Reklama

Wiara

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Dla kogo jest procesja na Boże Ciało?

Zapraszam na rozważanie - opowiem o osobistym doświadczeniu mojego Taty, który został poproszony o zrobienie ołtarza na Boże Ciało. Zastanówmy się, dla kogo jest ta procesja w tę uroczystość, którą przeżywamy?

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Spis:

00:00 - Historia ofiarowanego chleba

02:36 - Tak Cię kocham, że bym cię zjadł

04:38 - Po co nam procesja Bożego Ciała?

Reklama

07:54 - Niespodzianka od pani Olgi

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany taką szklanką to zerknij tutaj: Zobacz

2023-06-06 09:13

Ocena: +26 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy przyjmuję trudne sytuacje jako mój krzyż, łącząc go z krzyżem Chrystusa?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 9, 43b-45.

Sobota, 30 września. Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Książka „Psychoterapia Ewangelią 3” - Miłość akceptuje niedoskonałość

2023-09-25 16:19

[ TEMATY ]

miłość

psychoterapia

Adobe.Stock

Niedoskonałość stała się nieodwracalną rysą na wszelkim stworzeniu w wyniku grzechu. Pan Jezus przyszedł ci pomóc z twoimi grzechami, zaproponować ci piękniejsze życie w wolności, wyzwolić cię od myślenia w kategoriach grzechu [cytat 148], a nie domagać się kategorycznie odzyskania przez ciebie twojej bezgrzeszności jako (nieosiągalnego) celu samego w sobie.

Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraela: «Ja jestem Pan, twój Bóg, pouczający cię o tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. O gdybyś zważał na me przykazania, stałby się pokój twój jak rzeka, a sprawiedliwość twoja jak morskie fale». (Iz 48, 17-18)

CZYTAJ DALEJ

Było radośnie i kolorowo!

2023-09-26 13:13

Sebastian Drzewniak

W „Pikniku Misyjnym” uczestniczyło dużo dzieci, które bawiąc się, poznawały świat misji

W „Pikniku Misyjnym” uczestniczyło dużo dzieci, które bawiąc się, poznawały świat misji

    Tegoroczny "Piknik misyjny u Kombonianów” przeszedł do historii!

    W niedziele 17 września odbyło się plenerowe wydarzenie przy ulicy Skośnej 4 w Krakowie. Był to "Piknik misyjny u Kombonianów" Gospodarzami była trójka obecnych misjonarzy: prowincjał o. Adam Zagaja, o. Paweł Opioła oraz o. Andrzej Filip. Głównymi jednak organizatorami byli Świeccy Misjonarze Kombonianie (swieccy.pl) oraz Stowarzyszenie Twoja Misja (twojamisja.pl). Redakcja „Niedzieli Małopolskiej” objęła nad wydarzeniem patronat medialny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję