Reklama

Festiwal Życia 2012

Siódmy Festiwal Życia odbywał się w Zielonej Górze. W tym roku do inicjatywy związanej z Dniem Świętości Życia włączyli się również mieszkańcy Gorzowa i Głogowa. Festiwal Życia, trwający od 19 do 27 marca, odbywał się pod hasłem: „Dom pełen życia”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Modlitwa, edukacja i kultura promowały wartość ludzkiego życia. Kulminacyjnym momentem Festiwalu Życia był Marsz dla Życia, który przeszedł ulicami Zielonej Góry w niedzielę 25 marca. Marsz wyruszył z kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela pod pomnik bł. Jana Pawła II przy kościele pw. Ducha Świętego, gdzie przygotowane zostało Miasteczko Życia. Tam od godzin przedpołudniowych można było oddać krew, zapisać się do bazy dawców szpiku kostnego, a także otrzymać oświadczenie woli dawców narządów.
Mszy św. z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego przewodniczył bp Stefan Regmunt. - Festiwal to zaproszenie dla każdego człowieka, do tego, by każdy pokazał, że życie jest piękne i że warto żyć. Warto być przy drugim człowieku, żeby nigdy nie zwątpił, że życie ma sens - tłumaczył bp Stefan Regmunt. - Dla każdego człowieka, który przyszedł na ziemię, jest miejsce, a życie jest darem Boga. Ksiądz Biskup podkreślał również, iż trzeba pamiętać, że najlepszym miejsce dla rozwoju dziecka jest rodzina!
Festiwal Życia 2012 zainaugurowany został 19 marca podczas Salonu Myśli Edyty Stein, którego gośćmi byli Joanna Szałata i ks. Tomasz Kancelarczyk - twórcy największego w Polsce Marszu dla Życia w Szczecinie. Dzień później otwarta została wystawa Weroniki Karwowskiej pt. „Rytm życia” przygotowana w zielonogórskiej Palmiarni przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób z Zespołem Downa w Zielonej Górze. 22 marca w klubie muzycznym Kawon wystąpiła Antonina Krzysztoń, a 23 marca w „Kawiarni pod Aniołami” odbyły się warsztaty dla rodziców zatytułowane „Jak świętować w rodzinie?” prowadzone przez Sylwię i Szymona Wytykowskich. W programie festiwalu znalazły się również Nieszpory za Miasto oraz projekcja filmu pt. „The Human Experience” o poszukiwaniu ludzkiej godności.
Organizatorem festiwalu było Duszpasterstwo Rodzin wspomagane przez organizacje, ruchy i stowarzyszenia działające na rzecz promocji życia.
Honorowy patronat nad Festiwalem Życia objął bp Stefan Regmunt.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pakistan: śmierć w arszecie katolika oskarżonego o bluźnierstwo

2026-07-03 16:53

[ TEMATY ]

śmierć

Pakistan

więzienie

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Amir Peter, 61-letni pakistański katolik oskarżony o bluźnierstwo, zmarł 1 lipca w areszcie w Lahaurze, gdzie oczekiwał na proces. Mężczyzna od niemal roku przebywał w więzieniu mimo opinii lekarzy, którzy uznali go za niezdolnego do udziału w postępowaniu z powodu zaawansowanej demencji.

Peter, ojciec trojga dzieci i młodszy brat kapucyna o. Henry'ego Paula, proboszcza parafii św. Franciszka w Lahaurze, został zatrzymany w lipcu 2025 r. po oskarżeniu przez muzułmańskiego sklepikarza o znieważenie proroka Mahometa. Według jego obrońców stan zdrowia fizycznego i psychicznego więźnia systematycznie się pogarszał. Po przewiezieniu do szpitala 30 czerwca zmarł następnego dnia.
CZYTAJ DALEJ

Putin już stracił Krym

2026-07-03 22:00

[ TEMATY ]

Ukraina

Adobe.Stock

Stabilizacja gospodarcza Rosji oraz zdobycie Krymu – to dwa silne filary, na których opiera się reżim Władimira Putina. Rosja już praktycznie straciła Krym, a w wielkim imperium rozkręca się gigantyczny kryzys paliwowy, który może być przyczyną gospodarczego krachu podobnego jak po upadku ZSRR.

Teoretycznie Krym nadal jest kontrolowany przez rosyjskie władze okupacyjne. Ale ta kontrola nie wygląda zbyt dobrze, bo na półwyspie wprowadzono stan wyjątkowy, od kilkunastu dni jest zakaz sprzedaży paliwa dla ludności cywilnej, a w wielu rejonach nie ma prądu, internetu i dostępu do usług bankowych. Brak paliwa zastopował prywatny transport, a więc pojawiają się braki w zaopatrzeniu. Brak prądu, to brak możliwości przechowywania świeżej żywności i brak wody. Przepis na katastrofę jest więc gotowy, a Krym z wielkiego sukcesu Moskwy przeradza się w największy problem dla włodarzy Kremla.
CZYTAJ DALEJ

Obejrzyj przedpremierowo film "Mistyczka"!

2026-07-04 07:05

[ TEMATY ]

film

Mat.prasowy

Wakacje to czas odpoczynku. W Rafael Film wierzymy, że z Bogiem można odpocząć naprawdę! Dlatego zapraszamy na wyjątkowy cykl spotkań kinowych z filmami, które zmieniają życie!

„Lato z Rafaelem” to historie pełne wiary, nadziei i miłości, poruszające tematykę duchowości, relacji międzyludzkich, przebaczenia oraz poszukiwania sensu życia. To kino, które nie tylko dostarcza emocji, ale także daje przestrzeń do refleksji i wspólnoty, ale przede wszystkim pomaga dostrzec to, co w życiu najważniejsze.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję