Reklama

Wiadomości

„Polska/Świat - startujemy!" - kolejna edycja Kongresu 590

„Polska/Świat - startujemy!” - to hasło 5. edycji Kongresu 590, która skupi się na pięciu kluczowych obszarach. Bezpieczeństwo zdrowotne i ekologia, społeczeństwo, gospodarka, eksport i ekspansja gospodarcza oraz infrastruktura są pięcioma głównymi obszarami poruszanymi w ramach

[ TEMATY ]

kongres 590

Materiał prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

5. Edycji Kongresu 590, który będzie transmitowany na żywo w dniach 5-6 maja br.

Doświadczenie ubiegłego roku związane z ogólnoświatową pandemią m.in. zatrzymaniem gospodarki, pracą zdalną, zmianą stylu życia i edukacji staną się punktem wyjścia do rozmowy o przyszłości Polski i świata.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Kongres 590 stawia sobie za cel wyciągnąć wnioski z tego doświadczenia i pokazać, jak Polska i świat mogą dalej rozwijać się w kluczowych obszarach, aby niwelować efekty pandemii. – mówi Remigiusz Kopoczek, prezes spółki Kongres 590. – Kryzys wywołany przez Covid-19 powinien dać impuls do nowego startu, a Kongres 590 jest idealnym miejscem do rozmowy o nim. W naszej przestrzeni spotkają się wybitni eksperci, kluczowi liderzy ze wszystkich obszarów, aby zmierzyć się z wyzwaniami w najważniejszych obszarach współczesności, wytyczyć szlak wspólnych działań i określić przyszłość Polski na najbliższą dekadę. – dodaje prezes.

W ciągu dwóch dni Kongresu 590 – 5 i 6 maja 2021 r. – jednocześnie w trzech studiach zostanie przeprowadzonych ponad 50 paneli dyskusyjnych. Wezmą w nich udział przedstawiciele administracji publicznej, spółek skarbu państwa, agencji rządowych, prywatnych przedsiębiorców i międzynarodowego biznesu, eksperci branżowi oraz naukowcy.

Zajmą się pięcioma newralgicznymi obszarami, w których rozegra się przyszłość naszego kraju.

Reklama

Pięć kluczowych obszarów

Dwa pierwsze obszary, którym będą podporządkowane tematy i debaty na Kongresie 590 to bezpieczeństwo zdrowotne i tym ekologia oraz gospodarka. Trzeci obszar dotyczy kwestii związanych ze społeczeństwem. System zdrowotny i gospodarka są warunkami koniecznymi dla rozwoju społecznego, który nie ogranicza się tylko do zwiększenia dobrobytu materialnego, ale obejmuje również dobrostan psychiczny społeczeństwa. Zdrowe środowisko naturalne i więzy zaufania są niezbędne, aby wyjść z pandemii i rozwiązać czekające nas kolejne wyzwania: rewolucję cyfrową, imigrację i starzenie się społeczeństw. Tylko solidarne, znajdujące się w dobrej kondycji społeczeństwo może podejmować wyzwania w zakresie dwóch ostatnich obecnych na Kongresie tematów, czyli infrastruktury i ekspansji polskiej gospodarki.

Bezpieczeństwo zdrowotne i ekologia

Czas pandemii w znacznym stopniu wstrzymał i ograniczył działania części sektorów, jednak w obliczu post pandemicznych zmian polska gospodarka, jako całość, wykazuje dużą zdolność do adaptacji i dalszego rozwoju. – Tematy związane z odbudową klasy średniej, polskich małych i średnich przedsiębiorstw, wzmacniania roli i znaczenia B+R, a także stałego podnoszenia konkurencyjności polskich przedsiębiorstw będą w tym obszarze istotnymi elementami debat poruszanych podczas Kongresu 590. – mówi Remigiusz Kopoczek, prezes spółki Kongres 590.

Reklama

Społeczeństwo

Najbliższe lata będą dla Polski dużym wyzwaniem związanym ze zmianami społecznymi. Procesy demograficzne, zmieniający się rynek pracy, a także emigracja do Polski w znaczący sposób wpłyną na sposób funkcjonowania Polaków. Budowanie tożsamości, integracja, wspieranie inicjatyw lokalnych wymagać będzie działań zarówno w obszarze edukacji, ale również w szeroko rozumianej kulturze.

– Polska i cały świat mierzy się naraz z kryzysem gospodarczym, klimatycznym i społecznym. Odpowiedzią Kongresu 590 jest powrót do solidarności i odpowiedzialności, odkrywanie wagi rodziny i kultury, ale również wartość przestrzeni wirtualnej - wyjaśnia prezes Remigiusz Kopoczek.

Eksport i ekspansja gospodarcza

Polscy przedsiębiorcy wykazują dużą zdolność do funkcjonowania na rynkach UE. Doświadczenia związane z przestawieniem gospodarki na współpracę europejską są dobrym przykładem mogącym rozwijać eksport na rynki azjatyckie i afrykańskie. Stale rosnąca populacja krajów z tych regionów wskazuje, że istnieje konieczność rozwijania współpracy w tych regionach, dając polskim przedsiębiorcom narzędzia do rozwoju i ekspansji gospodarczej.

Infrastruktura

Reklama

Ostatnim z obszarów tematów Kongresu będzie infrastruktura. Polska doświadcza jej dynamicznego rozwoju w wielu obszarach gospodarki. Dynamizacja infrastruktury komunikacyjnej, telekomunikacyjnej, a także szeroko rozumianego zaplecza wsparcia dla przedsiębiorców to istotny element wspomagający polską gospodarkę w najbliższych latach. – Sposób w jaki te inwestycje zostaną wykorzystane do wzmacniania potencjału polskich przedsiębiorców, zarówno w obszarze budowlano-inwestycyjnym, jak również aspekt maksymalnego wykorzystania ich w dalszej ekspansji i rozwoju, będzie ważnym zagadnieniem poruszanym podczas majowej edycji Kongresu. – zaznacza Remigiusz Kopoczek

Panele dyskusyjne będą transmitowane na żywo, bez ograniczeń na stronie www.kongres590.pl.

5. edycja Kongresu 590 organizowana jest w formule hybrydowej przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa sanitarnego, z wykorzystaniem sprawdzonych procedur medycznych i stosowaniu się do obowiązujących obostrzeń.

2021-04-19 13:28

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezydent: celem jest, by Polska była krajem nowoczesnym, z dobrą infrastrukturą

Mamy wspólny cel, chcemy, by Polska była krajem nowoczesnym, z dobrą infrastrukturą; krajem, który jest w stanie uwolnić twórczy potencjał swoich obywateli, który inwestuje w badania, rozwój i nowe technologie - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda, otwierając Kongres 590.

Prezydent mówił w swoim inaugurującym kongres wystąpieniu, że jest to "wyjątkowe wydarzenie poświęcone ekspansji polskich firm, budowaniu polskiego kapitału i wzmacnianiu patriotyzmu gospodarczego".
CZYTAJ DALEJ

Cud papieża Franciszka w bazylice Świętego Piotra

2025-04-27 07:14

[ TEMATY ]

śmierć Franciszka

PAP/EPA/CIRO FUSCO

"Cud Franciszka"- tak włoski dziennik "Il Messaggero" w niedzielę nazywa spotkanie prezydentów: USA Donalda Trumpa i Wołodymyra Zełenskiego w bazylice Świętego Piotra przed pogrzebem zmarłego papieża. Prasa pisze o sile homilii kardynała Giovanniego Battisty Re, który przywołał apele Franciszka, by budować "mosty, a nie mury".

We włoskiej prasie dominują komentarze, iż pogrzeb papieża Franciszka był wydarzeniem historycznym także dlatego, że w ogłoszonym przez niego Roku Świętym dedykowanym nadziei papież dał jej promyk na pokój na Ukrainie i większą zgodę wśród światowych przywódców, którzy zgromadzili się nad jego trumną.
CZYTAJ DALEJ

Uroczystości Tysiąclecia Koronacji Bolesława Chrobrego

2025-04-27 17:51

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

W bazylice katedralnej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sandomierzu oprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji tysiąclecia koronacji Bolesława Chrobrego. Uroczystej liturgii przewodniczył Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz.

We wspólnej modlitwie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz różnych instytucji. Szczególną oprawę liturgii nadało Rycerstwo Ziemi Sandomierskiej, na czele z kasztelanem Karolem Burym, które wystąpiło w historycznych strojach z epoki pierwszego króla Polski. Uroczystości zgromadziły licznych mieszkańców, turystów i wiernych, którzy wspólnie modlili się, oddając hołd wielkiemu władcy i pierwszemu koronowanemu królowi Polski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję