Reklama

Chcą korespondować

„Niedzielna” rubryka „Chcą korespondować” cieszy się bardzo dużą popularnością. Każdego dnia do naszej redakcji w Częstochowie przychodzi nowa porcja listów od osób, które poszukują przyjaciół i chcą na łamach „Niedzieli” umieścić swój anons lub zamierzają nawiązać kontakt z osobami, których korespondencja już została wydrukowana. Ze względu na to, że liczba zgłoszeń przerasta możliwości cotygodniowej stałej rubryki „Chcą korespondować”, zdecydowaliśmy się oddać tym razem całą kolumnę „Niedzieli” na korespondencję Czytelników poszukujących przyjaciół.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

4217. Czytelniczka z Częstochowy
Jestem początkującą emerytką, wdową, wierzącą i praktykującą. Mam wykształcenie techniczne, jestem pracoholikiem. Moje zainteresowania to nowoczesna architektura, budownictwo. Lubię sport, muzykę, przyrodę, podróże. Dużo pomagam innym. Jestem osobą samotną (samotność bardzo rani). Jeśli szukasz przyjaźni tak jak ja - napisz. Czekam na listy z kraju i z zagranicy. Mówię po niemiecku.

4218. Stanisława z woj. łódzkiego
Jestem wdową, mam 68 lat. Pragnę poznać bliżej osoby wierzące, szczere, prawdomówne oraz kochające Boga i człowieka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

4219. Wiesława z Podkarpacia
Chciałabym nawiązać kontakt z ludźmi najchętniej z południowej Francji (Grenoble, Lyon). Jestem 46-letnią osobą, kocham przyrodę, góry, dzieci, spokój. Rozumiem język francuski w stopniu średnim, interesuje mnie archeologia, lubię dobrą muzykę.

4220. Lidia z woj. małopolskiego
Mam 25 lat. Cenię otwartość i szczerość. Chciałabym tą drogą poznać siostry zakonne, kleryków i księży. Jestem wierzącą i praktykującą katoliczką. Pragnęłabym porozmawiać o moich problemach życiowych oraz o takich sprawach, jak np. spowiedź sakramentalna. Czekam na listy z całej Polski, a nawet z zagranicy.

Reklama

4221. Zbyszek z woj. łódzkiego
Mam 31 lat, wykształcenie zasadnicze zawodowe. Pomagam tacie w gospodarstwie domowym. Mam dobry charakter, jestem wrażliwy i otwarty na innych. Lubię aktywny wypoczynek: wędrówki piesze po górach, jazdę na rowerze, wycieczki krajowe i zagraniczne. Interesuję się zdrowym stylem życia. Pragnę nawiązać korespondencję z osobami ceniącymi wartości chrześcijańskie, z całej Polski.

4222. Czytelniczka „Niedzieli”
Jestem 55-letnią samotną wdową, na emeryturze. Życie w samotności nie zawsze przynosi radość i zadowolenie. Chciałabym nawiązać kontakt z osobami będącymi w podobnej sytuacji. Jestem katoliczką, cenię u ludzi uczciwość, prawdomówność, opartą na prawdziwej bezinteresowności przyjaźń. Mam wszechstronne zainteresowania, szukam przyjaciół, najchętniej z woj. kujawsko-pomorskiego, choć niekoniecznie.

4223. Emeryt po siedemdziesiątce
Jestem katolikiem. Czytam prasę katolicką oraz wartościowe książki. Lubię chodzić po lesie, zbierać grzyby, owoce leśne. Chcę korespondować z samotnymi osobami w zbliżonym wieku, z Kielc i okolicy.

4224. Ewa
Poszukuję przyjaciół z zagranicy - Polaków, którzy dawno nie byli w kraju a chcieliby przyjechać. Może nie mają u kogo się zatrzymać. W takiej sytuacji mogą na nas liczyć. Oboje z mężem jesteśmy komunikatywni, mamy przestronne mieszkanie. Mąż jest już na emeryturze, a ja wkrótce dołączę do niego. Dysponujemy samochodem, którym moglibyśmy z naszymi przyjaciółmi zwiedzać kraj.

4225. Monika
Jestem 38-latką, katoliczką. Szukam przyjaźni „na dobre i na złe” chwile w życiu. Lubię podróże i wędrówki po górach, dobre filmy i muzykę.

Reklama

4226. Krystyna
„Cóż może być piękniejszego od twarzy bliskiego człowieka, przez którą prześwitują troski i radości wspólnie przeżywane...?”. Jestem 60-letnią wdową, mieszkam na wsi koło Sandomierza. Mam wiele zainteresowań i szczerą, głęboką wiarę. Pragnę poznać... człowieka. Takiego, który pragnie rozwijać swoją duchowość i umie cieszyć się tym wszystkim, co Bóg stworzył. Czyż radość nie jest dopiero wtedy prawdziwa, kiedy możemy ją z kimś dzielić? Napisz, proszę....

4227. Maria z Dolnego Śląska
Pragnę nawiązać kontakt z kimś, kto wyznaje podobne wartości jak ja. Jestem katoliczką - co jest dla mnie najważniejsze, o prawicowych poglądach (co jest oczywiste). Cenię przyjaźń, dobroć, uczciwość, życzliwość, opiekuńczość, przedsiębiorczość i komunikatywność. Lubię wszystko, co piękne: muzykę, śpiew, taniec, krajobrazy, kwiaty, a nade wszystko normalne, prawdziwe, ŻYCIE - najpiękniejszy dar Bożej Miłości. Słucham Radia Maryja, czytam czasopisma katolickie. Jestem wdową, mam 71 lat. Napisz do mnie - jeśli chcesz. Szukam bratniej duszy.

4228. Czytelnik z Mazowsza
Jestem kawalerem w wieku 45 lat, głęboko wierzącym w Pana Boga, szanującym w życiu wartości duchowe, moralne, patriotyczne. Czytam „Niedzielę”, „Nasz Dziennik” oraz słucham Radia Maryja. Prowadzę gospodarstwo rolne, dodatkowo pracuję w warsztacie mechanicznym. Czuję się bardzo samotny, czekam na listy od osób samotnych, uczciwych, religijnych.

4229. Czytelniczka z woj. kujawsko-pomorskiego
Jestem osobą samotną, mam 40 lat. Jestem panną. Poznam osoby w podobnym wieku, uczciwe i wierzące, najchętniej z woj. kujawsko-pomorskiego.

Reklama

4230. Czytelniczka z Małopolski
Jestem panną po czterdziestce, wrażliwą, delikatną, kulturalną, domatorką ceniącą wartości chrześcijańskie, takie jak dobroć, uczciwość, szczerość, wzajemne zaufanie. Mam wykształcenie pomaturalne. Lubię czytać książki, słuchać muzyki, interesuje mnie medycyna. Mam nadzieję, że za pośrednictwem „Niedzieli” spotkam prawdziwych przyjaciół, a wśród nich tego jedynego na dobre i złe.

4231. Robert z Podkarpacia
Mam 30 lat, jestem kawalerem, pracuję zawodowo. Jestem domatorem. Czekam na listy od osób odczuwających samotność i ceniących wartości chrześcijańskie.

4232. Dariusz z woj. dolnośląskiego
Jestem jeszcze kawalerem, 40-letnim, życie umknęło mi i nie zdążyłem założyć rodziny. Lecz pragnę za pośrednictwem „Niedzieli” znaleźć przyjaciół, a wśród nich tę jedną jedyną na dobre i na złe. Jestem spokojnym domatorem.

4233. Czytelnik „Niedzieli”
Czytelnik z Łasku, lat 67, zaprasza do korespondencji Panią z Częstochowy, o włosach koloru wiśni, która uczestniczy w Apelach Jasnogórskich od środy do niedzieli. Przeważnie zajmuje miejsce w okolicach ambony. W niedzielę 8 czerwca - ubrana na biało, z zieloną torebką przewieszoną przez ramię, stała w pierwszym rzędzie.

4234. Kulawy
Jestem kawalerem, mam 62 lata, wykształcenie pomaturalne. Lubię filmy przyrodniczo-naukowe, historyczne, no i sport, ale jako kibic, a nie fanatyk. Jestem praktykującym katolikiem. Nie znoszę łez i krzywdy ludzkiej, brzydzę się fałszem i obłudą. A dlaczego jestem kawalerem. Dlatego że mam niewidoczną wadę fizyczną - brak stopy, gdyż to przeszkadzało innym. Jeżeli Ci doskwiera samotność i szukasz bratniej duszy - to napisz do kulawego, a odpiszę na każdy list.

Reklama

4235. Czytelniczka z woj. podlaskiego
Nie mogę znieść samotności. Ona mnie przytłacza i odbiera chęć do życia. Chcę przygarnąć do siebie kobietę samotną w wieku 40-50 lat, głębokiej wiary, o szczerym i dobrym sercu. W celu wzajemnego wspierania się w trudnych chwilach, aby życie toczyło się w wiernej, szczerej przyjaźni, wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Może znajdę pokrewną duszę, życzliwą i pełną troski...

4236. Sławek z Małopolski
Mam 34 lata, wyższe wykształcenie, jestem katolikiem. Lubię czytać książki, oglądać filmy, chodzić na piesze wycieczki. Pragnę poznać osoby wierzące, samotne jak ja, by dzielić z nimi życie na dobre i złe.

4237. Monika z Warszawy
Jestem panną, mam 30 lat, pracuję w księgarni. Poszukuję koleżanek i kolegów z Warszawy i najbliższych okolic (do 30 km) w wieku 25-35 lat. Moje zainteresowania to: sport, taniec, sztuka, literatura (piszę do gazetki parafialnej). Cenię szczerość, odpowiedzialność, wartości chrześcijańskie objawiające się w czynach, a nie tylko w słowach. Proszę, aby napisał do mnie ktoś o podobnych zainteresowaniach, ceniący podobne wartości. Czekam z niecierpliwością.

4238. Józef z Podkarpacia
Mam 43 lata, jestem wdowcem z dwójką dzieci (7 i 19 lat). Mam dość pustki w życiu. Jestem osobą wierzącą, cenię wartości chrześcijańskie. Pragnę poznać, za pośrednictwem „Niedzieli”, osoby wierzące, które zechcą dzielić się pięknem życia, najchętniej z Podkarpacia.

Oczekujemy na listy pod adresem:
„Niedziela”, ul. 3 Maja 12
42-200 Częstochowa.
Na kopercie należy napisać: „Listy”
redakcja@niedziela.pl

2008-12-31 00:00

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W całym kraju alerty RCB. Temperatury osiągną nawet 42 st. C

2026-06-27 13:20

[ TEMATY ]

Alert RCB

upały

Adobe Stock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydały ostrzeżenia przed upałem dla całego kraju, które będą obowiązywały w najbliższych dniach. Temperatury w dzień wyniosą do 42 st. C, a w nocy do 24 st. C.

IMGW wydał ostrzeżenia II stopnia przed upałem dla województwa warmińsko-mazurskiego, części zachodniopomorskiego i pomorskiego, a także północy podlaskiego. Tam temperatura maksymalna w sobotę i poniedziałek wyniesie od 30 st. C do 34 st. C, a w niedzielę od 34 st. C do 37 st. C. W nocy termometry wskażą od 19 st. C do 23 st. C.
CZYTAJ DALEJ

Kardynałowie o kulturze potęgi i cywilizacji miłości

2026-06-27 11:24

[ TEMATY ]

kardynałowie

kultura potęgi

cywilizacja miłości

Vatican Media

Nadzwyczajny konsystorz zwołany przez Leona XIV

Nadzwyczajny konsystorz zwołany przez Leona XIV

W Watykanie trwa nadzwyczajny konsystorz zwołany przez Leona XIV. Druga sesja obrad, która odbyła się w piątek po południu, była poświęcona tematowi „Kultura potęgi i cywilizacja miłości”. Publikujemy syntezę prac tej sesji.

Obrady Kolegium Kardynalskiego odbywają się 26 i 27 czerwca z udziałem kardynałów z całego świata. W pierwszym dniu uczestnicy podjęli refleksję nad wyzwaniami współczesnego świata, misją ewangelizacyjną Kościoła oraz budowaniem pokoju. Prace prowadzone są metodą synodalną i obejmują modlitwę, osobistą refleksję, spotkania w małych grupach oraz sesje plenarne.
CZYTAJ DALEJ

Jak odpowiedzieć na manifest lefebrystów? Kardynał proponuje odpowiedź doktrynalną

2026-06-27 13:15

[ TEMATY ]

konsystorz

kardynał Gerhard Ludwig Müller

manifest lefebrystów

Episkopat News

Kard. Gerhard Ludwig Müller

Kard. Gerhard Ludwig Müller

Kardynał Gerhard Ludwig Müller podczas nadzwyczajnego konsystorza zwołanego przez papieża Leona XIV zaproponował przygotowanie oficjalnej odpowiedzi doktrynalnej Stolicy Apostolskiej na manifest przekazany niedawno przez Bractwo Kapłańskie św. Piusa X (FSSPX) papieżowi i kardynałom. Według informacji włoskiego dziennika Il Giornale, emerytowany prefekt Dykasterii Nauki Wiary zasugerował również utworzenie struktury wzorowanej na dawnej Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, która mogłaby przyjmować duchownych i wiernych opuszczających Bractwo w przypadku formalnego rozłamu z Rzymem.

Propozycja padła kilka dni po przekazaniu przez FSSPX wyznania wiary, w którym Bractwo zarzuciło Stolicy Apostolskiej odejście od Tradycji i niezmiennego Magisterium Kościoła. Zdaniem kard. Müllera zarzuty te wymagają jednoznacznej odpowiedzi doktrynalnej, potwierdzającej ciągłość nauczania Kościoła.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję