Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Szczepienia bezdomnych

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W minioną niedzielę pierwsza grupa bezdomnych została zaszczepiona przeciwko COVID 19. Łącznie przez cały dzień zostało zaszczepionych 120 osób zagrożonych kryzysem bezdomności.

Reklama

Wszyscy chętni, którzy pojawili się przez cały dzień na Placu Katedralnym im. Jana Pawła II, zostali przebadani i zaszczepieni jednodawkową szczepionką. Dodatkowo osobom potrzebującym, zostało udzielone pierwsze wsparcie medyczne związane z różnymi dolegliwościami. Akcję szczepień dla osób bezdomnych przygotowali wspólnie przedstawiciele: Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Zupy na Pietrynie, Ulicznej Misji Medycznej, Centrum Służby Rodzinie, Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Miasta Łódź, Pełnomocnika Wojewody ds. szczepień oraz Rady ds. rozwiązywania problemu bezdomności. Szczepienia poprzedziła kampania informacyjna przeprowadzona we współpracy łódzkich urzędów i organizacji pozarządowych. Wolontariusze rozdawali ulotki informujące o zaletach szczepień wśród bezdomnych m.in. podczas coniedzielnej akcji Zupa na Pietrynie., w łódzkich schroniskach dla kobiet i mężczyzn, siedzibie Caritas i punktach pomocowych oraz na parafiach. Wolontariusze rozmawiali także z potrzebującymi, starając się przekonać ich do skuteczności i sensu przyjęcia preparatu.

W niedzielne przedpołudnie namiot Wojewódzkiej Stacji ratownictwa Medycznego w Łodzi ustawiony został tuż obok znanego łódzkim bezdomnym namiotu Zupy na Pietrynie i Ulicznej Misji Medycznej, gdzie co tydzień mogą otrzymać ciepły posiłek oraz doraźną pomoc medyczną od wolontariuszy i ratowników medycznych. Docelowo w Łodzi ma zostać zaszczepionych blisko 800 bezdomnych, co w znacznym stopniu ma zapewnić im bezpieczeństwo w najbliższym czasie trwania pandemii.

Druga część akcji szczepień osób zagrożonych bezdomnością odbędzie się w niedzielę 27 czerwca, na Placu Katedralnym, w godzinach 10-18.

2021-06-21 08:47

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Dobroczynność od pokoleń

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Sander Jeuriss

Gra jest przedstawieniem tego, ile dobra zadziało się w Łodzi na przestrzeni lat, gdzie różnorodności wyznaniowej i kulturowej przyświecała jedność wzajemnej pomocy i dobroczynności.

CZYTAJ DALEJ

Rocznica nawiedzenia figury św. Michała w Słubicach

2021-07-25 21:00

[ TEMATY ]

św. Michał Archanioł

Słubice

Dorota Sobocińska

W czasie Eucharystii zawierzenia rodzin ziemi słubickiej dokonało małżeństwo z czworgiem dzieci, a grupa ponad dwudziestu osób przyjęła uroczyście szkaplerz św. Michała Archanioła.

W czasie Eucharystii zawierzenia rodzin ziemi słubickiej dokonało małżeństwo z czworgiem dzieci, a grupa ponad dwudziestu osób przyjęła uroczyście szkaplerz św. Michała Archanioła.

Parafia Ducha Świętego obchodziła czwartą rocznicę nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Monte Sant’ Angelo.

Uroczystości rozpoczęły się dziewięciodniową nowenną dziękczynną za łaskę nawiedzenia ziemi słubickiej przez św. Michała Archanioła w znaku figury z Monte Sant’Angelo. Podczas nowenny składane były liczne intencje, prośby i dziękczynienia. Obchodom rocznicy towarzyszyły projekcje filmów nt. świętości Wodza Niebieskich Zastępów oraz zapis jego ostatnich odwiedzin w Słubicach w formie kroniki filmowej. Kulminacja obchodów odbyła się 25 lipca podczas uroczystej Mszy św., a jej oprawę przygotowało liturgiczną działające w parafii Bractwo Szkaplerza św. Michała Archanioła. W czasie Eucharystii zawierzenia rodzin ziemi słubickiej dokonało małżeństwo z czworgiem dzieci, a grupa ponad dwudziestu osób przyjęła uroczyście szkaplerz św. Michała Archanioła. Każdy z uczestników liturgii otrzymał po jej zakończeniu smsy anielskie, obrazki z modlitwą do św. Michała oraz cukierki - białe Michałki. Jednak to nie był koniec uroczystości, bowiem w tzw. Zakątku pamięci, proboszcz ks. Henryk Wojnar uroczyście dokonał posadzenia dębu św. Michała, którego sadzonka pochodzi z dębu Piast (770 lat i ponad 22 m wysokości), będącego królem puszczy Rzepińskiej.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Marcin Modrzyński o rekolekcjach „Beatyfikacja33”

2021-07-26 17:39

[ TEMATY ]

beatyfikacja

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

matka Elżbieta Czacka

Beatyfikacja33

Beatyfikacja.info

„To nie pierwsze rekolekcje w takiej formule. Powstały w oparciu o organizowane wcześniej rekolekcje „Oddanie33”, przez które przeszło łącznie ponad 500 tysięcy osób z całej Polski. Są więc sprawdzonym narzędziem duszpasterskim – mówi ks. Marcin Modrzyński o rekolekcjach przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

Bernadeta Kruszyk: Już niebawem, 6 sierpnia, rozpoczną się ogólnopolskie rekolekcje przygotowujące do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Nazwę łatwo zapamiętać „Beatyfikacja33”. Dlaczego 33?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję