Reklama

Modlitwa

"9-etapowy rajd modlitewny" MIVA i Duszpasterstwa Kierowców

Od wczoraj trwa nowenna o bezpieczeństwo w czasie Światowych Dni Młodzieży. Organizatorem tzw. "9-etapowego rajdu modlitewnego" jest MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców wraz z kierowcami, dobroczyńcami MIVA oraz misjonarzami.

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Viktor Cap 2014/Fotolia.Archiwum J. Komorowskiego olia.com

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Intencją modlitwy jest bezpieczeństwo podczas Światowych Dni Młodzieży - aby czas święta młodych chrześcijan w Polsce przebiegał spokojnie i nie był zakłócony przez żadne zagrożenia i wypadki na drogach. Nowenna rozpoczęła się wczoraj i potrwa do 24 lipca. Nowenna odbywa się w czasie XVII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, w którym troska o bezpieczeństwo na drodze łączy się z pomocą misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach „Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy”. "Zachęcamy do włączenia się w naszą inicjatywę wszystkich ludzi dobrej woli zatroskanych o sprawę bezpieczeństwa na naszych drogach, na których codzienne jest tak wiele zagrożeń i ofiar" - napisali organizatorzy.

Na stronach akcji można odnaleźć specjalną modlitwę: "Boże, pełen Miłosierdzia, który gromadzisz ludzi młodych z całego świata wyznających wiarę w Twojego Syna Jezusa Chrystusa na spotkanie z Papieżem Franciszkiem, prosimy Cię, niech Twoje miłosierdzie i Twoje przykazanie miłości króluje w sercach ludzi, w słowach, gestach i zachowaniach kierowców oraz podróżujących. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa uchroń od wszelkich niebezpieczeństw zasiadających za kierownicę i podejmujących podróże w tym szczególnym czasie. Niech Twoja wszechmocna ręka wszystkich chroni, aby żadne zło nie mogło zepsuć piękna spotkania z Tobą i naszymi braćmi i siostrami z całego świata. Tobie ufamy, Tobie się polecamy, w Twoje ręce się oddajemy". Więcej informacji znajduje się pod adresem www.duszpasterstwokierowcow.pl.

MIVA Polska jest stowarzyszeniem na rzecz misyjnych środków transportu. Celem jej działania jest pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu oraz ujednolicenie różnych działań w tym zakresie na terenie kraju. Organizacja wspiera również działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach propagując model kierowcy-chrześcijanina.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-07-17 15:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Już 300 tys. osób zgłosiło się na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Bożena Sztajner/Niedziela

Liczba zgłoszonych osób na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa przekroczyła 7 września 300 tys. System uruchomiony 26 lipca pozwala grupom zadeklarować swoje uczestnictwo w ŚDM w Krakowie w lipcu 2016 roku. Rejestrować mogą się także kandydaci na wolontariuszy krótkoterminowych, których rekrutacje rozpoczęto we wrześniu.

- Mamy już 300 tysięcy osób w poszczególnych grupach - informuje ks. Andrzej Wołpiuk, koordynator sekcji rejestracji Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016. - Oczywiście cały czas jest to liczba zadeklarowana, ona może jeszcze ulec zmianie przy rejestracji podgrup w II etapie. Mamy nadzieję, że te liczby będą z dnia na dzień wzrastały, bo to przecież dopiero początek – dodaje.
CZYTAJ DALEJ

Jerozolima: ostatnie tajemnice Bazyliki Grobu Świętego zostaną ujawnione

2025-09-21 13:57

[ TEMATY ]

Jerozolima

Bazylika Grobu Pańskiego

Adobe Stock

Jerozolima, Bazylika Grobu Świętego. Edykuła – budowla kryjąca grób Chrystusa i kopuła rotundy Anastasis

Jerozolima, Bazylika Grobu Świętego. Edykuła – budowla kryjąca grób Chrystusa i kopuła rotundy Anastasis

Procesje wokół kaplicy grobu i zmartwychwstania Chrystusa w Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie są nadal wstrzymane. Za osłonami i plandekami słychać odgłosy młotków, pił i wiertarek, trwają badania i pomiary; mini-ciężarówki wyrównują wyrwane dziury w ziemi, a robotnicy uszczelniają historyczną podłogę grubymi kamiennymi płytami. Niemniej jednak dostęp do dwuczęściowej komory grobowej, w której zgodnie z tradycją złożono ciało Jezusa po ukrzyżowaniu, jest otwarty.

Gdy w 2016 roku opiekujący się świątynią prawosławni, katolicy i Ormianie uzgodnili w ekumenicznym porozumieniu pilną konieczność renowacji najświętszego miejsca chrześcijaństwa, założyli, że Bazylika Grobu Świętego musi pozostać otwarta, a liturgia musi być sprawowana. Mają nadzieję, że już w przyszłym miesiącu zwiedzanie edykuli z rosyjską cebulastą wieżą powinno być, bez przeszkód, ponownie możliwe.
CZYTAJ DALEJ

Policja z apelem do proboszczów o czujność ws. oszustw "na policjanta"

2025-09-22 14:17

[ TEMATY ]

apel

policja

oszustwo

Adobe Stock

Z apelem o czujność i zgłaszanie podejrzanych działań, rzekomo prowadzonych przez funkcjonariuszy, a w rzeczywistości będących próbami wyłudzania pieniędzy metodą "na policjanta", zwróciło się Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji do przewodniczącego Episkopatu Polski i innych biskupów. Policja prosi o uwrażliwienie na tę kwestię parafie oraz m.in. szkoły i instytucje prowadzone przez Kościół. "Wspólne działania Kościoła i Policji w zakresie profilaktyki społecznej pozwolą znacząco ograniczyć skalę przestępstw" - czytamy w liście.

Pełną treść apelu Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji opublikowała na swoich stronach m.in. Diecezja Świdnicka. Policja informuje w nim, że odnotowuje na terenie całego kraju coraz częstsze przypadki oszustw metodą "na policjanta".
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję