Reklama

Wiadomości

Atak w Monachium

Zginęło 10 osób. Sprawcą zamachu był 18-letni Irańczyk z niemieckim obywatelstwem.

[ TEMATY ]

zamach

Daniel Etzold/pl.fotolia.com

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W centrum handlowym Olympia w Monachium doszło do strzelaniny. Trwa operacja policyjna. Zginęło dziesięc osób. Policja potwierdziła liczbę lekko i ciężko 21 rannych. Za poszkodowane uważa się około 100 osób, które w czasie strzelaniny przebywały w pobliżu.

Ewakuowano dworzec główny w stolicy Bawarii, a także zamknięto centrum miasta. Policja zabezpieczyła okolice Parku Olimpijskiego.

Burmistrz Monachium wprowadził stan nadzwyczajny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-07-23 08:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolejny zamach na chrześcijan w Nigerii

[ TEMATY ]

chrześcijaństwo

zamach

zouzouwizman / Foter.com / CC BY

Kolejny zamach na chrześcijan przeprowadzili w Nigerii islamscy ekstremiści z ugrupowania Boko Haram. Zaatakowali oni plebanię kościoła katolickiego i kilka domów zamieszkiwanych przez katolików w Madagali w północno-wschodnim stanie Adamawa. Dyrektor Biura Prasowego diecezji Maiduguri ks. Gideon Obasoglie poinformował o kilkudziesięciu zabitych i wielu spalonych budynkach.

„Terroryści zajęli całe miasto Madagali w prowincji zamieszkanej przez wielu katolików. Zaatakowana przez nich plebania została częściowo zburzona” – powiedział duchowny. Dodał także, że grupy terrorystów poczyniły dalsze znaczące kroki na rzecz budowania kalifatu w okolicach miasta Gwoza na pograniczu Nigerii i Kamerunu. Wydaje się, że podobna sytuacja dotknęła inne kościoły i wspólnoty chrześcijańskie znajdujące się na obszarze działań Boko Haram.
CZYTAJ DALEJ

Lourdes: uznano kolejny cud

2025-04-17 11:36

pixabay.com

Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes we Francji ogłosiło w środę 16 kwietnia uznanie 72. cud, który dotyczy Włoszki wyleczonej z rzadkiej choroby nerwowo-mięśniowej ponad 15 lat temu. Ks. Michel Daubanes, rektor sanktuarium, ogłosił to w środę po zakończeniu różańca we francuskim sanktuarium.

Włoszka Antonietta Raco, która „cierpiała na pierwotne stwardnienie boczne” została „uzdrowiona w 2009 roku podczas pielgrzymki do Lourdes” - czytamy w tweecie. Biskup Vincenzo Carmine Orofino z Tursi-Lagonegro we Włoszech, gdzie mieszka Raco, również ogłosił uznanie cudu w środę.
CZYTAJ DALEJ

Przy świątecznym stole

2025-04-17 23:16

Jms

    W Wielką Środę przełożeni prowincji i klasztorów rodziny franciszkańskiej w Krakowie spotkali się w klasztorze św. Bernardyna ze Sieny pod Wawelem, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i podzielić się wielkanocnym jajkiem – znakiem nowego życia.

Gwardian, o. Barnaba Olszewski podziękował wszystkim za obecność i życzył, aby łaska płynąca od Chrystusa Cierpiącego, Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego przeniknęła wspólnoty braci, aby Bóg im błogosławił, i aby Boże światło towarzyszyło przełożonym w ich codziennych obowiązkach i zadaniach.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję