Reklama

Wiara

Cały Boga - jak Maryja!

Szkoła modlitwy św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

[ TEMATY ]

Matka Boża

Maryja

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Im większych darów pragniemy od Boga, tym więcej musimy włożyć trudu, aby je otrzymać. Największym darem Boga jest Mądrość. Nie ma innego sposobu na otrzymanie Bożych darów jak tylko poprzez modlitwę. modlitwa jest kanałem, poprzez który Bóg udziela swoich łask, a szczególnie łaski Mądrości. Nie znajduje Boga ten, kto nie szuka, nie otrzymuje od Boga ten, kto nie prosi z mocą i wytrwałością. Nie oczekuj od Boga wielkich darów, jeśli twoja modlitwa do Niego jest tak skąpa i mizerna. Cały musisz być Boga, a nie oddawać Mu tylko z tego, co ci zbywa. Czasem przecież nawet modlitwa jest tylko maleńkim fragmentem twojego życia. Cały jesteś dla świata, a jak coś ci jeszcze zostanie, to oddajesz to Bogu. A przecież masz w całości należeć do Boga, a nie do świata. Jeśli cały jesteś świata, to od świata oczekuj darów. Jeśli cały będziesz Boga, to od Boga możesz oczekiwać wszelkich łask. Przyglądaj się swojej modlitwie, bo ona pozwoli ci zobaczyć, czyj bardziej jesteś – Boga, czy świata?.

Modlitwa to mocne pragnienie Boga, a nie zwykły kaprys

Jezus Chrystus to wszystko, czego możecie i czego winniście pragnąć. On jest tą jedną jedyną perłą, dla której, aby ją kupić, powinniście sprzedać wszystko, co posiadacie. Ta Perła schowana jest w modlitwie. Jeśli nie pragniesz modlitwy, to znaczy, że nie zależy ci na tej Perle. Modlitwa to mocne i szczere pragnienie Boga, a nie zwykły kaprys. Modlić się oznacza mieć zawsze otwarte drzwi dla Jezusa Chrystusa, to błagać zawsze, aby wszedł, to pozwolić Mu ustanowić pomiędzy Nim a nami relację jedynej bliskości, relację zjednoczenia i miłości. Nie chodzi więc o to, abym na modlitwie się sobie przyglądał i myślał, czy jestem z siebie zadowolony, lecz abym o sobie zapomniał, abym stał się „pustym” i „odrzucił” siebie, oczyścił całkowicie serce, aby zrobić miejsce Bogu. Nie zachowuj się na modlitwie jak rozkapryszone dziecko, ale jak prawdziwy syn Boży, bo modlitwa to nie twój osobisty kaprys, ale wielka szansa na komunię z Wszechmogącym Bogiem.

Aby znaleźć łaskę Boga, trzeba znaleźć Maryję

Udoskonalać modlitwę to ciągle na nowo poszukiwać środków, które pozwolą otrzymać od Boga pełnię Jego łask. Najdoskonalszym środkiem, który otwiera nam dostęp do Boga jest modlitwa przez wstawiennictwo Maryi. Ona cała była Jego i dlatego najlepiej może nas nauczyć w pełni należeć do Boga. Możemy prosić ją, aby udzieliła nam trochę ze swojej doskonałej uległości wobec Ducha, ażeby nam uświadomiła braki, opór wobec działania Ducha w nas. Pozwólmy, aby Duch nas przemieniał pod spojrzeniem Maryi. Rozmyślajmy o Maryi, ażeby Ona w naszym imieniu rozmyślała o Bogu. Nigdzie stworzenie nie spotka Boga tak blisko i nigdzie tak proporcjonalnie do swojej słabości jak w Maryi, ponieważ dlatego właśnie zszedł do Niej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niepokalane Serce Maryi, a w nim Rosja

W teologii chrześcijańskiej słowo „serce” zajmuje ważne miejsce. Wiąże się z Prawdą, z najgłębszą prawdą o człowieku. Oznacza ono – przypomina Benedykt XVI – „centrum ludzkiego istnienia... w którym człowiek znajduje swą jedność”. To wspólny mianownik naszego myślenia, mówienia, uczynków. Definiuje ono nas całych, określa nas na wieczność. Wszak Jezus naucza: „Gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje” (Mt 6, 21)

Wsercu ukryta jest prawda o człowieku, którą zna Bóg. Zresztą nawet my używamy tego słowa, intuicyjnie naśladując spojrzenie Stwórcy. Mówimy o kimś, że „ma dobre serce”, i mamy na myśli, że ten człowiek zawsze jest dobry.
CZYTAJ DALEJ

17-latek zmarły w 2011 roku może zostać błogosławionym! Poznaj historię nastolatka

2026-01-31 11:54

[ TEMATY ]

beatyfikacja

pixabay.com

Trwa proces beatyfikacyjny 17-letniego Szkota, Joe Wilsona, który zmarł nagle w 2011 roku. Prowadzony przez niego dziennik stał się inspiracją dla wielu ludzi na całym świecie.

„Zawsze będę blisko Boga, ponieważ On jest najważniejszy w moim życiu” - to cytat z pamiętnika Joe Wilsona, który prowadził od 14. roku życia. W listopadzie ubiegłego roku szkoccy biskupi formalnie zatwierdzili otwarcie jego procesu beatyfikacyjnego.
CZYTAJ DALEJ

Papież: Jezus rozjaśnia sens historii

2026-02-01 12:16

[ TEMATY ]

Jezus

Papież Leon XIV

rozjaśnia sens

Vatican Media

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

O tym, że „Bóg daje nadzieję przede wszystkim tym, których świat odrzuca jako beznadziejnych” mówił Leon XIV podczas rozważania przed modlitwą Anioł Pański. Rozważając niedzielą Ewangelię, Ojciec Święty wskazał, iż Syn Boży „patrzy na świat realizmem miłości”.

Nawiązując do Ewangelii Błogosławieństw (Mt 5, 1-12), Leon XIV powiedział, że
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję