Reklama

„25 lat na Stolicy Piotrowej”

Niedziela łódzka 40/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

14 września br. w siedzibie Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Gimnazjum w Łodzi odbył się finał regionalny konkursu wiedzy o Papieżu Janie Pawle II. Tegoroczna edycja nosiła tytuł 25 lat na Stolicy Piotrowej. W Łodzi rywalizowali przedstawiciele diecezji radomskiej, warszawskiej, warszawsko-praskiej i łódzkiej wyłonieni w ramach eliminacji. Podstawowa runda pytań finałowych dotyczyła encyklik papieskich. W pełnej dramaturgii konkursowej rywalizacji, przy bardzo wysokim poziomie, jaki reprezentowali pretendujący do miana zwycięzcy i reprezentantów na finał ogólnopolski, potrzebna była dogrywka. Ostatecznie zwycięzcą łódzkiego finału został Mariusz Baczyński z Pabianic, wyprzedzając Łukasza Paprotnego z Warszawy, Feliksa Dębkowskiego z Łasku i Jana Korcza z Warszawy.
Ta czwórka weźmie udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Lublinie w dniach 25-26 października br.
Zwycięzca finału regionalnego Mariusz Baczyński pojedzie na pielgrzymkę do Rzymu organizowaną przez sponsora nagrody Agencję Turystyczną „Adam” z Zabrza.
Cały konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Lubelskiej, a łódzki finał Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Budynek liceum w centrum miasta ostrzelany

2026-03-11 11:17

[ TEMATY ]

szkoła

Warszawa

Adobe Stock

Nieznany sprawca lub sprawcy ostrzelali - prawdopodobnie z wiatrówki - budynek Liceum Ogólnokształcącego Społecznego Nr 17 przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Nikomu nic się nie stało, na miejscu pracuje policja.

Mł. asp. Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej policji przekazał, że około godziny 10.00 pracownicy Liceum Ogólnokształcącego Społecznego Nr 17 przy ulicy Marszałkowskiej powiadomili służby o strzałach.
CZYTAJ DALEJ

Misjonarz na Post – duchowe zaplecze polskich misjonarzy

2026-03-12 19:08

[ TEMATY ]

Wielki Post

misjonarze

Misjonarz na Post

Papieskie Dzieła Misyjne

Już prawie 39 tysięcy osób uczestniczy w tegorocznej odsłonie wielkopostnej akcji „Misjonarz na Post”. Jej celem jest modlitewne wspieranie polskich misjonarzy.

Trzynasta edycja inicjatywy cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników. To oznacza jedno - polskim misjonarzom udaje się zapewnić solidne duchowe zaplecze na czas Wielkiego Postu. A czasem także i na dłużej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję