Reklama

Niedziela Wrocławska

Wojownicy Maryi zapraszają w swoje szeregi młodych chłopców!

We Wrocławiu powstaje pierwsza w Polsce wspólnota Młodych Wojowników Maryi!

[ TEMATY ]

Wojownicy Maryi

Magdalena Lewandowska

Spotkanie organizacyjne dla młodych chłopców poprowadził ks. Dominik Chmielewski, założyciel wspólnoty Wojowników Maryi.

Spotkanie organizacyjne dla młodych chłopców poprowadził ks. Dominik Chmielewski, założyciel wspólnoty Wojowników Maryi.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkanie organizacyjne, w którym wziął udział salezjanin ks. Dominik Chmielewski, założyciel męskiej wspólnoty Wojowników Maryi, odbyło się w parafii Opieki św. Józefa i Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzi na wrocławskim Ołbinie. To właśnie tam, u ojców karmelitów, odbywać się będą spotkania dla Młodych Wojowników Maryi.

– To, co różni nas od innych katolickich wspólnot męskich, to absolutne nastawienie na duchowość Maryjną, na drogę Maryjną do Chrystusa. Już od wielu lat bardzo mocno widzę, że wszystko, co jest poświęcone Maryi, „umaryjnione” w Kościele, przetrwa największe burze i zawirowania. Niebu zależy na tym, żeby dzisiaj Maryja była bardziej znana i kochana – tłumaczył duchowość Wojowników Maryi ks. Dominik Chmielewski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jak zaznaczał, już od jakiegoś czasu kiełkowała w Wojownikach Maryi idea, by stworzyć wspólnotę dla młodych chłopców, by także ich formować: – Zastanawialiśmy się, co z synami Wojowników Maryi i z innymi chłopakami, którzy dorastają. Ks. Jan Bosko, założyciel salezjanów, w szczególny sposób kładł nacisk na formację młodych chłopaków. Szukał ich na ulicy, szukał ich tam, gdzie żaden inny ksiądz nie odważył się pójść. Bardzo mocno angażował się w wyprowadzanie chłopaków z destrukcyjnych środowisk, ze zniewoleń, z nałogów. Okazywał im troskę, miłość, pokazywał Chrystusa.

We Wrocławiu startuje pierwszy taki projekt w Polsce dla chłopców od Pierwszej Komunii Świętej do 18. roku życia. – Zaczynamy we Wrocławiu w parafii Opieki św. Józefa i zobaczymy, jak ta wspólnota się rozwinie. Chłopcy zostaną podzieleni na dwie grupy, starszą i młodszą. Będzie czas na wspólną modlitwę, na formację, ale również czas na sporo ruchu i sportu – mówił ks. Dominik Chmielewski. I tłumaczył: – Młodzi ludzie dzisiaj są bardzo zagrożeni ze strony świata i wymagają innego, powiedziałbym „salezjańskiego”, podejścia. Chodzi o integralną całość młodego człowieka, o jego rozwój ducha, ale też i ciała. Sport jest bardzo ważny w kształtowaniu chłopców – sport kształtuje charakter, kształtuje serce, kształtuje zdrowe zdyscyplinowane ciało. Sami wiemy, jaki dzisiaj z tym jest problem. Ostatnio rozmawiałem z ordynatorem zakładu psychiatrycznego w Grudziądzu, który mówił, jak przeładowane są młodymi ludźmi zakłady psychiatryczne w Polsce. Młodzi nie dają sobie rady z życiem. Potrzeba nam wzmacniać ich psychikę i ciało, by radzili sobie z codziennymi problemami w szkole, w domu, na podwórku.

Reklama

Opiekunem duchowym wspólnoty Młodych Wojowników Maryi będzie karmelita o. Krzysztof Piskorz, przeor klasztoru i proboszcz parafii. – Praca z dziećmi i młodzieżą nie jest mi obca. Bardzo się cieszę, że taka wspólnota powstaje i że młodzi chłopcy będą mieli szansę na integralny wzrost duchowy i rozwój fizyczny – podkreśla.

Pierwsze spotkanie 9 marca o godzinie 14.00 w parafii Opieki św. Józefa przy ul. Ołbińskiej 1 we Wrocławiu.

2024-02-27 15:24

Ocena: +8 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski do Wojowników Maryi: Żeby przyszło zwycięstwo, trzeba o nie walczyć

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Wojownicy Maryi

Biuro Prasowe Archidiecezja Krakowska

– W tle słowa „zwycięstwo” jest zmaganie, jest wojowanie. Żeby przyszło zwycięstwo, trzeba o nie walczyć. Przyjdzie przez Maryję, ale walczyć to my musimy – mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. dla Wojowników Maryi w parafii św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce.

Na początku homilii abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że sprawiedliwość, którą głosi Jezus, musi być przeniknięta miłosierdziem i to aż do tego stopnia, że „miłosierdzie musi być ponad sprawiedliwość”. – Być miłosiernym i zatroskanym o drugiego, to przejmować się jego losem. Zwłaszcza wtedy, kiedy ten człowiek, przez swoje postępowanie, odwraca się od Boga i Jego królestwa, narażając nie tylko swoje doczesne życie, ale przede wszystkim wieczność – mówił metropolita krakowski.

CZYTAJ DALEJ

W siedzibie MEN przedstawiono szokujący ranking szkół przyjaznych osobom LGBTQ+

2024-04-24 13:58

[ TEMATY ]

LGBT

PAP/Rafał Guz

„Bednarska" - I społeczne liceum ogólnokształcące im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhji w Warszawie zostało najwyżej ocenione w najnowszym rankingu szkół przyjaznych osobom LGBTQ+. Ranking przedstawiła Fundacja "GrowSpace" w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ranking w gmachu MEN został zaprezentowany po raz pierwszy.

CZYTAJ DALEJ

Nie tylko duchowa przestrzeń

2024-04-25 11:15

[ TEMATY ]

Kurs Alpha

Parafia Czerwieńsk

Archiwum parafii

24 kwietnia odbyło się czwarte spotkanie. Uczestniczyło w nim ponad 40 osób.

24 kwietnia odbyło się czwarte spotkanie. Uczestniczyło w nim ponad 40 osób.

W parafii pw. św. Wojciecha w Czerwieńsku trwa Kurs Alpha.

To cykl 11 spotkań prowadzący do poznania i przypomnienia podstawowych prawd wiary chrześcijańskiej podanych w ciekawej i dynamicznej formie. Na każde ze spotkań składają się wspólny posiłek, katecheza i rozmowa w małej grupie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję