Reklama

Aspekty

„Jezu, ufam Tobie”

W kwietniu 2011 r. rozpoczęła się w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Nawiedzenie obrazu odbywa się pod hasłem: „Ożywmy modlitwę w rodzinie” i zakończy się w październiku 2015 r. Owocem peregrynacji ma być ożywienie kultu Bożego Miłosierdzia w rodzinach i parafiach

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 14/2013, str. 1

[ TEMATY ]

peregrynacja

Rafał Wojtkiewicz

Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego zainaugurowana została w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego zainaugurowana została w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

Wędrówka obrazu Jezusa Miłosiernego zainaugurowana została w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Dzieło peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego trwa w naszej diecezji. Kontynuacją kilku dni nawiedzenia w parafiach i rekolekcji winny stawać się Domowe Ogniska Miłosierdzia Bożego.

Rodzina, która chce stać się Domowym Ogniskiem Miłosierdzia Bożego, powinna złożyć specjalną deklarację wstąpienia do wspólnoty Apostolstwa Miłosierdzia Bożego w swojej parafii. „Od tej pory raz w tygodniu, jeśli to możliwe w Godzinie Miłosierdzia, przed obrazem Jezusa Miłosiernego powinna spotykać się na modlitwie o nawrócenie, o rozwój kultu Bożego Miłosierdzia w Polsce i na całym świecie, o przebaczenie grzechów i pojednanie w rodzinach” - czytamy w deklaracji.

Domowe Ogniska Miłosierdzia Bożego tworzyć mogą nie tylko rodziny, mogą to być również indywidualne osoby, które do wspólnej modlitwy zaproszą sąsiadów, przyjaciół czy znajomych. Grupa taka podczas spotkania powinna przeczytać fragment Pisma Świętego, zrobić rachunek sumienia, odmówić Koronkę, oczytać fragment „Dzienniczka” św. s. Faustyny oraz zawierzyć się Miłosierdziu Bożemu.

Reklama

- Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego przynosi już owoce, bowiem w wielu parafiach rozszerza się kult Miłosierdzia Bożego, trwają modlitwy w Godzinie Miłosierdzia czy odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego - mówi ks. Zygmunt Zimnawoda, kustosz sanktuarium w Świebodzinie.

Akt Zawierzenia Rodziny Miłosierdziu Bożemu

Jezu Chryste, zapraszamy Cię do naszego domu. Bądź w nim najważniejszą Osobą.
Tobie w tej wspólnocie rodzinnej chcemy służyć i Ciebie czcić.
Weź ten dom w całkowite swoje posiadanie i rozpal w nim ognisko Bożego Miłosierdzia.
Panie Jezu, bądź pośród nas tak jak wtedy, gdy przyszedłeś do wylęknionych uczniów w Wieczerniku.
Przyjdź z darem pokoju, którego tak potrzebujemy.
Ześlij w tym domu - swojej własności - Ducha Świętego z mocą wzajemnego przebaczenia.
Pozostań w nim w znaku obrazu Bożego Miłosierdzia.
Niech ten dom będzie uświęcony Twoją obecnością.
Niech promienie Twojego miłosierdzia nieustannie go przenikają, zasilając naszą miłość nową mocą.
Niech Twe miłosierdzie przejdzie przez ten dom również na inne rodziny.
Uczyń z naszych rodzin wieczerniki trzeciego tysiąclecia.
Jezu, ufam Tobie.

2013-04-05 14:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Matka Boża w Strzegomiu

Niedziela świdnicka 11/2015, str. 1

[ TEMATY ]

peregrynacja

Ryszard Wyszyński

Powitanie figury Pani Fatimskiej

Powitanie figury Pani Fatimskiej

Od uroczystego powitania kopii figury Matki Bożej Fatimskiej na strzegomskim Rynku rozpoczęło się 25 lutego jej nawiedzenie w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W imieniu parafian wizerunek Matki Bożej wraz z bp. Ignacym Decem powitał proboszcz parafii ks. prał. Marek Babuśka. Z serca miasta figura Matki Bożej wraz z relikwiami błogosławionych fatimskich dzieci Franciszka i Hiacynty przeniesiona została w procesji ulicami miasta, udekorowanymi na tę okoliczność flagami i ustawionymi wzdłuż ulic zniczami, do bazyliki mniejszej. Procesji towarzyszyło bicie dzwonów oraz górnicza orkiestra dęta z Wałbrzycha, grająca religijne pieśni i hymny. Figurę nieśli kolejno: strażacy OSP, Matki Różańcowe, delegacja młodzieży oraz Bractwo św. Józefa.

CZYTAJ DALEJ

"Polityczna fujara". Ostre słowa na konferencji Zbigniewa Ziobry

2022-11-28 17:36

[ TEMATY ]

Zbigniew Ziobro

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Należy przeanalizować związki polskich polityków z Putinem, Gazpromem oraz promowaniem polityki energetycznej, która służyła interesom Moskwy i Berlina; warto się dowiedzieć jakimi kryteriami kierował się Donald Tusk nabijając kabzę Putinowi - powiedział szef MS Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro był pytany w poniedziałek o zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczącą powołania komisji ds. zbadania polityki energetycznej polskiego rządu w latach 2007-2022. Został też zapytany o propozycję SP, która chce powołania komisji śledczej ws. polityki energetycznej Polski od 2007 do 2022 r., ze szczególnym uwzględnieniem okresu od 16 listopada 2007 r. do 22 września 2014 r., czyli czasów rządów PO.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek: aborcja jest zbrodnią

2022-11-28 17:27

[ TEMATY ]

aborcja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Aborcja jest zbrodnią; czy słuszne jest wynajęcie płatnego zabójcy, by rozwiązać problem? - oświadczył papież Franciszek w wywiadzie dla pisma "America", wydawanego przez jezuitów w USA. Dodał też, że Kościół nie może czynić z aborcji kwestii "politycznej" i musi zachować podejście duszpasterskie.

Podczas rozmowy papież odniósł się do kwestii aborcji, która - jak podkreślono w zadanym mu pytaniu - jest w USA mocno upolityczniona.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję