Reklama

Z zakonnej kuchni

Kieszonki z pieczarkami

Kiedy szukamy pomysłu na proste, choć niebanalne danie mięsne, możemy zrobić zamiast zwykłych schabowych nadziewane kieszonki. Przepis pochodzi z książki wydanej przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu zatytułowanej „Z kuchni Siostry Arkadii”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:

• 80 dag schabu

• 15 dag pieczarek

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

• 1 cebula

• kilka plastrów żółtego sera

• 2 jajka

• 2 łyżki mąki pszennej

• 3 łyżki bułki tartej

• przyprawy: sól, pieprz

Wykonanie:

Mięso podzielić na zgrabne kotleciki, każdy naciąć tak, by powstała kieszonka. Oprószyć solą i pieprzem. Pieczarki oczyścić, opłukać, cienko poszatkować. Cebulę obrać, posiekać, przesmażyć na tłuszczu. Do przesmażonej cebuli dodać pieczarki, doprawić solą i pieprzem, udusić. Kieszonki nadziać kawałkami żółtego sera i farszem pieczarkowym. Spiąć wykałaczkami. Obtoczyć w mące, jajku i bułce tartej. Usmażyć na złoty kolor.

Wykonanie: Graziako

2016-03-09 08:35

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Udka pieczone z pomidorami

Siostra Milena ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek w zakonie jest 18 lat. Od dwóch miesięcy pracuje w Huntington k. Nowego Jorku. Większość życia zakonnego pracowała jako intendentka, mając styczność z kuchnią. Doświadczenie nauczyło ją, że ludzie skarżący się na otyłość powinni spożywać dania lekkostrawne. I takie właśnie poleca.
CZYTAJ DALEJ

Jak wygląda projekt grobowca papieża? Jest zdjęcie

2025-04-24 15:36

[ TEMATY ]

grobowiec

śmierć Franciszka

zdjęcie

Włodzimierz Rędzioch

Projekt grobowca papieża Franciszka

Projekt grobowca papieża Franciszka

Zaprezentowany został projekt nagrobka Papieża Franciszka, jaki zostanie wykonany w Bazylice Najświętszej Marii Panny Większej w Rzymie, gdzie w sobotę spocznie ciało Ojca Świętego.

Jak poinformowano, nagrobek został wykonany z marmuru pochodzenia liguryjskiego z napisem „FRANCISCUS” i reprodukcją krzyża pektoralnego. Właśnie taki napis – jako jedyny na nagrobku – chciał mieć Franciszek, co zapisał w swoim testamencie.
CZYTAJ DALEJ

Obrzęd zamknięcia trumny z ciałem Papieża Franciszka

2025-04-25 22:15

[ TEMATY ]

śmierć Franciszka

Vatican Media

Wieczorem, o godz. 20:00, przy Ołtarzu Konfesji w Bazylice Świętego Piotra, zgodnie z zapowiedzią, odbył się obrzęd zamknięcia trumny Papieża Rzymskiego.

Podczas ceremonii, której przewodniczył kardynał kamerling, Mistrz Celebracji Liturgicznych odczytano akt, który na zakończenie uroczystości złożono w trumnie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję