Reklama

Aktualności

Papież do ofiar przemocy w Kolumbii: „Bóg zawsze przebacza, wystarczy pozwolić Mu działać”

Bóg zawsze wybacza, wystarczy tylko pozwolić Mu działać – powiedział Franciszek do ofiar przemocy, wojskowych, funkcjonariuszy i byłych partyzantów, którzy powitali go 8 września przed nuncjaturą apostolską w Bogocie. Było to kolejne niezaplanowane spotkanie w czasie jego podróży do Kolumbii – wcześnie w tym samym miejscu rozmawiał spontanicznie z niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą, ich rodzinami i opiekującymi się nimi osobami.

[ TEMATY ]

Franciszek w Kolumbii

Grzegorz Gałązka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Witając przybyłych papież zaznaczył, że przede wszystkim cisną mu się na usta słowa, których nigdy nie wolno zapominać: „Bóg we mnie wybacza”.

„Wielu jest takich, którzy jeszcze nie mogą przebaczyć, ale dziś otrzymaliśmy lekcję teologii, wysokiej teologii: Bóg we mnie wybacza. Wystarczy pozwolić Mu działać” – zapewnił Ojciec Święty. Dodał, że „cała Kolumbia będzie musiała otworzyć swe drzwi” i pozwolić, aby On przyszedł i aby przebaczył każdemu, zrobić Mu miejsce: „Spójrz, ja nie mogę, Ty to zrób”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Papież zwrócił uwagę, że tylko Bóg może doprowadzić do konkretnego pojednania z prawdą, sprawiedliwością i miłosierdziem i „niech to czyni”, a „my nauczymy się robić to, idąc za Nim”.

Przypomniał na zakończenie, że pod krzyżem Jezusowym stała Matka, która z wielkim bólem przeżywała mękę swego Syna. „Niech Ona towarzyszy kobietom kolumbijskim i niech uczy je drogi, którą jak Ona mają przebyć” – powiedział Franciszek, po czym odmówił z zebranymi przed nuncjaturą modlitwę Zdrowaś Mario i udzielił im błogosławieństwa apostolskiego.

2017-09-10 17:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolumbia: media witają papieża jako „ambasadora pokoju”

[ TEMATY ]

Franciszek w Kolumbii

Rozpoczęta 6 września wizyta papieża Franciszka w Kolumbii znalazła się w czołówkach wszystkich mediów. „Dziś przybywa do nas najwyższy przedstawiciel Kościoła katolickiego z orędziem pojednania w silnie spolaryzowanym kraju. W ten sposób Franciszek spełnia swoją obietnicę, że przyjedzie do Kolumbii, aby uczyć pokoju po podpisaniu porozumienia” - doniósł dziennik „El Espectador” na pierwszej stronie pod wielkim tytułem: „Franciszek – ambasador pokoju”.

Magazyn „Semana” w swoim internetowym wydaniu na specjalnej stronie na bieżąco informuje o przebiegu papieskiej wizyty w Kolumbii. „Franciszek, człowiek w skórze papieża, który wstrząsnął Kolumbią” - te słowa inaugurują „papieską” stronę portalu. Specjalny numer poświęcony papieżowi opublikowało też papierowe wydanie tygodnika. Na stronie tytułowej wydania widnieje napis: „Franciszek – Superstar”.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Kapłaństwo jak jutrzejsza gazeta [Felieton]

2025-10-02 23:00

Obraz wygenerowany przez AI

Czytałem wczoraj, że ma powstać nowy religijny kanał TV. Zainteresowany temat zacząłem sprawdzać, jaką linię ma koncern go prowadzący. Przeglądając programy TV emitowane przez tego wydawcę natknąłem się na serial, który uwielbiałem w późnym dzieciństwie - “Zdarzyło się jutro”. Było w nim coś niezwykłego. Gary Hobson, zwyczajny facet z Chicago, codziennie rano dostawał gazetę z przyszłości. Nie był superbohaterem w pelerynie, nie miał broni ani pieniędzy, ale miał tylko poczucie misji i odpowiedzialności. Wiedział co się może wydarzyć i miał świadomość, że brak reakcji może doprowadzić do tragedii.

Przypominając sobie niektóre wątki przyszła mi myśl, że główny bohater dzień po dniu walczy o nadzieję. Wielu bohaterów, którym pomaga Gary to ludzie będący na skraju życia, przejawiający brak nadziei. A on swoją postawą i słowem namawiał, że jeszcze nie wszystko stracone, że można się podnieść, że jeszcze jest czas, że można inaczej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję