Reklama

Niedziela Łódzka

Zgierz: Poświęcenie hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Po 30 latach od powstania Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie budynku, który dla wielu chorych terminalnie stanie się domem, miejscem rehabilitacji oraz fizycznego i duchowego wsparcia. Jak zauważa Marian Miśkiewicz – nasze hospicjum na dziś dysponuje 35 miejscami dla osób chorych terminalnie, z możliwością powiększenia liczby mieszkańców hospicjum. Prawdopodobnie – tak jak patrzyliśmy – jest to, pod względem powierzchni, jedno z największych, a może największe hospicjum na terenie województwa łódzkiego – dodaje prezes stowarzyszenia.

W uroczystym otwarciu hospicjum obok władz wojewódzkich i miejskich, obecni byli również zaangażowani w działalność hospicjum lekarze, pielęgniarki, opiekunowie i psycholodzy, a także wolontariusze. Jak podkreśla lek. med. Anna Topczewska - miejsce chorego jest w domu, a my będziemy dokładać wszelkich starań, żeby pacjent w domu mógł mieć jak najlepsze miejsce dla siebie. Jednak, jeśli się okaże, że ten dom, nie spełnia tych wymagań – nie ma tam ciepła, bliskości albo po prostu bieżącej wody, to w tedy będziemy mieli wspaniałą alternatywę dla takiego pacjenta - czyli nowy dom, który jest tutaj. W tym domu będziemy mogli otoczyć go bliskością i dać mu podstawowe wygody życiowe, które też są mu potrzebne. Tak więc dzięki temu zespołowi, dzięki pracy wszystkich osób, które są i pracują dla Hospicjum, to nasze marzenie się spełniło i dziś otwieramy nowy dom – zauważa kierownik NZOP Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II.

Część oficjalną otwarcia hospicjum zakończyło przecięcie wstęgi oraz modlitwa i poświęcenie, którego dokonał arcybiskup Grzegorz Ryś. W modlitwie poświecenie metropolita łódzki modlił się tymi słowami - Boże dziękujemy ci za ludzi, którzy 30 lat trwali przy tym dziele. Dziękujemy ci za nich, bo w takich sposób trwać mogą tylko ci, którzy bardzo kochają. Dziękujemy Ci za to miejsce, które się zrodziło z ich miłości, ostatecznie z miłości do człowieka, który potrzebuje pomocy, wsparcia w chorobie, ale przede wszystkim zauważania serca, gościnności - bo to oznacza słowo hospicjum. Prosimy Cię Panie o błogosławieństwo nad tym miejscem oraz byś błogosławił tym, którzy to miejsce tworzyli, błogosław cały personel, który tu będzie pracował i już tu pracuje oraz każdego człowieka, który w tym domu się zatrzyma oraz rodzinom każdego z pacjentów tego miejsca. Daj nam Panie takie oczy, abyśmy w każdym, kto tu przybędzie widzieli Ciebie – modlił się hierarcha.

Hospicjum stacjonarne im. Jana Pawła II znajduje się w Zgierzu przy ul. Parzęczewskiej 70. Zgłaszanie chorych do opieki odbywa się tylko telefonicznie pod numerami: 605545757, 609148000, 691451600 oraz mailowo: nzopzgierz@interia.pl. Więcej informacji na temat samego hospicjum, opieki paliatywnej oraz zespołu medycznego można znaleźć na stronie fundacji: www.hospicjumzgierz.pl  

2022-11-02 08:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Półkolonie w mieście

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

We wtorek 7 czerwca rozpoczynają się zapisy na miejskie półkolonie organizowane w czasie wakacji przez szkoły i placówki edukacyjne na terenie Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Jeż do osób konsekrowanych: czym możemy zaskoczyć świat?

2023-02-02 18:03

[ TEMATY ]

osoby konsekrowane

bp Jeż

flickr.com

bp Jeż

bp Jeż

- Możemy zaskoczyć i zachwycić świat obecnością Chrystusa, którego nosimy w sobie - mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż w Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy św. w bazylice katedralnej w Tarnowie modliły się osoby konsekrowane z całej diecezji tarnowskiej. Wierni świeccy także licznie przyszli na liturgię przynosząc gromnice.

Biskup tarnowski w homilii podkreślił, że to właśnie wiara stanowi podstawę powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Wyróżniony za wrażliwość na drugiego człowieka

2023-02-03 09:00

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Wieloletni duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, został dostrzeżony przez świeckie media i nominowany do prestiżowej nagrody.

Kapituła konkursowa jednego z dolnośląskich dzienników, przyznała nominację ks. Marcinkiewiczowi do tytułu Osobowość Roku 2022 powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Tym samym doceniono wkład i pracę kapłana w życie lokalnej społeczności, który od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bielawy, przygotowując i wydając im paczki żywnościowe. Niedziela Świdnicka nie raz informowała o działalności charytatywnej kapłana, który nie tylko karmi, ale i wychowuje swoich podopiecznych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję