Reklama

Aspekty

Żywy Różaniec skarbem parafii

W dniach 6-7 października br. w parafii Wniebowzięcia NMP w Żaganiu odbyły się rekolekcje dla członków Róż Żywego Różańca oraz chętnych

[ TEMATY ]

Żywy Różaniec

Żagań

Joanna Ruchniewicz-Wywigacz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nauki rekolekcyjne wygłosił Ks. Kamil Obała – opiekun Żywego Różańca.

W naukach podkreślał wielką wartość tej modlitwy oraz to, że nieustannie musimy odkrywać znaczenie słów „Zdrowaś Maryja”. Ks. Kamil także podkreślił jak ważną rolę odgrywają Wspólnoty Różańcowe w Kościele i zaznaczył, że to właśnie Kościół mocny jest ich wiarą. W środę – w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej - na zakończenie rekolekcji została odprawiona uroczysta Msza św. Na zakończenie celebracji członkowie Róż Żywego Różańca odmówili Akt oddania Matce Bożej i złożyli róże przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-10-13 22:33

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalne czuwanie Kółek Różańcowych

Niedziela podlaska 43/2016, str. 7

[ TEMATY ]

Żywy Różaniec

kółka różańcowe

Al. Bartosz Ojdana

Po krótkim zawiązaniu wspólnoty w kierunku katedry wyruszyła procesja różańcowa

Po krótkim zawiązaniu wspólnoty w kierunku katedry wyruszyła
procesja różańcowa
Tak wielu ludzi w katedrze drohiczyńskiej jeszcze nie widziałem – te słowa bp. Tadeusza Pikusa dobitnie świadczą, jak wielkim wydarzeniem było diecezjalne czuwanie wspólnot maryjnych, które odbyło się 8 października w Drohiczynie.
CZYTAJ DALEJ

Praga: ingres nowego Prymasa Czech, „w duchu św. Wojciecha”

2026-04-25 19:13

[ TEMATY ]

ingres

Praga

Vatican Media

W Pradze odbył się ingres nowego Prymasa Czech do katedry św. Wita na Hradczanach. Abp Stanislav Přibyl zadeklarował, że będzie pełnił swą posługę w duchu św. Wojciecha. Przychodzę do was jako pasterz – powiedział nowy arcybiskup. Podkreślił, że pasterz musi mieć jasną wizję, wiedzieć, dokąd prowadzi owce. Dla mnie – powiedział – kierunek jest jasny. Idziemy do Chrystusa, aby uczynił nas zaczynem, solą i światłem świata.

W inauguracji pasterskiej posługi nowego arcybiskupa Pragi wziął udział czeski prezydent Petr Pavel. Byli też obecni kardynałowie Schönborn z Wiednia i Német z Belgradu.
CZYTAJ DALEJ

Siostra, która pozostała

2026-04-26 08:23

[ TEMATY ]

s. Małgorzata Banaś

60. rocznica śmierci

archiwum CSFN

Są święci, których życie zamyka się w jednej dramatycznej chwili. Są też tacy, których świętość dojrzewa długo, w ciszy, samotności i codziennej wierności. W sześćdziesiątą rocznicę śmierci s. Małgorzaty Banaś, nazaretanki z Nowogródka wspominamy kobietę, która po tragedii swojej wspólnoty została przy grobie Męczennic, przy farze, przy tabernakulum i przy ludziach.

Siostra Małgorzata Banaś była świadkiem jednej z najbardziej przejmujących historii XX wieku.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję