Reklama

Niedziela Sosnowiecka

U Matki Bożej Pocieszenia

Tradycyjnie w pierwszą środę września odbyło się modlitewne spotkanie w okazałej czeladzkiej świątyni, której przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Jarosław Wolski. Ze względu na panującą pandemię w łączności duchowej bp Grzegorz Kaszak towarzyszył tegorocznym pielgrzymom przybyłym do Matki Bożej Pocieszenia do Czeladzi.                 

2020-09-10 13:00

ks. Tomasz Zmarzły

Wierni czciciele Matki Bożej Pocieszenia

Wierni czciciele Matki Bożej Pocieszenia

Maryja dostrzega wszystkie nasze pragnienia, potrzeby, cierpienia i mówi jak w Kanie „Dobrej Przemiany”: Uczyńcie wszystko cokolwiek Syn mój wam powie! Przychodzimy więc posłuszni Jej słowom, aby zawierzyć Boskiemu Lekarzowi to, co jest w nas słabością, cierpieniem, chorobą, ale co może stać się naszą mocą i siłą. Przyjmujemy to cierpienie jako łaskę uczestnictwa w cierpieniu Chrystusa, tego wziął na siebie wszystkie nasze cierpienia. W tym dniu naszego dorocznego pielgrzymowania łączymy się z Pasterzem naszej diecezji bp Grzegorzem, który w najbliższych dniach będzie obchodził swoje imieniny, z chorymi kapłanami i wszystkimi, którzy dźwigają krzyż boleści – mówił na powitanie ks. kan. Jarosław Wolski.

Reklama

Dzisiaj chciałbym, aby na tajemnicę naszego cierpienia, którego doświadcza każdy z was w swoim ciele i duszy spojrzeli przez największą tajemnicę naszej wiary jaką jest Eucharystia. Chrystus ustanawiając tę jedyną Ofiarę Nowego Przymierza ukazuje nam nową nadzieję. Zapowiada przejście ze Starego Testamentu do Nowego. W centrum staje On sam jako Ofiarnik, Najwyższy Kapłan i Ofiarnik. Daje nam siebie w swoim ciele i swojej krwi. Jak zrozumieć tę tajemnicę? Jak zrozumieć tajemnicę naszego cierpienia? W Eucharystii to wyraźnie widać. Wszystko, co jest w nas słabością i cierpieniem przez Chrystusową śmierć i zmartwychwstanie ulega przemianie z aktu cierpienia w akt miłości. Chrystus zaprasza nas do tej uprzedzającej ofiary. Kościół jest silny siłą modlitwy i cierpienia tych, o których mówił wielki prorok naszych czasów św. Jan Paweł II, że są „Arystokracją Kościoła” – wołał kaznodzieja.

Przybyli na uroczystość pielgrzymi podczas Mszy św. otrzymali sakrament namaszczenia chorych. Nie zabrakło życzeń dla naszego ks. bp. Grzegorza Kaszaka świętującego swoje imieniny. Nie mogło nas tu zabraknąć. Pomimo tego, że było nas znacznie mniej iż rok temu, to jednak jeszcze z większą siłą prosiliśmy o ratunek dla nas i ustanie epidemii. Ufamy, że Matka Boża Pocieszenia otoczy nas, jak zawsze, płaszczem swej opieki – stwierdzają Maria Hetmańczyk wraz z Aleksandrą i Bożeną Polak.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

Karol Porwich/Niedziela

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


Regulamin przyjmowania zleceń

Regulamin insertowania

Formaty reklam

Cennik reklam

Cennik insertów

Terminarz reklam (2020)

Materiały do pobrania

Publikacje logo o szerokości powyżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Publikacje logo o szerokości poniżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Reklama internetowa

Krzysztof Walaszczyk
Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
marketing@niedziela.pl

Cennik reklam internetowych

CZYTAJ DALEJ

Weź udział w Dniu św. Franciszka

2020-09-30 22:22

Archiwum Fundacji Brat Słońce

Już po raz dziewiąty Fundacja Brat Słońce zaprasza do wspólnego przeżywania Dnia św. Franciszka.

Dziewiąty krakowski Dzień św. Franciszka odbędzie się 4 października na placu Franciszkańskim pod hasłem "Ekologia - od Franciszka do Franciszka". Centralnym punktem wydarzenia będzie Msza św. w bazylice św. Franciszka z Asyżu o godz. 11.

– Dzień św. Franciszka to najlepsza okazja, aby w przystępny sposób i w duchu franciszkańskim rozważyć niezwykle aktualny i potrzebny w tych czasach temat ekologii oraz… po prostu dobrze się bawić – mówi Karolina Górska, koordynator projektu.

W programie znalazły się m.in. warsztaty ekologiczne prowadzone przez Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu o 12, 13 i 15 czy wykład o najważniejszych przesłankach Encykliki papieża Franciszka Laudato si' o 14.30. Dla młodszych uczestników przewidziano atrakcje – warsztaty z tematyki ochrony zwierząt oraz konkurs prac rysunkowych. Zwycięzcy otrzymają książki o ekologii.

– Z ciekawostek: na 14.15 zaplanowane jest błogosławieństwo zwierząt – zabierzcie koniecznie swoje pupile – informuje Karolina. – Jak co roku zaprosiliśmy też do udziału różne działa franciszkańskie – spotkacie u nas przedstawicieli Misji Franciszkańskich czy Wydawnictwa Bratni Zew oraz wielu innych. Zostaną też wystawione dwie wystawy – dodaje.

Szczegóły dot. wydarzenia znajdują się na stronie Fundacji Brat Słońce na Facebooku oraz stronie internetowej: www.bratslonce.pl.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję