Reklama

Niedziela Świdnicka

Zaproszenie na XIII Ogólnopolski Kongres Małżeństw w Świdnicy

Fundacja Małżeństwo Rodzina już po raz trzynasty zaprasza na Ogólnopolski Kongres Małżeństw.

[ TEMATY ]

Świdnica

kongres małżeństw

materiały organizatorów

Baner promujący wydarzenie

Baner promujący wydarzenie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To wyjątkowe i niezwykłe wydarzenie odbędzie się w dniach 6-8.10.2023 w Świdnicy, głównym jego celem będzie pogłębienie relacji małżeńskich. Jak wiemy, przed małżeństwem jest etap narzeczeństwa, czas na lepsze poznanie, przeżywanie wspólnych chwil i kolekcjonowanie wspomnień.

Organizatorzy proponują więc wrócić do klimatu cudownego narzeczeństwa i dokładniej przyjrzeć się własnemu małżeństwu przeżywanemu w perspektywie wspólnie zdobytych doświadczeń. To weekendowe spotkanie, przeradza się w randkę na 160 par.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kongres Małżeństw to trzydniowe wydarzenie składające się z serii wykładów, świadectw i występów artystycznych. Od lat przyciąga gości z całej Polski, ale również i z zagranicy. Każdy dzień to dawka nowej wiedzy, dyskusji kłaniających do refleksji, możliwość spotkania z ekspertami oraz udział w wydarzeniach kulturalnych.

Wśród prelegentów w 2023 r. zobaczyć będziemy modli takie wybitne osobowości jak: ks. Marka Dziewieckiego, Monikę Przybysz, Annę Saj, Stanisława i Martę Jędrzejewskich, Aleksandra Bańkę, Monikę Wieczorek Bańkę, Joannę i Rafała Patyrów, ks. Teodora Sawielewicza, Marcina Jakimowicza, czy Michała Piekarę.

Tradycją kongresu jest czas na spotkanie ze sztuką i kulturą. W tegorocznej edycji zobaczymy gościnny występ Teatru Komedia z Wrocławia ze spektaklem pt: "Przyjazne dusze” (piątek) oraz na swoim mobilnym pojeździe przybędzie „Orkiestra na Dużym Rowerze” (sobota).

Hasło tegorocznego XIII Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw to; „Pokój i wojna”. Nawiązuje ono do doświadczeń, w jakich często znajdują się małżonkowie. Jest czas pokoju, ale zdarzają się i trudne momenty, życiowe bitwy.

XIII Ogólnopolski Kongres Małżeństw otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej i Pełnomocnika Rządu do Spraw Polityki Demograficznej w ramach konkursu " Po Pierwsze Rodzina!”.

Reklama

Szczegółowy plan trzydniowej randki oraz wszystkie prelekcje można znaleźć na stronie internetowej: kongresmalzenstw.pl

Tam też znajdują się archiwalne materiały relacjonujące dotychczasowe kongresy. XIII Ogólnopolski Kongres Małżeństw to świetna okazja do promocji miasta Świdnica wśród przybyłych Gości, Uczestników oraz samych mieszkańców. Każdy może być uczestnikiem tego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy.

Niedziela Świdnicka patronuje wydarzeniu.

2023-09-22 22:04

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świętowanie i codzienność

Takie hasło przyświecało tegorocznemu Ogólnopolskiemu Kongresowi Małżeństw, który od 10 lat systematycznie odbywa się w Świdnicy w pierwszy weekend października.

Organizatorzy od trzech lat przygotowywali się do świętowania małego jubileuszu 10. edycji kongresu. – Mieliśmy wiele pomysłów na same wykłady. Chcieliśmy się spotkać w dużo większym gronie. Miał być też bal. Z wyprzedzeniem zarezerwowaliśmy wielką salę na 400 osób. Koronawirus zwyczajnie nas uziemił. Ilość uczestników zmniejszyliśmy o połowę. W sąsiednich powiatach pojawiały się ograniczenia w kolorze żółtym i czerwonym. W każdej chwili liczyliśmy się z możliwością nagłego odwołania kongresu. Reżim sanitarny wniósł atmosferę zagrożenia i wyciszenia. Nie tak planowaliśmy, nie tak. Dzisiaj, w niedzielne popołudnie, możemy spokojnie powiedzieć – udało się. Dzięki Bogu udało się. Nasze ludzkie plany i możliwości okazały się o wiele za małe. Dziś wiemy, że duchowe i modlitewne wsparcie małżonków pozwoliło przeprowadzić nasz najniezwyklejszy kongres – powiedzieli pełni emocji organizatorzy.

CZYTAJ DALEJ

Przeor Jasnej Góry: Apel Jasnogórski od 70 lat elementem „programu świętości” i budowania Polskiego Domu

2023-12-08 09:02

[ TEMATY ]

Jasna Góra

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

- Apel Jasnogórski jako codzienna modlitwa wieczorna jednocząca także dzięki mediom, nawet kilka milionów wiernych, pozostaje fenomenem, jest najbardziej rozpoznawalną modlitwą w jasnogórskim sanktuarium - mówi przeor Jasnej Góry, o. Samuel Pacholski. Zwraca uwagę na jej wymiar „programu świętości” i ducha budującego więzy wierzących Polaków. 8 grudnia przypada 70 rocznica Apelu Jasnogórskiego.

O. Pacholski podkreślił wielką rolę św. Jana Pawła II w „promocji” tego nabożeństwa. On ukazał jego najgłębszą treść ewangeliczną i zarazem narodową, zwłaszcza podczas swych pielgrzymek na Jasną Górę, ale i również spotkań z Polakami. Wielką zasługą Jana Pawła II jest to, że Apelowi VI Światowego Dnia Młodzieży nadał charakter uniwersalny i zarazem eklezjalny. W swym przemówieniu z 14 sierpnia 1991 r. zwrócił uwagę młodzieży na trzy słowa: jestem - pamiętam - czuwam. Są to kluczowe słowa Apelu, które papież pragnął uczynić programem życia dla młodego pokolenia całego świata.

CZYTAJ DALEJ

"Adwent po Męsku" w Otyniu

2023-12-09 20:03

[ TEMATY ]

Ruch Droga Odważnych

sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu

Adwent po Męsku

Karolina Krasowska

Adwentowe spotkania dla mężczyzn w parafii w Otyniu odbywają się od kilku lat. Jak mówi proboszcz, zawsze przyświeca im ten sam cel, czyli troska o rozwój mężczyzn.

Adwentowe spotkania dla mężczyzn w parafii w Otyniu odbywają się od kilku lat. Jak mówi proboszcz, zawsze przyświeca im ten sam cel, czyli troska o rozwój mężczyzn.

W sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu trwa „Adwent po Męsku”. Spotkanie prowadzą liderzy wspólnoty Droga Odważnych.

Adwentowe spotkania dla mężczyzn w parafii w Otyniu odbywają się od kilku lat. Jak mówi proboszcz, zawsze przyświeca im ten sam cel, czyli troska o rozwój mężczyzn. - Chcemy pomóc mężczyznom ciągle głębiej i na nowo odkrywać ich drogę z Panem Bogiem, dlatego w tym roku zaproponowałem, aby to spotkanie poprowadzili liderzy formacji Droga Odważnych, z którą zetknąłem się jakiś czas temu. Widzę, że jest ona bardzo konkretna, poza tym obejmuje całościowo formację mężczyzny na różnych płaszczyznach, nie tylko duchowych, ale także emocjonalnych, osobowościowych czy fizycznych. To wszystko bardzo mocno oparte jest o słowo Boże i jest konkretną pomocą w kształtowaniu serca mężczyzny, by odkrywał swoją godność, wartość i powołanie – mówi proboszcz ks. Zbigniew Tartak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję