Reklama

„Świadectwo” konferencja prasowa

Niedziela Ogólnopolska 43/2008, str. 4

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z udziałem m.in. kard. Stanisława Dziwisza - metropolity krakowskiego, Michaela Yorka - odtwórcy głównej roli w filmie „Świadectwo”, Przemysława Häusera - producenta filmu odbyła się 15 października w Sala Stampa - Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej - konferencja prasowa. Obecni byli na niej m.in.dziennikarze akredytowani przy Stolicy Apostolskiej oraz duża grupa dziennikarzy z Polski, w tym także przedstawiciele „Niedzieli”. Konferencję poprowadził o. Federico Lombardi, rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej. Kard. Dziwisz podkreślił, że powstanie tego filmu to spełnienie obowiązku wobec Jana Pawła II. - Moja relacja z Janem Pawłem II to była relacja synowska. Cieszę się, że są dziennikarze z Polski, aby wraz z Benedyktem XVI jeszcze raz zobaczyć Ojca Świętego Jana Pawła II, bohatera filmu - mówił. Na pytanie, czy modli się do Jana Pawła II, czy z nim rozmawia, kard. Dziwisz odpowiedział, że to jest jego tajemnica, tajemnica wnętrza. - Modlę się przez wstawiennictwo Jana Pawła II, gdy ktoś o to prosi - wyznał. Na pytanie o beatyfikację Jana Pawła II kard. Dziwisz odpowiedział, że należy zaufać Benedyktowi XVI.
- Tytuł filmu jest bardzo ważny, bo ten film to nie wywiad, ale właśnie świadectwo - powiedział Przemysław Häuser. Natomiast Michael York stwierdził, że film „Świadectwo” to ważne wydarzenie w jego życiu, to szczególne doświadczenie samego Jana Pawła II.
Prace nad filmem trwały blisko rok. Zdjęcia były kręcone w Watykanie, Krakowie i Wadowicach. Film bazuje na książce kard. Dziwisza „Świadectwo”.
Po raz pierwszy film został zaprezentowany 16 października w Auli Pawła VI w Watykanie w obecności Benedykta XVI oraz uczestników odbywającego się w Rzymie Synodu Biskupów, w tym kard. Stanisława Dziwisza, a także twórców filmu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2008-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitewny, dyskusyjny i sportowy wymiar diecezjalnych obchodów ŚDM

2025-11-05 17:59

[ TEMATY ]

ŚDM

ŚDM Seul 2027

Adobe Stock

Modlitewny ale też sportowy i konferencyjny charakter będą miały wydarzenia organizowane w ramach diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży w poszczególnych diecezjach - zapowiada w rozmowie z KAI ks. Tomasz Koprianiuk dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym jest obchodzony w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - w tym roku będzie to 23 listopada.

Hasłem tegorocznych obchodów ŚDM w diecezjach są słowa z Ewangelii wg św. Jana: „I wy także świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku” (J 15,27).
CZYTAJ DALEJ

Papież: Nie ma kapłaństwa na pół gwizdka

2025-11-05 15:24

[ TEMATY ]

kapłaństwo

Papież Leon XIV

na pół gwizdka

Vatican Media

Papież z włoskimi seminarzystami

Papież z włoskimi seminarzystami

Kapłaństwo nie jest karierą ani ucieczką, lecz darem z życia - przypomina Leon XIV w liście do seminarzystów z peruwiańskiego Trujillo. Z okazji 400-lecia tamtejszego seminarium Ojciec Święty, który jako augustiański misjonarz wykładał w tym miejscu, zachęcił młodych do wolności serca, modlitwy i życia w prawdzie.

Podziel się cytatem - napisał Papież, wspominając, że sam był w Trujillo profesorem i dyrektorem studiów. Leon XIV przestrzegł przed traktowaniem kapłaństwa jako drogi kariery lub ucieczki od problemów.
CZYTAJ DALEJ

Papież do Polaków: Trwamy w modlitwie za zmarłych

2025-11-05 16:30

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Orędzie paschalne niesie pociechę cierpiącym z powodu utraty bliskich – powiedział Papież zwracając się do Polaków podczas dzisiejszej audiencji generalnej.

Publikujemy treść papieskich pozdrowień, skierowanych do Polaków:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję