Reklama

II Międzynarodowy Festiwal Folkloru

„Podlaskie Spotkania 2007”

Niedziela Ogólnopolska 36/2007, str. 40

Archiwum organizatorów/ Zespół z Turcji

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Festiwal odbył się w dniach 16-20 sierpnia. Na scenach Hajnówki, Ciechanowca, Brańska i Kalnicy zaprezentowały się: RALICZKI - dziecięco-młodzieżowy zespół z Bułgarii, HALKEĞITIM MERKEZI KILIS - zespół z Turcji, STRUMIEŃ - Polonijny Zespół Pieśni Patriotycznej z Krasławia na Łotwie, PRZEPIÓRKA - zespół tańca ludowego z Hajnówki, ORKIESTRA DĘTA OSP z Karczewa, SKOWRONKI z Brańska, ZESPÓŁ REGIONALNY PODLASIE z Szepietowa. Występy obejrzało kilka tysięcy ludzi.
- Nasz festiwal jest jeszcze w powijakach. W ubiegłym roku, podczas pierwszej edycji festiwalu, spotkaliśmy się ze słowami uznania, co zdopingowało nas do lepszej organizacji. W tym roku mieliśmy wielu sponsorów, przede wszystkim naszych lokalnych, co w dużej mierze pozwoliło nam osiągnąć stabilizację finansową, a tym samym komfort psychiczny w sprawach organizatorskich - mówi dyrektor festiwalu Mirosław Szymański. - Niestety, jak z jednej strony jest dobrze, to z innej źle. Prawdopodobnie z przyczyn politycznych nie dojechał na festiwal zespół z Cypru, który został zatrzymany na lotnisku w Istambule. Bardzo nam przykro, że tak się stało. Z naszej strony robiliśmy wszystko, żeby coś zmienić, ale, niestety, nie udało się - mówi szef festiwalu.
Z niewiadomych przyczyn nie było też boćkowskich KLEKOCIAKÓW, których nieobecność znawcy folkloru zauważyli natychmiast. Poza tym wszystko przebiegało bez problemów.
Festiwal odbył się dzięki rzeszy sponsorów, m.in.: Burmistrzów Miast Brańska, Ciechanowca, Hajnówki, Wójta gminy Brańsk, Marszałka Województwa Podlaskiego i Wojewody Podlaskiego, Starostwa Powiatowego w Wysokim Mazowieckiem, Ciechanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Zespołu Szkół w Brańsku oraz wielu firm.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2007-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

40 pytań Jezusa: „Co chcesz, abym ci uczynił?”

Każdego dnia Wielkiego Postu podamy Ci jedno konkretne pytanie, które Jezus zadaje w Ewangeliach (np. „Czy wierzysz?”, „Czego szukacie?”, „Czy miłujesz Mnie?”). Bez moralizowania. Niech to będzie zaproszenie do osobistej konfrontacji i zmierzenie się z własnymi trudnościami w czasie tegorocznej wielkopostnej drogi.

Bóg zna twoje potrzeby, ale chce je usłyszeć z twoich ust.
CZYTAJ DALEJ

24 godziny dla Pana: kościoły otwarte na modlitwę 13 i 14 marca

2026-03-10 09:34

[ TEMATY ]

modlitwa

czuwanie

24 godziny dla Pana

Vatican Media

Jest to trzynasta edycja wydarzenia poświęconego refleksji i pojednaniu, które odbywa się co roku we wszystkich diecezjach w przeddzień IV niedzieli Wielkiego Postu. Inicjatywa „24 godziny dla Pana” stanowi okazję, aby zatrzymać się na adorację Najświętszego Sakramentu, a także przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Na stronie internetowej Dykasterii ds. Ewangelizacji dostępne są materiały duszpasterskie.

To już 13. edycja projektu „24 godziny dla Pana”. Tegoroczne hasło wybrane przez Leona XIV nawiązuje do Ewangelii św. Jana: „Przyszedłem, aby zbawić świat” (J 12,47).
CZYTAJ DALEJ

Stowarzyszenie Katechetów Świeckich: projekt „TAK dla religii i etyki w szkole” nie wprowadza przymusowej religii

2026-03-11 07:37

[ TEMATY ]

katecheza

Adobe Stock

„Przede wszystkim należy jasno podkreślić, że projekt nie wprowadza przymusowej religii w szkołach” - podkreśla w swoim oświadczeniu Stowarzyszenie Katechetów Świeckich w związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych wypowiedziami dotyczącymi obywatelskiego projektu ustawy „TAK dla religii i etyki w szkole”. Organizacja odniosła się m.in. do materiału opublikowanego na profilu Rafała Betlejewskiego. W oświadczeniu zaznaczono również, że inicjatywa ma zapewnić uczniom realny dostęp do wychowania aksjologicznego oraz przypomniano, że projekt uzyskał poparcie ponad pół miliona obywateli.

Stowarzyszenie Katechetów Świeckich wskazuje, że celem projektu jest stworzenie możliwości wyboru między religią a etyką w szkołach. „Przede wszystkim należy jasno podkreślić, że projekt nie wprowadza przymusowej religii w szkołach” - czytamy w oświadczeniu. Autorzy stanowiska podkreślają, że w obecnym systemie prawnym etyka - choć przewidziana w przepisach - w wielu szkołach w praktyce nie jest organizowana, a proponowane rozwiązanie ma tę sytuację zmienić.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję