Reklama

Modlitwa

Szturm do nieba

– Błagamy Boga o miłosierdzie! Daj nam, Boże, dobrych kapłanów. Daj Częstochowie świętych kapłanów. Daj, bo ich potrzeba, bo nam ich potrzeba... Daj też powołania, bo nam potrzeba sióstr, które serce oddają Bogu i człowiekowi. Daj nam, Boże, świętych kapłanów – mówił abp senior Stanisław Nowak w parafii pw. św. Wojciecha BM w Częstochowie podczas „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”

[ TEMATY ]

modlitwa

powołanie

Modlitwa serc i stóp kapłańskich

Beata Pieczykura/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dziś 26 lipca „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” pielgrzymowała na terenie dekanatu św. Wojciecha BM w Częstochowie. Szlak wiódł z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel i zakończył się w kościele pw. św. Jadwigi Królowej.

Wszystkie sprawy i intencje, które kryją się w kapłańskich sercach, z wiarą i miłością złożono na ołtarzu podczas celebracji Najświętszej Ofiary w parafii pw. św. Wojciecha BM o godz. 14., której przewodniczył i homilię wygłosił abp senior Stanisław Nowak. Wśród koncelebrasów byli m.in. ks. prał. Marian Duda i ks. prał. Stanisław Iłczyk, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Częstochowie. Ksiądz Proboszcz zaprosił wiernych do udziału w Eucharystii: – Modlimy się razem; niech Pan zasieje ziarno, z którego wyrosną kłosy powołań kapłańskich i zakonnych w służbie Kościołowi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

W homilii abp Nowak przypomniał, że żniwo wielkie, ale robotników mało i wołał o świętych kapłanów oraz dobre, gorliwe i święte siostry. Dlatego zachęcał księży i wiernych do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W nawiązaniu do wspomnienia św. Anny i św. Joachima, rodziców Najświętszej Maryi Panny, abp. Nowak podkreślił, że rodzice i dziadkowie są powołani do wychowania młodych do małżeństwa, a w szczególny sposób do wychowania do kapłaństwa; są powołani do przygotowania młodych do kapłaństwa, aby ci byli zdatni pójdź do służby Bożej. W tym kontekście Ksiądz Arcybiskup z mocą powiedział: – Nikt tak dużo nie daje człowiekowi, jak ojciec i matka. Nie będziemy mieli powołań kapłańskich, jak nie będzie dobrych, odpowiedzialnych i świętych rodziców.

Abp Nowak wraz z duchowieństwem z dekanatu św. Wojciecha BM oraz wiernymi wyruszył na pątniczy szlak, zarówno o własnych siłach lub na wózku inwalidzkim. Ponadto 29 lipca abp Nowak będzie pielgrzymował w dekanacie miedźnowskim, w parafii Popów będzie celebrował Mszę św. o godz. 11.30. W dni, kiedy nie wędruje, wspiera modlitwę stóp i serc i trwa na adoracji Najświętszego Sakramentu w jednym z częstochowskich kościołów.

Błagalnie wznoszone do nieba ręce kapłanów podtrzymują świeccy w nich wołaniu, aby Pan żniwa posłał robotników na swoje żniwo, a także w prośbie, aby rodziny były otwarte na głos Chrystusa i wspierały tych, którzy pragną pójść za Nim i poświęcić dla Niego swoje życie, aby zabrakło nigdy głosicieli Dobrej Nowiny, szafarzy Bożych tajemnic i świadków nieskończonej Miłości zanurzonych w Sercu Jezusa.

WSZYSTKIE MATERIAŁY O "MODLITWIE SERC I STÓP KAPŁAŃSKICH W INTENCJI POWOŁAŃ" ZNAJDZIESZ TUTAJ TUTAJ

2018-07-26 21:28

Oceń: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od dziś nowa strona Krajowego Centrum Powołań - www.pojdzzamna.pl

[ TEMATY ]

internet

powołanie

W Niedzielę Dobrego Pasterza ruszyła nowa strona internetowa Krajowego Centrum Powołań w Polsce www.pojdzzamna.pl. Będą tam aktualne informacje poświęcone licznym inicjatywom mającym na celu pomoc młodym ludziom w poznaniu różnych dróg powołania w Kościele oraz odczytaniu własnego. - Obok danych kontaktowych będzie można znaleźć zaproszenia na rekolekcje, dni skupienia, sympozja, konferencje, festiwale czy wakacyjne wyjazdy. Będą one pogrupowane według jednostek kościelnych, jakimi są diecezje, zakony, instytuty życia konsekrowanego, czy wspólnoty - poinformował w rozmowie z KAI Delegat KEP ds. Powołań. bp Marek Solarczyk.

- Poprzez tę stronę chcieliśmy wyjść naprzeciw potrzebom młodych ludzi, by mieli łatwiejszy dostęp do bieżących informacji związanych z szeroko pojętą sferą powołań oraz różnych propozycji w Kościele. Mamy nadzieję, że zamieszczona na niej baza kontaktów do osób zajmujących się duszpasterstwem powołań pomoże poszukującym skontaktować się z kompetentnymi ludźmi w pobliżu miejsca ich zamieszkania - wyraził nadzieję duchowny.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent pozbawił Jolantę Małgorzatę Lange Srebrnego Krzyża Zasługi. To ona inwigilowała ks. Blachnickiego

2025-07-30 16:33

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

Mateusz Góra

CZYTAJ DALEJ

Bp Stułkowski o spotkaniu młodych w Rzymie: budujemy na Chrystusie

2025-08-01 19:24

[ TEMATY ]

bp Szymon Stułkowski

diecezja płocka

Jubileusz Młodych w Rzymie

Jubileusz Młodych

Karol Porwich/Niedziela

Bp Szymon Stułkowski

Bp Szymon Stułkowski

220 młodych z diecezji płockiej wraz ze swoimi duszpasterzami uczestniczy w Jubileuszu Młodych w Rzymie. Towarzyszy im bp Szymon Stułkowski, który podkreślił, że takie wydarzenie to nie tylko wyjątkowe przeżycia, ale przede wszystkim doświadczenie żywego Kościoła. - Wszyscy odkrywamy wspólny fundament, jakim jest Chrystus - powiedział biskup płocki.

Bp Stułkowski podkreślił, że międzynarodowe spotkania młodych mają ogromne znaczenie dla budowania wiary i wspólnoty. - Świat i różne ideologie walczą o młodych, a my pokazujemy, że Chrystus też chce o nich zawalczyć. Dzięki takim wydarzeniom rodzą się przyjaźnie i relacje, które uczą otwartości i akceptacji. To, co nas łączy, jest o wiele ważniejsze od tego, co może nas dzielić - powiedział bp Stułkowski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję