W Filharmonii Częstochowskiej odbył się 22 lutego br. koncert charytatywny Eleni, z którego dochód przeznaczony został na rzecz Domu i Ośrodka Wychowawczego dla Chłopców im. św. Stanisława Kostki w Częstochowie, prowadzonego przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza III Zakonu Św. Franciszka z Asyżu (obliczanki). Ośrodek istnieje już ponad 100 lat. Obecnie przebywa w nim ponad 50 chłopców. Inicjatorami koncertu byli: s. Łucja Niewińska, dyrektor Domu, i ks. dr Paweł Maciaszek.
- To, że mogę zaśpiewać w Częstochowie, jest dla mnie ważnym przeżyciem, także duchowym. To dla mnie ważne miejsce. Do Częstochowy zawsze chętnie powracam - powiedziała Eleni „Niedzieli” tuż przed koncertem. - Moje piosenki są refleksyjne. Przez teksty piosenek chcę pomagać ludziom i nieść im nadzieję - dodała. Podczas koncertu Eleni zaśpiewała swoje największe przeboje, m. in. piosenki pochodzące z płyt: „Coś z Odysa” i „Moje Credo”. Były też piosenki greckie, a także „Ave Maria” i „Barka”.
- Dziękujemy Eleni za jej wrażliwość na drugiego człowieka. Podziwiamy niezwykły dar przekonywania ludzi, że istnieje prawdziwa miłość - powiedział na zakończenie koncertu bp Jan Wątroba.
Eleni Tzoka to jedna z najpopularniejszych w Polsce wokalistek. W 1975 r. została zaangażowana do profesjonalnego zespołu „Prometheus”. W 1977 r. wydała pierwszą płytę długogrającą pt. „Po słonecznej stronie życia”. W 1986 r. otrzymała prestiżową nagrodę „Victora”. W 2006 r. z okazji 30-lecia pracy artystycznej Eleni ukazał się wyjątkowy album „Nic miłości nie pokona”, zawierający wywiad rzekę, który przeprowadził z nią śp. o. Robert Mirosław Łukaszuk, paulin.
Patronat honorowy nad koncertem objęli: bp Jan Wątroba z Częstochowy oraz Tadeusz Wrona, prezydent Częstochowy. Patronat medialny sprawowały: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Radio „Fiat” i Radio „Jasna Góra”.
Możesz dzisiaj przeczytać sobie litanię do Serca Jezusowego dokonując małej zamiany – zamiast „Serce Jezusa”, mów: „Serce moje”. Co cię najbardziej zdumiewa w tej perspektywie?
Ludzkie serce (łac. cor, cordis, gr. kardia) - narząd mięśniowy, stanowiący centralny element układu krwionośnego, którego zadaniem jest pompowanie krwi do naczyń krwionośnych. Zlokalizowane pomiędzy płucami, w środkowej części klatki piersiowej. Podzielone na cztery jamy: położone u góry dwa przedsionki, prawy i lewy oraz leżące poniżej nich dwie komory, prawą i lewą. Serce jest zamknięte w ochronnym worku, zwanym osierdziem, zawierającym niewielką ilość płynu. Ściana serca składa się z trzech warstw: nasierdzia, śródsierdzia zbudowanego z tkanki mięśniowej poprzecznie prążkowanej typu sercowego i wsierdzia. Ludzki narząd, organ ciała, kluczowy dla życia organizmu i jego funkcjonowania.
Stolica Hiszpanii już rozpoczęła przygotowania do powitania Papieża, który odwiedzi miasto w dniach od 6 do 9 czerwca, podczas pierwszego etapu swojej podróży apostolskiej do Hiszpanii. Tysiące kwiatów, banerów i dekoracji - całe miasto już czeka na Ojca Świętego - informuje Vatican News.
Około 100 tysięcy białych i żółtych kwiatów, setki elementów dekoracyjnych, transparenty, tablice powitalne oraz rozbudowana oprawa dekoracyjna zapowiadają w tych dniach zbliżający się przyjazd papieża Leona XIV do Madrytu, pierwszego przystanku jego podróży apostolskiej do Hiszpanii.
Rekolekcje zorganizowane były przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej z ks. Tomaszem Ryczkiem diecezjalnym duszpasterzem młodzieży. Ich celem było stworzenie przestrzeni spotkania z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą. Rekolekcjach wzięła udział młodzieży szkół średnich i ostatnich klas szkół podstawowych z Rzeszowa i okolic. Hale Podpromię wypełniło blisko 4 tysiące młodych ludzi.
Inspiracją dla hasła i spotkań jest fragment Ewangelii według św. Łukasza który ukazuje znaczenie rozwoju duchowego i świadomości katolickiej w życiu młodych ludzi. Organizatorzy podkreślają, że życie młodego człowieka często przypomina „pole minowe” – pełne trudności, niepewności i kryzysów. Program rekolekcji obejmuje katechezy, konferencje, świadectwa, koncerty, wspólną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Ważnym elementem wydarzenia była Eucharystia. W programie nie zbrakło czasu na zabawy, tańce integracyjne oraz prezentacje wspólnot młodzieżowych działających w diecezji.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.