Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Ostatnia szansa, by otrzymać za darmo odblaski! Do piątku będą rozdawane w różnych miejscach diecezji

Dobiega końca prowadzona w różnych miejscowościach na terenie diecezji bielsko-żywieckiej akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Świeć Przykładem – Bądź widoczny!”. Zimą szybko robi się ciemno, dlatego policjanci rozdają odblaski przechodniom, dbając w ten sposób o ich bezpieczeństwo.

[ TEMATY ]

bezpieczeństwo

odblaski

elementy odblaskowe

Monika Jaworska

Akcja rozdawania odblasków w Skoczowie.

 Akcja rozdawania odblasków w Skoczowie.

Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Świeć Przykładem – Bądź widoczny!” ma na celu przypomnieć a zarazem uświadomić pieszym potrzebę korzystania z elementów odblaskowych. W ostatnim czasie można było spotkać policjantów z odblaskami np. w Strumieniu, Ochabach, Skoczowie, Wiśle, Żywcu, Bielsku-Białej, czy też na parkingu przy kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu oraz na parkingu kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ustroniu-Hermanicach.

Co roku organizujemy taką akcję w naszej miejscowości. W tym roku odbywała się ona w plenerze. Policjanci rozdali szereg odblasków całym rodzinom – mówi sołtys Pogórza Mariusz Rodenko.

Reklama

Akcję organizuje KPP Wydział Ruchu Drogowego w Cieszynie, Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Radio Bielsko we współpracy z lokalnymi ośrodkami i instytucjami.

Odblaski będą rozdawane jeszcze 16, 17 i 18 grudnia w godzinach wieczornych w następujących miejscowościach:

Środa, 16 grudnia:

Reklama

15:45 - 16:15 Dębowiec (rejon skrzyżowania Katowicka-Szkolna-Skoczowska-Cieszyńska, okolice tężni solankowej)

16:30 - 17:00 Pierściec (ulica Landecka, rejon kościoła św. Mikołaja)

17:10 - 17:30 Kowale (okolice OSP Kowale)

Czwartek, 17 grudnia:

15:30 - 15:55 Czaniec (ulica Wojtyły, rejon OSP)

16:00 - 16:25 Kobiernice (ulica Korzonkiewicza, rejon szkoły i OSP)

16:35 - 17:00 Porąbka (ulica Krakowska, przy OSP)

17:10 - 17:30 Bujaków (ulica Bielska, okolice Sali Pod Arkadami)

Piątek, 18 grudnia:

15:40 - 15:55 Leśna (ulica Świętego Michała Archanioła, parking przy kościele)

16:00 - 16:30 Lipowa (centrum, okolice pomnika śliwki)

16:40 - 17:05 Słotwina (rejon zespołu szkolno-przedszkolnego)

17:20 - 17:45 Pietrzykowice (ulica Jana Pawła II, Plac Ks. Tomasza Wróbla)

18:00 - 18:30 Żywiec (ulica Żeromskiego, rejon C.H. Targówek)

Co roku również Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Saltus oraz Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej organizowała podobną akcję związaną z bezpieczeństwem pieszych na drodze: „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!” Wówczas funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzali wybrane parafie naszej diecezji podczas Mszy św. roratnych i opowiadali o bezpieczeństwie pieszych na drodze oraz rozdawali uczestnikom nabożeństwa odblaskowe opaski. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa i obostrzeń z nią związanych w kościołach akcja nie może być przeprowadzona.

O wydarzeniu piszemy również w Niedzieli na Podbeskidziu nr 50 na 13 grudnia 2020 roku.

2020-12-15 15:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odblask dla każdego - bezpieczna droga

Co roku dużo osób ginie w wypadkach na naszych drogach, z powodu braku ich odpowiedniej widoczności po zapadnięciu zmroku. A zatem ważne jest by zrobić wszystko, by ocalić każde życie ludzkie. Można jednak w trosce o własne bezpieczeństwo zapewnić sobie dodatkową ochronę poprzez noszenie różnego rodzaju elementów odblaskowych, a tym samym zminimalizować ryzyko potrącenia.

Dlatego w Święto Niepodległości naszej Ojczyzny Polski 11 listopada 2020 roku zainaugurowała w Orliku k/Brus akcja pt. „Odblask dla każdego - bezpieczna droga”, mającą na celu informację dotyczącą bezpiecznego poruszania się na drogach.

CZYTAJ DALEJ

Papież w orędziu do młodzieży: w imię Chrystusa mówię ci: powstań i świadcz!

2021-09-27 12:13

[ TEMATY ]

młodzież

papież Franciszek

Vatican Media

Nie możesz pozostać na ziemi „użalając się nad sobą”, czeka na ciebie misja! Także ty możesz być świadkiem dzieł, które Jezus zaczął w tobie wypełniać. Dlatego w imię Chrystusa, mówię ci: Powstań i świadcz - wzywa papież Franciszek w orędziu na XXXVI Światowy Dzień Młodzieży.

Po raz pierwszy będzie on obchodzony w diecezjach na całym świecie nie w Niedzielę Palmową, a w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (21 listopada 2021), tym razem pod hasłem: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26, 16).

CZYTAJ DALEJ

Zjazd PZPS - Sebastian Świderski nowym prezesem

Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów w Warszawie wycofało się wszystkich sześciu jego rywali i podczas głosowania był jedynym kandydatem.

Na Świderskiego oddano 88 głosów, dwie osoby wstrzymały się, a nikt nie był przeciw.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję