Reklama

Projekt Centrum

Niedziela Ogólnopolska 41/2008, str. 15

Projekt Centrum „Nie lękajcie się!”
Grafika Andrzej Mikulski

Projekt Centrum „Nie lękajcie się!”<br>Grafika Andrzej Mikulski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Projekt, którego autorem jest Andrzej Mikulski, zakłada architektoniczną realizację nauczania Papieża Polaka. Centralnym miejscem obiektu będzie kościół - kard. Stanisław Dziwisz ma nadzieję, że pod wezwaniem błogosławionego (świętego) Jana Pawła II. Pozostałe elementy założenia podporządkowane są cnotom: wierze - muzeum Papieża, prawdzie - instytut badań nad nauczaniem Jana Pawła II, miłości - centrum szkolenia wolontariatu, mądrości - centrum konferencyjne. Budynki skierowane będą na bazylikę Miłosierdzia Bożego, dla zobrazowania najważniejszego przesłania Papieża. Z kościoła w stronę bazyliki będzie prowadziła aleja upamiętniająca pielgrzymki Papieża do Polski. Plac przed Centrum ma przypominać świątynię pod gołym niebem, a jej filarami będą obeliski upamiętniające 14 encyklik Jana Pawła II. Zielone tereny wokół Centrum będą skrywać Dróżki Miłosierdzia Bożego, plenerową Drogę Krzyżową oraz Centrum rekolekcyjne.
Centrum zostanie wybudowane bez przesadnego monumentalizmu. Architektura będzie miała charakter tradycyjny, nawiązujący do dawnych budowli Krakowa wykonanych z cegły i kamienia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2008-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Austria: Ksiądz zmarł podczas Mszy św.

2026-02-05 11:26

[ TEMATY ]

śmierć

Austria

pixabay.com

Raimund Beisteiner, 59-letni ksiądz i wieloletni przywódca Legionu Maryi, stracił przytomność i zmarł po udzieleniu Komunii Świętej.

Ksiądz w Dolnej Austrii zmarł nagle podczas niedzielnej Mszy św. Jak poinformowała archidiecezja wiedeńska, 59-letni Raimund Beisteiner, zasłabł wkrótce po udzieleniu Komunii Świętej w swojej parafii w Wiesmath (dzielnica Wiener Neustadt) i zmarł w kościele pomimo natychmiastowej pomocy medycznej.
CZYTAJ DALEJ

"Spalić kościoły, połamać krzyże". Skandal na finale WOŚP w Jaśle

2026-02-04 15:49

[ TEMATY ]

skandal

Jasło

nawoływanie do palenia kościołów

finał WOŚP

Karol Porwich/Niedziela

Do skandalicznej sytuacji miało dojść podczas 34. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle. Ze sceny jeden z zespołów nawoływał do palenia kościołów i łamania krzyży - podaje portal wirtualnejaslo.pl.

W sieci pojawiły się nagrania, na których słychać, jak jeden z zespołów podczas finału WOŚP w Jaśle wykrzykuje hasła "spalić kościoły" i "połamać krzyże". Wszystkiemu przysłuchiwały się także dzieci i młodzież, uczestniczące w koncercie.
CZYTAJ DALEJ

Diecezja świdnicka. Miliony na ratowanie zabytków

2026-02-07 22:31

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

dotacje na zabytki

Stanisław Magiera

Klasztor oo. franciszkanów w czasie powodzi

Klasztor oo. franciszkanów w czasie powodzi

Znaczące wsparcie dla ratowania dziedzictwa kulturowego, tak można podsumować wyniki pierwszego naboru do programu „Ochrona zabytków” pn. „Ochrona zabytków nieruchomych i ruchomych 2026 – prace planowane”, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spośród 2590 złożonych wniosków pozytywnie rozpatrzono 412, a łączna kwota przyznanego wsparcia wyniosła 167 mln zł. Wyraźnie zaznacza się w tym zestawieniu Dolny Śląsk, do którego trafiła znaczna część środków.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję