Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Zgierz: Ze Zgierza do Maryi

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Wspólna droga łączy pielgrzymów, którzy dzisiaj w sobotę 20 sierpnia Mszą świętą sprawowaną o godzinie 6.00 w kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu, rozpoczęli XXIX Zgierską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

179 pątników przez 5 dni będzie szło na spotkanie z Częstochowską Maryją. Najstarszy pielgrzym to 79 - letni pan Bronisław, a najmłodszy to 3 - letni Janek, który pielgrzymuje wraz z rodzicami. Zgierska pielgrzymka to również kapłani, którzy towarzyszą pątnikom: ks. Andrzej Chmielewski – dziekan zgierski i kierownik pielgrzymki, ks. Paweł Miziołek - proboszcz parafii Św. Judy Tadeusza w Łodzi, duszpasterz sportowców i kapłan pochodzący ze Zgierza odpowiedzialny za trasę pielgrzymki, ks. Damian Czerwiński – wikariusz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi, pracujący przed laty w Zgierzu i były kierownik pielgrzymki, o. Radosław Tomczak – proboszcz parafii w Łódzkich Łagiewnikach, pochodzący ze Zgierza oraz wikariusze zgierskich parafii: ks. Adam Dolata, ks. Krzysztof Burzyński, ks. Grzegorz Nowak oraz ks. Bogusław Milo.

- Podczas wspólnej drogi możemy doświadczyć co to znaczy być wspólnotą Kościoła. Są chwile radości, wspólne śpiewy i tańce, ale nie brak trudu, czasem cierpienia, związanego z pokonywaniem kolejnych etapów drogi. Mówimy, że pielgrzymka to rekolekcje w drodze – modlitwa, Eucharystie, Apele Jasnogórskie, konferencje, ale również wspólnota sióstr i braci – podkreślił ks. Damian Czerwiński.

Każdy pielgrzym idzie ze swoimi intencjami wierząc, że zostanie wysłuchany przez Boga.

- Syn w przyszłym roku będzie zdawał maturę, idę modlić się o dary Ducha świętego dla niego, a także o pokój w rodzinie, żebyśmy umieli się wspierać, darzyć szacunkiem i miłością. Trud pielgrzymi ofiaruję także za księży, których znam, ks. Wiesława, ks. Andrzeja i ks. Damiana i wiele innych intencji, które niosę w sercu – powiedział pan Tomasz.

Reklama

Pani Anna idzie w służbie medycznej. – W sposób szczególny dbamy o zdrowie dla pątników. Modlę się o zdrowie dla wszystkich chorych, z którymi pracuję w szpitalu i nimi się opiekuję.

Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą iść – pielgrzymują duchowo, tworząc na miejscu zaplecze modlitewne dla pątników. - Pielgrzymka jest pięknym doświadczeniem odkrycia Boga w sobie i w drugim człowieku. Każdy, kto choć raz wyruszył w drogę na Jasną Górę z niecierpliwością czeka na kolejną pielgrzymkę – dodał ks. Damian.

2022-08-20 13:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Grzegorz Ryś kończy drugą kadencję jako przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W najbliższych dniach ks. abp Grzegorz Ryś zakończy drugą pięcioletnią kadencję na stanowisku przewodniczącego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. W związku z tym, iż przepisy prawne dopuszczają możliwość pełnienia funkcji przewodniczącego wyłącznie przez dwie kadencje, podczas najbliższego posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski zostanie wybrany nowy przewodniczący Zespołu.

CZYTAJ DALEJ

Pokazali, że codziennie jest Boże Narodzenie. Jasełka w Wapienicy

2023-01-30 19:31

[ TEMATY ]

jasełka

Dzieci Maryi

Joanna Król

Młodzi aktorzy z parafii w Wapienicy podczas występu.

Młodzi aktorzy z parafii w Wapienicy podczas występu.

W domu katechetycznym przy parafii św. Franciszka z Asyżu odbyły się jasełka pt.: „Codziennie jest Boże Narodzenie”.

Tytuł nawiązywał do słów Matki Teresy z Kalkuty: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. (…) Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: „Przestań biec. Zacznij żyć”

2023-01-31 08:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

Od 10-11 lutego odbędzie się Forum Charyzmatyczne, podczas którego obecni będą założyciele wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję