Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Napełnijcie stągwie wodą - katechumenat dla narzeczonych

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Katechumenat dla narzeczonych to inicjatywa duszpasterska, którą zasugerował Jan Paweł II, a na nowo podjął ją Papież Franciszek. To niestandardowe, niepochopne i niepowierzchowne przygotowanie do małżeństwa. Odpowiada na pytania dotyczące czerpania inspiracji do miłości, do tego, co przeżywam. Zwraca uwagę na ważny aspekt - podejście do Miłości jak Bóg - zaryzykować dla niej siebie, wyzwolić pragnienia, pozwolić miłości kształtować samego siebie, odpowiedzieć na nią wiernością i pozwolić jej, żeby zrodziła nowe życie: prawdę, dobro, piękno, świętość.

Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny proponuje kurs dla narzeczonych, którzy jak pielgrzymi chcą wstępować po kolejnych stopniach zażyłości ze sobą i z Bogiem. Kurs oparty jest na metodzie katechumenalnej, metodzie inicjacji do sakramentu małżeństwa przez wykłady, ćwiczenia, świadectwa, celebracje, pracę ze Słowem Bożym, dialog narzeczeński, towarzyszenie.

 - Chcemy wprowadzać w tajemnicę miłości, którą Bóg ukrył w sakramencie małżeństwa. Jednocześnie chcemy dzielić się z Tobą doświadczeniem małżonków chrześcijańskich, ich świadectwem. W pracy warsztatowej chcemy przekazać Ci niezbędne umiejętności duchowe i psychologiczne do budowania twórczych relacji z Bogiem i z partnerem. Wreszcie chcemy uczyć się mądrości, jaką Bóg zapisał w biologii ludzkiego ciała, w jego seksualności i płodności - czytamy na stronie organizatora. 

Najbliższy cykl spotkań dla par rozpoczyna się: 12 października 2022r. Osoby zainteresowane otrzymaniem zaświadczenia o ukończeniu katechizacji, organizatorzy proszą by w formularzu wpisać "kurs przedmałżeński", natomiast jeśli uczestnicy są małżeństwem należy to także zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym. 

Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny mieści się przy Bazylice Archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi ul. Ks. Ignacego Skorupki 9. 

Reklama

Poniżej podajemy kontakty do osób odpowiedzialnych:
chrzestdoroslych @ archidiecezja.lodz.pl
s. Ewa Godzińska CHR tel. 885-555-020
Ks. Piotr Przybysz tel. +48 519 781 783 przybysz.p@archidiecezja.lodz.pl
Wiesław Wieteska tel. 509-824-661
www.facebook.com/wieslaw.wieteska
email: kontakt@domalzenstwa.pl
facebook.com/domalzenstwa

Zapisy pod poniższym linkiem:
https://domalzenstwa.pl/zapisy/ 

2022-08-31 09:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź - Zgierz: Wyjazd integracyjny

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marianna Strugińska - Felczyńska

Liderzy grup oraz członkowie z pw. Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu wybrali się wspólnie z ks. proboszczem Andrzejem Blewinskim do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

CZYTAJ DALEJ

Białorusini walczący pod Bachmutem dla Radia Swoboda: rosyjskie szturmy trwają tam przez 13 godzin bez przerwy

2023-01-26 17:06

[ TEMATY ]

Białorusini

rosyjska agresja na Ukrainę

PAP/SERGEY KOZLOV

Walki w pobliżu atakowanego przez rosyjskie wojska Bachmutu, na wschodzie Ukrainy, cechują się niesłychaną intensywnością; szturmy wroga trwają przez 13 godzin bez przerwy - przyznali w czwartek białoruscy ochotnicy z pułku im. Konstantego Kalinowskiego w rozmowie z Radiem Swoboda.

"Rosjanie nieustannie rzucają do walki kolejnych ludzi i sprzęt wojskowy. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś podobnego. (Wróg) ciągle przeprowadza rozpoznanie walką. Ludzie po prostu idą i strzelają, a w odpowiedzi otwiera się do nich ogień z artylerii, moździerzy - wszystkiego, co jest dostępne. (...) Rosyjskim żołnierzom do tego stopnia jest wszystko jedno, że nawet nie zabierają ciał (swoich poległych towarzyszy broni)" - opowiadali Białorusini walczący w szeregach ukraińskiej armii (https://tinyurl.com/452tvcrf).

CZYTAJ DALEJ

Byli więźniowie Auschwitz zaapelowali: nigdy więcej wojny!

2023-01-26 19:29

[ TEMATY ]

Auschwitz

wojna

więźniowie

PAP/Zbigniew Meissner

Ocaleni z Zagłady: Maria Horl, Stefania Wernik i Grzegorz Tomaszewski podczas spotkania w budynku „Starego Teatru” w Oświęcimiu

Ocaleni z Zagłady: Maria Horl, Stefania Wernik i Grzegorz Tomaszewski podczas spotkania w budynku „Starego Teatru” w Oświęcimiu

Zwracamy się do wszystkich narodów świata: nigdy więcej wojny, nigdy więcej faszyzmu, który niesie za sobą śmierć, ludobójstwo, zbrodnie, rzezie i zatracenie godności człowieka – zaapelowała była więźniarka Auschwitz Stefania Wernik.

Byli więźniowie w czwartek, w przeddzień 78. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz, uczestniczyli w spotkaniu w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu. Dzieli się swoimi świadectwami. Mówili też o traumie, która w nich tkwi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję