Reklama

Drużbice

Święto chleba

Niedziela łódzka 46/2002

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Proboszcz parafii św. Rocha w Drużbicach - ks. kan. Czesław Janeczek zorganizował 22 września br. dla swojej wspólnoty Święto Chleba. W uroczystości uczestniczyli: wójt Szczepan Chrzęst, przewodnicząca rady Gminy Janina Walczak, delegacje poszczególnych wiosek oraz licznie zebrani wierni.
Wieńce dożynkowe, a także owoce ziemi i pracy ludzkich rąk zostały poświęcone przed Eucharystią na zewnątrz kościoła, po czym wszyscy uczestnicy uroczystości weszli do świątyni parafialnej, niedawno starannie wymalowanej. Tam ks. prał. Andrzej Świątczak odprawił Mszę św. z podziękowaniem za tegoroczne zbiory i z prośbą o umiejętne dzielenie się darami ziemi. W czasie homilii Kaznodzieja wydobył bogatą treść symboliki chleba ziemskiego i Chleba eucharystycznego, który jest zadatkiem życia wiecznego. Następnie przyniesione i poświęcone dary złożono na ręce gospodarzy dożynek: Alicji Stępień i Grzegorza Bary. Składaniu darów towarzyszyły pieśni i wiersze związane z tematyką chleba.
Na zakończenie ks. kan. Czesław Janeczek podziękował wszystkim za udział w dożynkach oraz poinformował zebranych o kolejnych przedsięwzięciach władz miejscowych, tj.: budowa oczyszczalni ścieków, dróg w Starych Drużbicach i w Brzeziu oraz ułożeniu chodnika w kierunku Ras.
Uroczystość uświetnił występ młodej, dobrze zapowiadającej się orkiestry dętej z Suchcic.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważania na niedzielę: Co wiedziała Stanisława Celińska?

2026-05-15 07:36

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Dlaczego w skrajnych sytuacjach jako pierwsi załamują się czasem nie pesymiści, ale optymiści?

To pytanie brzmi zaskakująco, ale prowadzi do jednej z najważniejszych prawd o życiu duchowym: człowieka nie ratują złudzenia. Człowieka ratuje nadzieja zakorzeniona w prawdzie.
CZYTAJ DALEJ

Duch doprowadzi uczniów do dojrzałości

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

Adobe Stock

Paweł przebywa w Koryncie. Miasto jest portowe, zamożne oraz rzymskie w swoim porządku. Leży między dwoma morzami. Przyciąga kupców, żeglarzy, rzemieślników oraz ludzi wielu religii. Ewangelia wchodzi w środowisko ruchliwe, głośne oraz podzielone.
CZYTAJ DALEJ

Rzym: „Chronić ludzkie głosy i twarze” – 21 maja sympozjum o sztucznej inteligencji

2026-05-15 20:19

[ TEMATY ]

konferencja

sztuczna inteligencja

Papież Leon XIV

@Vatican Media

„Chronić ludzkie głosy i twarze” - pod takim hasłem 21 maja odbędzie się międzynarodowa konferencja organizowana przez Dykasterię ds. Komunikacji we współpracy z Dykasterią ds. Kultury i Edukacji oraz Fundacją św. Jana XXIII. W wydarzeniu, które odbędzie się w auli Papieskiego Uniwersytetu Urbaniana wezmą udział przedstawiciele instytucji i środowisk akademickich, eksperci sektora hi-tech, a także dziennikarze.

Hasło sympozjum zostało zaczerpnięte z orędzia Leona XIV na tegoroczny Dzień Środków Społecznego Przekazu i podkreśla ducha, w jakim organizatorzy zaprosili przedstawicieli świata akademickiego, instytucji publicznych, ekspertów branży hi-tech oraz dziennikarzy do refleksji nad sztuczną inteligencją i jej wpływem na życie osób, wspólnot i narodów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję