Reklama

Modlitwa

Płock: ruszyło pogotowie duchowe dla małżeństw

„Pogotowie duchowe dla małżeństw w kryzysie” ruszyło w Płocku, w związku z Rokiem Miłosierdzia. Pary małżeńskie mogą drogą mailową poprosić o modlitwę siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej przy Starym Rynku w Płocku - miejscu, gdzie 85 lat temu miało miejsce pierwsze objawienie się Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Kowalskiej.

[ TEMATY ]

modlitwa

małżeństwo

Piotr Jaskólski

Pomysł zrodził się w Duszpasterstwie Rodzin Diecezji Płockiej, z troski o małżeństwa, które przeżywają kryzys: „Kryzys małżeński zazwyczaj zaczyna się wtedy, gdy mąż i żona tracą ze sobą bliski i intymny kontakt, zaczynają się od siebie stopniowo oddalać. Rozmowy ograniczają do wymiany informacji, kto ma odebrać dziecko, zrobić zakupy, posprzątać mieszkanie. Taki stan, jeśli nie zostanie wystarczająco szybko rozwiązany, może przerodzić się w długotrwały kryzys małżeński, który z każdym dniem przybiera na sile i jak rdza zaczyna `zżerać` małżeństwo”, uważa ks. dr Jarosław Kamiński, duszpasterz rodzin w diecezji płockiej, dyrektor Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Metanoia” w Płocku.

Dodaje, że może dojść do takiego momentu, w którym małżonkowie stwierdzą, że nic nie jest wstanie uratować ich związku, a jedynym sensownym rozwiązaniem jest rozwód. Wtedy warto uwierzyć w moc modlitwy, bo jak naucza Ewangelia, modlitwa zanoszona z wiarą może góry przenosić: „Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego” (Łk 1,37).

Małżeństwa, które doświadczają różnego rodzaju trudności we wzajemnych relacjach, mogą skorzystać z „Pogotowia duchowego dla małżeństw w kryzysie”. Wystarczy napisać maila z prośbą o modlitwę w intencji konkretnego małżeństwa do sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku, na adres: zmbm.plock@faustyna.pl

Reklama

Każdego dnia o godzinie 15.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku siostry będą modliły się o zgodę, pojednanie i miłość między małżonkami. Modlitwa będzie zanoszona dyskretnie, tak by nikt z obecnych nie wiedział, o jakie małżeństwo chodzi.

W inicjatywę związaną z Rokiem Miłosierdzia, zaangażowali się: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej, Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Metanoia” i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

2016-01-19 21:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

8 grudnia - Czas na Duchową Adopcję

[ TEMATY ]

modlitwa

duchowa adopcja dziecka poczętego

Ruggiero Scardigno / Fotolia.com

Dla wielu osób, którym los nienarodzonych dzieci nie jest obojętny, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, stanowi okazję do podjęcia Duchowej Adopcji - modlitewnego towarzyszenia dziecku w łonie matki. Tego dnia podczas Mszy św. w wielu parafiach odbywa się ceremonia przyrzeczenia Duchowej Adopcji.

Czym jest Duchowa Adopcja?

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Sługa Boża Wanda Malczewska, Maryja i Cud nad Wisłą

2023-01-29 18:30

[ TEMATY ]

Wanda Malczewska

Ks. Józef Janiec

Wanda Malczewska

Wanda Malczewska

Wanda Malczewska to urodzona w 1822 roku świecka mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka. Pochodziła z rodu Malczewskich herbu Tarnawa i była ciotką słynnego malarza symbolisty Jacka Malczewskiego oraz poety Antoniego Malczewskiego – prekursora polskiego romantyzmu.

Już jako dziecko była bardzo religijna i miała pierwsze mistyczne spotkania z Chrystusem (do pierwszej komunii świętej przystąpiła jako ośmiolatka). Będąc jeszcze nastolatką, przeżyła śmierć matki i ponowne małżeństwo ojca. Niedługo później zamieszkała u zamożnej ciotki (siostry ojca), Konstancji Siemieńskiej. To właśnie przy jej rodzinie Wanda spędziła większą część życia, zajmując się szeroko pojętym wolontariatem. Mieszkańców wsi zaopatrywała w książki, uczyła dzieci czytać i pisać, katechizowała37. Niejednokrotnie służyła radą i pomocą. Zrobiła nawet kurs felczerski, by zajmować się chorymi, zaś w czasie powstania styczniowego zorganizowała szpital dla rannych powstańców. Warto zaznaczyć, że leczyła nie tylko Polaków, lecz także Rosjan. Po śmierci ciotki Wanda Malczewska przez pewien czas zamieszkała gościnnie w klasztorze sióstr dominikanek pod Przyrowem. Nadal leczyła i odwiedzała chorych, zajmowała się szyciem parametrów liturgicznych, oddawała się modlitwie. Trzy ostatnie lata życia spędziła na plebanii w Parznie, oddając się pracy społecznej i charytatywnej. Z powodu braku sił nie mogła osobiście odwiedzać chorych, więc przyjmowała ich u siebie. Jeszcze za życia uznawano Malczewską za osobę uduchowioną i głęboko wierzącą. Zresztą nie bezpodstawnie. Obdarzona była bowiem charyzmatem proroctwa i miewała religijne wizje.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję