Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Pożyczanie - jakie to proste

Piotr Lorenc

Książkomat i wrzutnia już działają

Książkomat i wrzutnia już działają

Postanowiłem to sprawdzić. W internetowym katalogu Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu zamówiłem książkę Adama Zagajewskiego pt. W cudzym pięknie i po kilku godzinach otrzymałem informację e - mail, że mogą ją już odebrać. Książkomat i wrzutnia przy ul. Kościelnej 11 działa bez zarzutu. A najlepsze, w takim zdalnym zamawianiu książek, jest to, że można je odebrać o dowolnej porze – urządzenie działa bowiem 24 na dobę. Z jednym zastrzeżeniem książki czekają na na tylko 2 dni.

Reklama

Powrót do prawdziwej normalności z pewnością jeszcze potrwa, ale bibliotekarze nieustannie pracują nad tym, by jak najlepiej przygotować się do ponownego otwarcia placówek w nowej, pełnej obostrzeń rzeczywistości. - Zgodnie z systematycznie ogłaszanymi przez rząd RP zasadami, będziemy przywracać naszym czytelnikom możliwość korzystania z księgozbioru sosnowieckiej biblioteki. Na początek serdecznie zachęcamy do korzystania z nowoczesnego książkomatu i wrzutni Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Nadmienię tylko, że w celu zapewnienia czytelnikom i pracownikom książnicy bezpieczeństwa, wprowadzamy kilka istotnych zmian. Aby skorzystać z książkomatu lub wrzutni należy założyć rękawiczki ochronne i maseczkę lub chustę zakrywającą usta i nos. Koniecznie trzeba także zachować 2 metrową odległość od innych osób wypożyczających. Jednocześnie informujemy, że wstrzymujemy wszystkie rezerwacje materiałów bibliotecznych, gdyż każda zwrócona książka trafi do 14 dniowej kwarantanny, wyjaśnia Kinga Baranowska – Jaworek, specjalista ds. promocji Zagłębiowskiej Mediateki w Sosnowcu.

Jak skorzystać z książkomatu? Krok 1 - znajdź w katalogu internetowym interesującą Cię pozycję; krok 2 - podczas zamawiania dokumentów z Zagłębiowskiej Mediateki wybierz opcję KSIĄŻKOMAT; krok 3 - zamówienia w książkomacie są uzupełniane przez bibliotekarza tylko w godzinach pracy Zagłębiowskiej Mediateki. Odbiór zamówionych zbiorów jest możliwy przez całą dobę. Czytelnik, który podał swój adres e-mail, otrzyma wiadomość o terminie odbioru zamówionych zbiorów bibliotecznych; krok 4 - w wolnej chwili przyjdź do pomieszczenia z książkomatem przy ul. Kościelnej 11. Książkomat działa 24/7. Na odbiór zamówionych materiałów masz 2 dni; krok 5 - po godzinach pracy Mediateki drzwi otworzysz przykładając do czytnika, po prawej stronie od wejścia, swoją kartę biblioteczną; krok 6 - przyłóż kartę biblioteczną do czytnika książkomatu i poczekaj na otwarcie skrytki; krok 7 - wyjmij zamówioną książkę i zamknij skrytkę. W przypadku wrzutni, wystarczy delikatnie umieścić zwracane książki w szufladce urządzenia i ją zamknąć.

Piotr Lorenc

2020-05-09 09:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Seminarium Odnowy Wiary w Bagnie

2020-09-30 09:10

Fot. Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia NMP w Bagnie/FB

Jeżeli szukasz rekolekcji, które rozpalą w Tobie żywą wiarę oraz otworzą na działanie Ducha Świętego, to skorzystaj z propozycji Salwatorianów w Bagnie. Od 2 października rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary.

Rekolekcje trwają 10 tygodni. Jak piszą organizatorzy „każdy tydzień poświęcony jest innemu tematowi, a wszystkie razem tworzą drogę do odnowienia naszej wiary i oparcia naszego życia na Słowie Bożym i osobie Jezusa Chrystusa”.

Pierwsze spotkanie zaplanowano w najbliższy piątek 2 października, w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Bagnie o g. 19:00. W programie przewidziano konferencję, modlitwę wspólnotową oraz dzielenie się w grupach.

- Jesteś na nie bardzo osobiście zaproszony przez Pana Jezusa. On chce napełnić Cię swoją łaską. Odnowić Twoje życie. Zna dobrze Twoją sytuacje życiową, pragnienia, plany, radości, a także Twoją słabość, grzech, zniewolenie. On wie, jak zaspokoić najgłębsze pragnienia Twojego serca. Chce przyjść z łaską przebaczenia, uzdrowienia, uwolnienia. Pragnie zrodzić Cię na nowo w mocy Swojego Ducha – piszą w mediach społecznościowych oo. Salwatorianie.

Powstało także wydarzenie na Facebooku, można dołączyć lub zaprosić swoich znajomych.

CZYTAJ DALEJ

Zaproszenie na rekolekcje o rozeznawaniu woli Bożej

2020-09-30 22:37

plakat

Wspólnota Focolare w Krakowie zaprasza na rekolekcje „Boże prowadzenie”, które odbędą się w dniach 10-11 października w Centro Unita przy ul. Łanowej 10 w Krakowie.

„Boże prowadzenie” to dwa dni wykładów, spotkań i modlitwy w intencji rozeznania woli Bożej. Rekolekcje poprowadzi Michał Piekara - felietonista „Niedzieli” i doradca małżeński - wraz z żoną Urszulą.

Jak informują organizatorzy, wydarzenie skierowane jest do wszystkich (nie tylko małżeństw) - bez względu na wiek.

Dla osób dojeżdżających istnieje możliwość wynajęcia pokoi (pokój 2os./40zł, 1 os./50 zł). Ofiara za udział w rekolekcjach jest dobrowolna.

Zapisy są prowadzone drogą mailową: centro.unita@outlook.com.

Więcej informacji na Facebooku oraz pod numerami telefonów:

600 319 483, 606 976 795.

Ilość miejsc ograniczona.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję