Reklama

Niedziela Częstochowska

„Różaniec siłą chorych i cierpiących” – pielgrzymka kół różańcowych

Od 27 lat, czyli od momentu koronacji papieskimi koronami obrazu Wniebowziętej Królowej Różańca Świętego, koła różańcowe z archidiecezji częstochowskiej pielgrzymują do sanktuarium Matki Bożej Mrzygłodzkiej.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Żywy Różaniec

Myszków‑Mrzygłód

Maciej Orman/Niedziela

I Kongres Różańcowy Archidiecezji Częstochowskiej, Mrzygłód, 8.10.2022

I Kongres Różańcowy Archidiecezji Częstochowskiej, Mrzygłód, 8.10.2022

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym roku parafia w Myszkowie-Mrzygłodzie przeżywa swoje 650-lecie istnienia i związane z tym uroczystości i odpusty. Zapraszamy wszystkie parafie naszej archidiecezji, wraz z księżmi moderatorami i zelatorkami, na pielgrzymkę w sobotę 7 października, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Program

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

10.30 – konferencja „Różaniec siłą chorych i cierpiących”

Reklama

11.00 – procesja różańcowa – tajemnice radosne – rozważania prowadzą paulini z Leśniowa

12.00 – Msza św. w intencji kół różańcowych i o rozwój dzieła Żywego Różańca w rodzinach i parafiach; rozdanie podziękowań – dyplomów dla zasłużonych osób i zgłoszonych parafii; udzielenie odpustów z racji 650-lecia parafii w Mrzygłodzie

13.00 Obiad – przysmaki mrzygłodzkie

Proboszcz każdej parafii lub osoba przez niego wyznaczona do 2 października zgłasza telefonicznie lub mailowo parafię, a także osoby zasłużone dla Żywego Różańca w parafii np. zelatorów kół Żywego Różańca, które w czasie pielgrzymki otrzymają specjalne dyplomy za uczestnictwo w Żywym Różańcu.

Zgłoszenia przesyłamy na adres e-mail: rozaniec.czestochowa@o2.pl albo dzwoniąc lub wysyłając SMS pod nr 608 450 004.

Z darem modlitwy w oczekiwaniu na wspólne świętowanie

Ks. dr Jacek Gancarek, moderator krajowy Żywego Różańca


2023-09-26 14:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Parafia z różańcem w dłoni

Niedziela częstochowska 36/2023, str. IV

[ TEMATY ]

Myszków‑Mrzygłód

Marian Florek/Niedziela

Procesja jest świadectwem wiary

Procesja jest świadectwem wiary

W 1644 r. zostało we wspólnocie mrzygłodzkiej powołane Bractwo Różańcowe, które trwa i jest świadectwem wiary przez pokolenia – podkreślił abp Wacław Depo podczas Mszy św. dziękczynnej.

Różaniec, jak zapewniała Matka Boża, jest ratunkiem dla świata. Dlatego wielu z nas podejmuje tę wielką modlitwę. Ona staje się dla nas codziennym chlebem. Do Żywego Różańca, który nie jest jedyną formacją różańcową w Polsce, należy ponad 2 mln 200 tys. ludzi, którzy codziennie podejmują intencje papieskie, Kościoła, osobiste i zanoszą je do Boga przez tę modlitwę – mówi ks. Jacek Gancarek, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Myszkowie-Mrzygłodzie, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Mrzygłodzkiej, ogólnopolski moderator Stowarzyszenia Żywy Różaniec, którego zasługą jest reaktywowanie po wielu latach Bractwa Różańcowego w Mrzygłodzie.

CZYTAJ DALEJ

Prof. Wojciech Roszkowski otrzymał nagrodę Patrioty Roku!

2023-12-09 20:08

mat. prasowy

Podczas IX Dnia Patrioty, organizowanego przez wydawnictwo Biały Kruk oraz Akademicki Klub Obywatelski, nagrodą „Patriota Roku im. Kazimierza Odnowiciela” uhonorowano prof. Wojciecha Roszkowskiego.

Kapituła nagrody w składzie: prof. Andrzej Nowak (przewodniczący), prezes Leszek Sosnowski (inicjator nagrody oraz Dnia Patrioty), Adam Bujak oraz prof. Krzysztof Ożóg podjęła taką decyzję dziękując za ogromną pracę prof. Roszkowskiego na rzecz lepszego zrozumienia historii Polski, czym przyczynia się on do kształtowania narodowej świadomości historycznej. Tysiące osób zebranych w historycznej Sali „Sokoła” w Krakowie przez wiele minut owacjami na stojąco dziękowało Laureatowi za ten nieoceniony wkład w polskie życie publiczne.

CZYTAJ DALEJ

Plany i zamiary Boga zawsze przerastają nasze oczekiwania

2023-12-09 19:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikAdwentowy2023

Karol Porwich/Niedziela

Adwent jest w pewnym sensie najbardziej "chrześcijańskim" okresem roku liturgicznego. A to dlatego, że streszcza istotę naszego doświadczenia wiary.

A żył w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon. Był to człowiek prawy i pobożny, wyczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty spoczywał na nim. Jemu Duch Święty objawił, że nie ujrzy śmierci, aż zobaczy Mesjasza Pańskiego. Za natchnieniem więc Ducha przyszedł do świątyni. A gdy Rodzice wnosili Dzieciątko Jezus, aby postąpić z Nim według zwyczaju Prawa, on wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił: «Teraz, o Władco, pozwól odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego słowa. Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela».

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję