Reklama

Fatima jest w naszych sercach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Niepokalane Serce Maryi przemawia nieustannie do naszych serc. Fatima to serce serc. Czas triumfu Niepokalanego Serca daje nam moc przemiany, by w jedności czystych serc czynić znaki i czytać słowa z nieba, na które czeka ludzkość.

W pielgrzymim peletonie

Życie jest ciągłym pielgrzymowaniem, zwłaszcza chrześcijan, jest drogą, na której dokonuje się ludzkie uświęcenie bądź nasz sprzeciw względem woli Bożej, bez oglądania się za siebie.
Odbyłem daleką wyprawę - pielgrzymkę do Fatimy z grupą 60 osób na rowerach, przemierzając w etapach 4529 km. Jechaliśmy przez część Polski oraz przez Słowację, Austrię, Włochy, Francję, Hiszpanię i Portugalię. W czasie naszej wyprawy nawiedzaliśmy sanktuaria. Najpierw Mariazell - sanktuarium „Wielkiej Matki Austrii”, „Matki Narodów Słowiańskich”. Kolejnym było alpejskie La Salette, umiejscowione na palecie kolorystycznych i niebotycznych gór, niczym gniazdo jaskółcze. Piękna Pani - jak nazwały Maryję dzieci: Melania i Maksymin, którym przekazała swoje orędzie - mówiła o potrzebie cierpienia, przez które prowadzi droga do wieczności, wskazywała na wady ludzkie, takie jak nieposłuszeństwo wobec Boga, lekceważenie Kościoła.
Francja z bogatym dziedzictwem chrześcijaństwa, licznymi świątyniami oraz miejscami kultu maryjnego przyciąga ludzi z całego świata, którzy tu znajdują bliższy kontakt z Bogiem. Lourdes jest jednym z nielicznych miejsc na ziemi, gdzie objawiła się Matka Boża. Ona to w dzień Zwiastowania w 1858 r. powiedziała do Bernadety: „Jestem Niepokalane Poczęcie”.
Kolejny etap naszej pielgrzymki to Santiago de Compostela - miejsce spoczynku św. Jakuba Apostoła. Droga tego Apostoła jest jednym z najważniejszych szlaków pielgrzymich na świecie, obok szlaku do Rzymu i Jerozolimy. Po przebyciu tego pielgrzymiego szlaku (pieszo, rowerem lub konno) na pamiątkę pobytu w tutejszej katedrze, po ucałowaniu świętego posągu Santiago, uczestnicy pielgrzymki otrzymują stosowny dokument, sporządzony przez kapłana w języku łacińskim, opatrzony pieczęcią i podpisany - zwany Compostela (takowy otrzymałem).
Białe sanktuarium fatimskie to główny cel naszej wyprawy i zmagań. Docieramy do Matki Bożej Fatimskiej, Matki Pokoju, 23 lipca 2009 r., po 34 dniach w drodze. Padamy na kolana, wsparci o rowery. Cisza, łagodny wietrzyk. Radość świętowania pod fatimskim niebem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Fatima ma ogromne serce

Wybierając się na pielgrzymkę do dalekiej Fatimy, nie byłem świadomy, że 13 maja 2009 r. rozpoczęła się Wielka Nowenna Fatimska (trwająca 9 lat), która ma przygotować wiernych do 100. rocznicy objawień fatimskich, czyli do 13 maja 2017 r.
Na każdy rok Nowenny przypisany jest odpowiedni temat, np: „Pewni zwycięstwa” (2009), czyli konfrontacja z cywilizacją śmierci. Przesłanie fatimskie jest intencją Maryi i Jej Serca, to Ona mówiła do trójki pastuszków o Różańcu, niszczycielskiej wojnie, nawróceniu Rosji. Ukazała wizję piekła oraz konieczność wewnętrznej przemiany serc ludzi wierzących. Dzieci fatimskie miały bogate wnętrze i duchowe oblicze. Hiacynta jest apostołem grzeszników, Franciszek - pocieszycielem Jezusa, Łucja natomiast - ulubienicą Serca Maryi. Bóg przemawia przez dzieci, pastuszków, prostaczków... gdyż „Moc w słabości się doskonali”.

Orędzie jak ogień miłości

W miejscu, gdzie obecnie znajduje się Kaplica Objawień, 13 maja 1917 r. dzieci ujrzały silny blask światła oraz nad drzewem „Panią jaśniejszą niż słońce”, z której rąk zwisał różaniec. Wtedy to Piękna Pani powiedziała pastuszkom, że należy wiele się modlić, zwłaszcza na różańcu, i poprosiła ich, aby przychodziły tu w 13. dniu każdego następnego miesiąca, zawsze o jednakowej porze. Dzieci, wierne prośbie, przychodziły w wyznaczone dni aż do października. Tylko w sierpniu dzieci pojawiły się dopiero 19. dnia tego miesiąca, gdyż wcześniej były aresztowane.
13 października było ostatnie objawienie, w obecności ok. 70 tys. ludzi. Jaśniejąca Pani oznajmiła wówczas, że jest Matką Bożą Różańcową i prosi o zbudowanie kaplicy ku Jej czci w miejscu objawień. Wszyscy obecni byli świadkami cudu obiecanego przez Matkę Bożą w objawieniach w lipcu i sierpniu. Słońce, na które można było z łaskawością patrzeć, podobne do ognistej, wirującej tarczy, zaczęło się odrywać od nieboskłonu i spadać ku ziemi.
Orędzie fatimskie ma moc przenikania do naszych serc, jeśli otworzymy się duchowo na jego światło i działanie. Zawiera naukę i przesłanie o zbawieniu oraz o konieczności wynagradzania za grzechy własne i bliźnich. Ta wzniosła nauka jest wdrażana w życie przez rzesze ludzi pragnących osiągnąć ten sam cel - czyli niebo.
Co nam proponuje orędzie fatimskie? - Poświęcenie się w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi oraz pokutę i zadośćuczynienie za grzechy.
- Codzienne odmawianie Różańca.
- Wierne wypełnianie codziennych obowiązków.
Orędzie fatimskie ciągle jest aktualne i przynagla nas do jego praktykowania. Objawienia fatimskie są przesłaniem na nasze czasy, dla każdego człowieka zaangażowanego w walkę z rozszerzającą się wokół nas cywilizacją zła, śmierci i grzechu.

Reklama

Wszystko dla Maryi

Jakże dalekosiężnie patrzył i proroczo przepowiadał kard. August Hlond: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Maryi”. Teraz jest czas zgłębiania prawdy, wiary, pokory i posłuszeństwa Matce Bożej, by tym samym wypełnić polecenie Zbawiciela, który pragnie, aby Maryja była „bardziej znana i miłowana”. Papież Jan Paweł II trzykrotnie pielgrzymował do Fatimy. 13 maja 1982 r. dziękował Matce Bożej za ocalenie życia w zamachu na Placu św. Piotra.

Powrócę tu

Wielka Nowenna Fatimska trwa. Każdy rok przynosi nowe treści, prezentuje jakże istotne katechezy. A oto tęsknoty Wielkiej Nowenny Fatimskiej:
„Pewni zwycięstwa” (2009) - konfrontacja z cywilizacją śmierci.
„Bezpieczni na krawędzi czasu” (2010) - zawsze przy Maryi.
„Więcej niż doczesność” (2011) - jest niebo, jest piekło, jest czyściec.
„Nie żyjemy dla siebie” (2012) - wy- nagradzanie za grzechy świata.
„Eucharystyczny klucz” (2013) - cud nad cudami, który zmienia wszystko.
„Zapraszani do nieba” (2014) - jednak Różaniec, szkaplerz, sznur pokutny.
„Potęga rodziny” (2015) - do- mowy Kościół, którego nie przemogą bramy piekła.
„Bóg jest miłosierny” (2016) -ostatnie słowo należy do Boga, który jest Miłością.
„Droga przez serce” (2017) -przymierze Serc Jezusa, Maryi, naszych.
Fatima pozostała w moim sercu z wyrazistym błękitem i śnieżną bielą, Maryjnym dostojeństwem, gdyż do Jej wybrańców należy zwycięstwo dobra i pokory nad ciemnością i grzechem codzienności.
Fatima to drzewo życia - życia, które wypływa z Niepokalanego Serca Maryi, bo tylko Ona jest zdolna uratować i zmienić świat.

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świadectwo: moja Matka Jasnogórska tak mnie uzdrowiła

2024-05-02 20:40

[ TEMATY ]

świadectwo

uzdrowienie

Karol Porwich/Niedziela

To Ona, moja Matka Jasnogórska, tak mnie uzdrowiła. Jestem Jej niewolnikiem, zdaję się zupełnie na Jej wolę i decyzję.

Przeszłość pana Edwarda z Olkusza pełna jest ran, blizn i zrostów, podobnie też wygląda jego ciało. Podczas wojny walczył w partyzantce, był w Armii Krajowej. Złapany przez gestapo doświadczył ciężkich tortur. Uraz głowy, uszkodzenie tętnicy podstawy czaszki to pamiątki po spotkaniu z Niemcami. Bili, ale nie zabili. Ubowcy to dopiero potrafili bić! To po ubeckich katorgach zostały mu kolejne pamiątki, jak torbiel na nerce, zrosty i guzy na całym ciele po biciu i kopaniu. Nie, tego wspominać nie będzie. Już nie boli, już im to wszystko wybaczył.

CZYTAJ DALEJ

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski - plan obchodów na Jasnej Górze

2024-05-03 09:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Matka Boża

Karol Porwich/Niedziela

Dziś na Jasnej Górze, 3-go maja, uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Suma odpustowa odprawiona zostanie na Szczycie o godz. 11.00, poprzedzi ją program słowno-muzyczny: „W oczekiwaniu na beatyfikację sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej” o godz. 10.00. W czasie Sumy ponowiony zostanie Milenijny Akt Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Maryi, Matce Kościoła za Wolność Kościoła Chrystusowego. O godz. 19.00 Mszę św. odprawi metropolita częstochowski, abp Wacław Depo. Uroczystości zakończy Apel Jasnogórski.

- Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski związana jest ze ślubami lwowskimi Jana Kazimierza - wyjaśnia o. Michał Bortnik, rzecznik prasowy Jasnej Góry. Śluby te były wyrazem wdzięczności za cudowną obronę Jasnej Góry i ocalenie Ojczyzny. Jan Kazimierz obrał wtedy Maryję Królową i Matką swoją i swoich poddanych, całego królestwa. - Ciekawą rzeczą jest to, że Maryja sama wybrała sobie ten tytuł, bo w 1608 r. objawiła się mieszkającemu w Neapolu włoskiemu misjonarzowi, o. Juliuszowi Manicinelli z zakonu jezuitów, który był czcicielem polskich świętych - dodał o. Bortnik. Włoski misjonarz podczas modlitwy zastanawiał się nad najpiękniejszym tytułem, jakim uhonorować można Matkę Bożą. Ukazała mu się wtedy sama Maryja pytając, dlaczego nie nazwie Jej Królową Polski. Maryja uzasadniła swoją prośbę tym, że jest to naród, który sobie wybrała, naród, który Ją czci. Kiedy w 1610 r. o. Manicinelli przyjechał do Polski i odprawiał Mszę św. w katedrze na Wawelu kolejny raz objawiła mu się Matka Boża ponawiając swoje życzenie.

CZYTAJ DALEJ

Rzeszowskie spotkania maryjne

2024-05-03 21:00

Irena Markowicz

Pani Rzeszowska na osiedlu Staroniwa

Pani Rzeszowska na osiedlu Staroniwa

W maju, miesiącu przesiąkniętym wdzięcznością do naszej Matki w Niebie łatwiej też

odnajdujemy ślady jej obecności w naszym otoczeniu. Kamienna figura Pani Rzeszowa na osiedlu Staroniwa, bliźniaczo podobna do tej, która objawiła się Jakubowi Ado w 1513 na gruszy w ogrodzie bernardyńskim...

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję