Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Szczepienia bezdomnych

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W minioną niedzielę pierwsza grupa bezdomnych została zaszczepiona przeciwko COVID 19. Łącznie przez cały dzień zostało zaszczepionych 120 osób zagrożonych kryzysem bezdomności.

Wszyscy chętni, którzy pojawili się przez cały dzień na Placu Katedralnym im. Jana Pawła II, zostali przebadani i zaszczepieni jednodawkową szczepionką. Dodatkowo osobom potrzebującym, zostało udzielone pierwsze wsparcie medyczne związane z różnymi dolegliwościami. Akcję szczepień dla osób bezdomnych przygotowali wspólnie przedstawiciele: Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Zupy na Pietrynie, Ulicznej Misji Medycznej, Centrum Służby Rodzinie, Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Miasta Łódź, Pełnomocnika Wojewody ds. szczepień oraz Rady ds. rozwiązywania problemu bezdomności. Szczepienia poprzedziła kampania informacyjna przeprowadzona we współpracy łódzkich urzędów i organizacji pozarządowych. Wolontariusze rozdawali ulotki informujące o zaletach szczepień wśród bezdomnych m.in. podczas coniedzielnej akcji Zupa na Pietrynie., w łódzkich schroniskach dla kobiet i mężczyzn, siedzibie Caritas i punktach pomocowych oraz na parafiach. Wolontariusze rozmawiali także z potrzebującymi, starając się przekonać ich do skuteczności i sensu przyjęcia preparatu.

W niedzielne przedpołudnie namiot Wojewódzkiej Stacji ratownictwa Medycznego w Łodzi ustawiony został tuż obok znanego łódzkim bezdomnym namiotu Zupy na Pietrynie i Ulicznej Misji Medycznej, gdzie co tydzień mogą otrzymać ciepły posiłek oraz doraźną pomoc medyczną od wolontariuszy i ratowników medycznych. Docelowo w Łodzi ma zostać zaszczepionych blisko 800 bezdomnych, co w znacznym stopniu ma zapewnić im bezpieczeństwo w najbliższym czasie trwania pandemii.

Druga część akcji szczepień osób zagrożonych bezdomnością odbędzie się w niedzielę 27 czerwca, na Placu Katedralnym, w godzinach 10-18.

2021-06-21 08:47

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Ciemna Jutrznia Wielkosobotnia

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Ciemna Jutrznia Wielkiej Soboty celebrowana w łódzkiej katedrze pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi. Liturgii przewodniczył ks. prał. Sławomir Szczyrba – rektor Ogólnopolskiego Seminarium Duchownego dla Starszych Kandydatów do Święceń w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Kłopoty z Matką Bożą?

Ucieszyłam się z możliwości zadawania pytań na łamach „Niedzieli”. Wasza gazeta kojarzy mi się z Częstochową i dlatego przyznaję się od razu do moich kłopotów z Matką Bożą. Przyjaźnię się z grupą protestantów. Staramy się żyć w zgodzie i nie nawracać siebie na siłę. Moi przyjaciele jednak często stawiają mi drażliwe pytania o osobę Maryi. Twierdzą, że oddawanie czci należy się tylko Panu Bogu, a nie takiemu zwykłemu człowiekowi jak Maryja. Uważają też, że my, katolicy, poprzez te wszystkie obrazy Matki Bożej, liczne sanktuaria, a nawet formy modlitwy, zaczynamy traktować Maryję jak Boga. Sama się ostatnio złapałam na tym, że w wieczornej modlitwie mówiłam ciągle: „Maryjo, daj mi zdrowie”, „Maryjo, spraw, abym zdała egzaminy”, „Maryjo, uczyń cud i załatw pracę dla mojego taty”. W tych wezwaniach zaczęło mnie intrygować to, że już nie mówię o tym Panu Bogu, tylko wszystko załatwiam z Matką Bożą. Czy to dobrze, że my, katolicy, tak bardzo czcimy Maryję?
Magda

CZYTAJ DALEJ

Rzemieślnicy zawierzyli się Maryi

2022-09-27 19:41

Magdalena Lewandowska

Orszak starszyzny cechowej przeszedł z katedry do auli PWT.

Orszak starszyzny cechowej przeszedł z katedry do auli PWT.

We Wrocławiu odbyło się Święto Rzemiosła Dolnośląskiego.

Mszy św. w katedrze wrocławskiej w intencji Rzemiosła Dolnośląskiego – koncelebrowanej przez kapłanów posługujących i współpracujących ze środowiskiem dolnośląskich rzemieślników – przewodniczył ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. W homilii przekonywał dolnośląskich rzemieślników, by walczyli o swoją wiarę i zbawienie: – Dzisiaj chcemy otworzyć nasze oczy na Słowo Boże. Czasami nam się wydaje, że chrześcijaństwo powinno wnosić pokój do serca, sprawiać, żeby człowiekowi było przyjemnie, miło. A Chrystus mówi „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże pragnę, aby on zapłonął”. To Słowo Boże powinno nas dzisiaj uderzyć, jak młot, otworzyć nasze oczy. Bo szatan wlewa w nasze serca atrament ciemności. Wtedy nasze myśli, słowa i czyny są ciemne. Uzdrowić nas może tylko Jezus Chrystus.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję