Reklama

Kazimierz Biskupi

Z radością

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W sobotę 18 października w Szkole Podstawowej w Kazimierzu Biskupim obchodziliśmy Dzień Papieski, przebiegający pod hasłem: Jan Paweł II - Apostoł Jedności, przygotowany przez nauczycielki: Wiolettę Figaj, Barbarę Grzelaczyk, Ewę Puzyrewską i Zuzannę Sycz. Uczniowie doskonale się spisali przy wykonywaniu licznych zadań tematycznych. Efekty ich prac to: kalendarium Pontyfikatu Jana Pawła II, mapy pokazujące trasy papieskich pielgrzymek, plakaty Przesłanie Jana Pawła II oraz ilustrowane książeczki Jan Paweł II mówi do dzieci - aforyzmy. Młodzież pisała też życzenia dla Jubilata. Ważnym punktem programu była druga edycja konkursu papieskiego pod patronatem proboszcza parafii pw. św. Marcina - ks. prał. Józefa Wysockiego i dyrektora szkoły Mirosława Włodarczyka.
Następnie spotkaliśmy się na uroczystym apelu, którego gośćmi byli: ks. prał. J. Wysocki, wikariusz parafii - ks. Marcin Sadownik, alumni WSD Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim i rodzice uczniów. Młodzież z Koła Teatralnego przedstawiła inscenizację zatytułowaną Papież Polak, po czym uczniowie zaprezentowali wykonane przez siebie prace. Piękne było zakończenie apelu: donośnie brzmiał radosny, wspólny śpiew. Wraz z uczniami śpiewał chór, a wtórowała im muzyka w wykonaniu kleryckiego zespołu muzycznego.
Niechaj Ojcu Świętemu towarzyszą wszystkie nasze dobre myśli, niech spełnią się serdeczne życzenia do niego kierowane. Oryginalne uczniowskie plakaty zdobią teraz korytarze szkoły, wykonane opracowania wzbogaciły zbiory biblioteki, a napisane przez uczniów i grono pedagogiczne życzenia z radością wysłaliśmy do Rzymu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy jestem świadomy, że wszystko, co mam, jest darem Bożym?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 19, 16-22. <- KLIKNIJ

Poniedziałek, 17 sierpnia. Wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
CZYTAJ DALEJ

Afrykańscy liturgiści: liturgia to nie folklor ani spektakl

2026-08-16 20:05

[ TEMATY ]

liturgia

folklor

spektakl

afrykańscy liturgiści

Vatican Media

Uczestnicy II Kongresu Liturgistów Afrykańskich w Dar es Salaam

Uczestnicy II Kongresu Liturgistów Afrykańskich w Dar es Salaam

Inkulturacja liturgii nie oznacza bezkrytycznego wprowadzania do niej lokalnych zwyczajów, a taniec nie może stawać się spektaklem czy rozrywką. Liturgia ma prowadzić do głębszego spotkania z Chrystusem, zachowując jednocześnie autentyczne bogactwo afrykańskich kultur – podkreślili uczestnicy II Kongresu Liturgistów Afrykańskich w Dar es Salaam. O jego wnioskach informuje Agencja Fides.

W spotkaniu w Dar es Salaam w Tanzanii, uczestniczyło 112 liturgistów z jedenastu krajów Afryki. Obradowali pod hasłem „Praktyki inkulturacji liturgicznej w Afryce: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość” – podaje Agencja Fides.
CZYTAJ DALEJ

Izrael: dalszy wzrost liczby aktów antychrześcijańskich

2026-08-17 19:39

[ TEMATY ]

Izrael

Monika Książek

Po akcie wandalizmu w kościele katolickim św. Antoniego w Jaffie izraelska policja aresztowała podejrzanego o jego dokonanie. Według dzisiejszej informacji policji, jest on mieszkańcem Jaffy.

Mężczyzna, w wieku około dwudziestu kilku lat, jest podejrzany o zniszczenie kilku figur świętych oraz krzyża w kościele należącym do zakonu franciszkanów. Do incydentu doszło w niedzielę 16 sierpnia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję