Reklama

Wiadomości

Wojsko zażegnało kryzys w kolejnym DPS

- Dzisiaj w nocy zakończyliśmy ewakuację zakażonych pensjonariuszy DPS w Kaliszu. Pensjonariuszy, którzy są osobami starszymi, mocno narażonymi na skutki zakażenia koronawirusem. Opiekunami tych pensjonariuszy są wspaniali - a w obliczu faktu, iż są zakażeni - nawet bohaterscy ludzie, którzy nie opuścili ich w potrzebie. – gen. dyw. Wiesław Kukuła, Dowódca WOT

[ TEMATY ]

WOT

koronawirus

media.terytorialsi.wp.mil.pl

18 kwietnia br. ok. godz. 2:00 zakończyła się kilkugodzinna ewakuacja zakażonych koronawirusem pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu.

Reklama

Była to połączona operacja cywilnych służb medycznych i sanitarnych, żołnierzy WOT i podchorążych AWL, Wojsk Lądowych i Żandarmerii Wojskowej wspierana przez Policję i PSP. Łącznie w ewakuacji medycznej oraz trwającej wciąż dekontaminacji uczestniczy 43 żołnierzy z: 12 Wielkopolskiej Brygady OT, 2 Wojskowego Szpitala Polowego z Wrocławia, 6 batalionu chemicznego Sił Powietrznych ze Śremu oraz podchorążowie AWL.

Do transportu ewakuowanych wykorzystano 6 karetek wojskowych (wydzielonych z 2WSzP), którymi przewieziono osoby chore do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Obecnie trwa jeszcze dekontaminacja placówki DPS.

Podziel się cytatem

Wojska Obrony Terytorialnej już po raz trzeci, po ośrodkach w Koszęcinie i Drzewicy, wsparły akcję ewakuacyjną mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Wiedząc, że dla pensjonariuszy może to być przytłaczające przeżycie, postawiły na przeprowadzenie akcji szybko, sprawnie, z największą wrażliwością, empatią i przy jak najmniejszych niedogodnościach dla chorych osób. Udało się to dzięki wzorowej współpracy z pozostałymi służbami i żołnierzami.

2020-04-18 13:40

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Parolin: w walce ze skutkami pandemii priorytetem nie jest gospodarka, ale człowiek

[ TEMATY ]

kard. Parolin

koronawirus

pandemia

Grzegorz Gałązka

Nauka społeczna Kościoła, zakorzeniona w antropologii chrześcijańskiej, przypomina nam, że nie można ograniczać się jedynie do troski o zdrowie ciała.

Należy troszczyć się o integralność osoby ludzkiej, i to musi być najważniejszym celem zaangażowania politycznego i gospodarczego, zgodnie z etyką wspólnej odpowiedzialności we wspólnym domu. W związku z tym Kościół zachęca nas do ponownego odkrycia powołania gospodarki do służenia człowiekowi - mówił Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin, w wywiadzie dla włoskiego portalu Riparte l’Italia.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Mariusz Frukacz: św. Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa

– Święty Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa i nie bać się przyjąć nauki krzyża – powiedział ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, w kościele św. Jakuba Apostoła w Częstochowie podczas uroczystości odpustowej w Roku św. Jakuba.

W homilii podkreślił, że „św. Jakub uczy nas odpowiedzi naszym życiem na wezwanie Boże”. – On jest tym, który z polecenia Jezusa wraz z innymi apostołami idzie w świat, by głosić Ewangelię. Jego los jako człowieka posłanego do głoszenia Dobrej Nowiny nosi na sobie pewne podobieństwa do powołania proroka Jeremiasza – wskazał duchowny, nawiązując do I czytania.

CZYTAJ DALEJ

Piotrków Trybunalski: Pielgrzymka Dziadków i Osób Starszych

2021-07-25 19:32

[ TEMATY ]

Piotrków Trybunalski

Archidiecezja Łodzka

Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej

Pielgrzymka Dziadków

Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej

Pielgrzymka Dziadków i Osób Starszych do Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej

Pielgrzymka Dziadków i Osób Starszych do Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej

Z woli Ojca Świętego Franciszka, w ostatnią niedzielę lipca, obchodzony jest światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej racji do sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej pielgrzymowały osoby starsze, jak również rodziny, które dziękowały za Babcie i Dziadków prosząc o błogosławieństwo dla wszystkich, którzy potrzebują umocnienia w podeszłym wieku czy chorobie, zwłaszcza dotkniętych cierpieniem związanym z Covid19.

Pielgrzymka rozpoczęła się modlitwą różańcową przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Piotrkowskiej, którą prowadziły osoby starsze świętujące swój dzień. O godz. 11.30 rozpoczęła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył o. Micheasz Okoński OFM, kustosz piotrkowskiego sanktuarium, który również wygłosił okolicznościowe kazanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję