Niemal co trzeci oficer rosyjskiej armii jest ateistą - wynika z anonimowego sondażu, przeprowadzonego przez rosyjskie ministerstwo obrony. Z badania wynika ponadto, że wiarę w Boga częściej deklarują szeregowcy i podoficerowie niż ich dowódcy
W wigilię 3. rocznicy śmierci Benedykta XVI, kard. Gerhard Müller przewodniczył w Bazylice św. Piotra Mszy św. za duszę zmarłego papieża. W homilii podkreślił, że był on „jednym z największych teologów na Tronie Piotrowym” a jego spuścizna teologiczna to dar dla całego Kościoła, z którego czerpać mogą wszyscy - informuje Vatican News.
Nawiązując do powołania każdego człowieka, jakim jest poznanie Boga i Prawdy, którą On objawia, kard. Gerhard Müller, wieloletni współpracownik Benedykta XVI, przypomniał, że „Joseph Ratzinger zawsze pojmował siebie jako współpracownika prawdy”, oddanego „na służbę Słowu”. Wyrazem tej postawy były m.in. najwyższe standardy i precyzja teologiczna, jakie pielęgnował najpierw jako prefekt ówczesnej Kongregacji Nauki Wiary, a następnie po wyborze na papieża.
Telewizja Polska poinformowała we wtorek PAP, że stacja podjęła decyzję o zaniechaniu emisji świątecznej reklamy piwa ze św. Mikołajem. W poniedziałek przewodnicząca KRRiT Agnieszka Glapiak zleciła kontrolę reklamy i wezwała wszystkich nadawców do natychmiastowego zaprzestania jej emitowania.
Swoją decyzję Telewizja Polska przekazała w przesłanym we wtorek PAP komunikacie.
Nie zapominajcie modlić się za mnie. Dziekuję! – prosił Ojciec Święty Franciszek
Zakończenie roku to zawsze czas podsumowań i wspomnień. Rok 2025 był dla Kościoła bardzo ważny, po 12 latach pontyfikatu zmarł papież Franciszek. Wspólnie z jezuitą o. Dominikiem Dubielem SJ, autorem książki „Franciszek. Papież z wszystkich stron”, wspominamy Ojca Świętego znanego z umiłowania prostoty, otwartości i troski o świeckich.
W swoim pierwszym wystąpieniu po wyborze papież Franciszek nazwał siebie przede wszystkim „biskupem Rzymu”, akcentując wspólne „przewodzenie w miłości” biskupa i ludu oraz prosząc najpierw o błogosławieństwo wiernych. Co chciał w ten sposób podkreślić? Przecież także wcześniejsi papieże byli biskupami tego miasta?
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.