Reklama

Obłóczyny alumnów w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„To dzisiejsze spotkanie w Wieczerniku Seminaryjnym ma dla nas szczególny wymiar. Gromadzi nas wyjątkowa okoliczność - przywdzianie szat kapłańskich przez tych, którzy są w połowie drogi swojego przygotowania do posługi kapłańskiej” - tymi słowami abp Zygmunt Kamiński, metropolita szczeciński, rozpoczął Eucharystię, podczas której 15 alumnów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie zostało przyobleczonych w szatę duchowną. Uroczystość odbyła się 15 lutego br. w kościele seminaryjnym. Do tego wydarzenia alumni przygotowywali się przez ponad dwa lata formacji seminaryjnej.
Ksiądz Arcybiskup w homilii skierował do kleryków apel, „aby całe swoje życie ukierunkowali na źródło wody życia, wody, która służy do tego, aby dynamicznie i wspaniale głosić Jezusa Chrystusa. Tylko w taki sposób człowiek może się rozwijać” - mówił. Arcypasterz przypomniał, że „Boże przykazania, Ewangelia oraz nauka Jezusa Chrystusa - stanowią dla każdego z nas wielką Bożą instrukcję, która mówi nam, jak inwestować w rozwój naszej osobowości, naszego człowieczeństwa”.
Otoczmy nowo obłóczonych alumnów naszą modlitwą, aby „czynili postępy na drodze powołania do kapłaństwa, odnawiali się duchem w swoim myśleniu i zawsze postępowali jak synowie światłości”.

Nowo obłóczeni alumni archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej:
alumn Krzysztof Adamczyk - Zieleniewo, parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej;
alumn Michał Barański - Szczecin, parafia pw. św. Jana Chrzciciela;
alumn Piotr Biesiadziński - Szczecin, parafia pw. św. Krzysztofa;
alumn Dobromił Błachowiak - Szczecin, parafia pw. św. Stanisława Kostki;
alumn Cezary Chuchra - Szczecin, parafia pw. św. Jana Chrzciciela;
alumn Paweł Fierek - Szczecin, parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej;
alumn Maciej Filipiak - Suchań, parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
alumn Marek Gajowiecki - Gryfino, parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
alumn Tadeusz Konecki - Szczecin, parafia pw. Świętej Rodziny;
alumn Adam Kowalski - Myślibórz, parafia pw. św. Jana Chrzciciela;
alumn Przemysław Pokorski - Gryfino, parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi;
alumn Dominik Zakrzewski - Szczecin, parafia pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny;
alumn Andrzej Zaniewski - Świnoujście, parafia pw. Chrystusa Króla;
alumn Piotr Ząbecki - Szczecin, parafia pw. św. Stanisława Kostki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego

[ TEMATY ]

nowenna

Zwiastowanie Pańskie

Martin Schongauer, „Zwiastowanie”(XV w.)/fot. Graziako

Zapraszamy do włączenia się w nowennę w intencji dzieci zagrożonych aborcją. Do odmawiania przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego (16-24 marca) lub w dowolnym terminie.

Modlitwa Jana Pawła II w intencji obrony życia
CZYTAJ DALEJ

18-latka umiera po nieudanej 22-tygodniowej aborcji

2025-03-17 09:49

[ TEMATY ]

aborcja

Planned Parenthood

Autorstwa Robin Marty/commons.wikimedia.org

Planned Parenthood

Planned Parenthood

Śledztwo prowadzone przez agencję Operation Rescue wykazało, że 18-letnia Alexis Arguello zmarła po aborcji w drugim trymestrze ciąży, która nastąpiła wskutek powikłań, którym można było zapobiec. Według doniesień Planned Parenthood opóźniło pilny transfer pacjentki, narażając jej życie na niebezpieczeństwo i wywołując tragedię, której można było zapobiec.

Operation Rescue wszczęło pełne dochodzenie w sprawie śmierci Alexis „Lexi” Arguello, 18-letniej kobiety z Kolorado, która zmarła 6 lutego z powodu powikłań po aborcji, po opóźnieniu jej awaryjnego transportu ze szpitala Planned Parenthood w Fort Collins.
CZYTAJ DALEJ

Daniel Obajtek: Rogatą mam duszę

2025-03-21 17:32

[ TEMATY ]

Daniel Obajtek

PKN Orlen

Daniel Obajtek

Daniel Obajtek

W częstochowskim Muzeum Monet i Medali św. Jana Pawła II odbyło się otwarte spotkanie z europosłem Danielem Obajtkiem, byłym prezesem Orlenu. Europoseł komentował ostatnie wydarzenia polityczne a przy okazji promował swoją nową książkę „Daniel Obajtek. Jeszcze nie skończyłem”.

"To muzeum jest wyjątkowe. Przede wszystkim to muzeum przypomina nam o naszym dziedzictwie. Przypomina nam o tym, że jesteśmy wielkim narodem. Przypomina nam o wielkim Polaku, który wniósł niesamowity dorobek w życie chyba każdego z nas, który był niezłomny, który szedł do przodu, który wierzył w Polskę, który myślał jak Polak, mówiąc wieloma językami, ale myślał po polsku" – mówił Daniel Obajtek podczas spotkania z mieszkańcami Częstochowy, które odbyło się w Muzeum Monet i Medali.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję