Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wartości w działaniu

Co się działo na otwarciu 8. Igrzysk Dziecięcych Kids Games w Skoczowie?

Niedziela bielsko-żywiecka 31/2025, str. I

[ TEMATY ]

Skoczów

Monika Jaworska/Niedziela

Co się działo na otwarciu 8. Igrzysk Dziecięcych Kids Games w Skoczowie?

Co się działo na otwarciu 8. Igrzysk Dziecięcych Kids Games w Skoczowie?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na skoczowskim rynku w połowie lipca przedstawiciele młodzieży zapalili symboliczny znicz olimpijski. W ten sposób dla ok. 400 dzieci rozpoczął się czas zabawy, sportu i modlitwy. – Jeżeli nasze dzieciaki będą poznawać konkretne wartości, będą zdrowo wzrastać nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, emocjonalnie i będzie to zdrowe miasto, to nasze domy będą bezpieczne. Inwestujemy w nowe pokolenie dzieciaczków. Jestem też wdzięczna naszym wolontariuszom, bez ich pomocy trudno byłoby coś zdziałać – mówi Ewa Stanna ze Stowarzyszenia Cztery Pory Życia, które współorganizuje wydarzenie z parafią Matki Bożej Różańcowej na Górnym Borze, parafią Ewangelicko-Augsburską i Misją „Centrum Służby Życia”.

Inicjator Kids Gamesów na tym terenie Tomasz Błażowski dodaje, że skoczowscy wolontariusze co roku poświęcają mnóstwo czasu, wysiłku i energii, otwierając serce, żeby dzieciom przychylić nieba. – To nie tylko sport i zabawa, ale to budowa fundamentu pod przyszłe życie tak, aby zmieniać obraz całego miasta, żeby silne rodziny tworzyły silne społeczeństwo oparte na wartościach, które sam Bóg Ojciec przekazał przez swojego syna Jezusa Chrystusa – zaznacza p. Tomasz. – Piękne jest to, że na terenie naszej gminy są ludzie, którzy mają otwarte serca dla drugiego człowieka – dopowiada Piotr Hanzel, który na otwarciu reprezentował burmistrza Rajmunda Dedio. Na rynku czekały na dzieci liczne atrakcje: gry i zabawy, ścianka wspinaczkowa, plecenie warkoczyków, darmowy poczęstunek. Odbył się pokaz taneczny grupy artystycznej Dobra Nowina. – To jest wydarzenie o charakterze ekumenicznym, gdzie w różnorodności wspólnot chrześcijańskich współdziałamy na rzecz rozwoju duchowego dzieci. W ten sposób też ewangelizujemy, bo korzystamy z programu, który opiera się na na Biblii. Staramy się szukać tego, co nas łączy, bo często w obliczu różnic o tym zapominamy – mówi ks. Mikołaj Krzyżowski, wikariusz z Górnego Boru.

Przez tydzień w szkołach podstawowych nr 8 i nr 3 dzieci brały udział w zajęciach sportowych i zajęciach z wartościami. Półkolonie zakończyły się 19 lipca piknikiem na stadionie miejskim. Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na 2024 r.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-07-29 13:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oryginalne występy

Niedziela bielsko-żywiecka 4/2024, str. I

[ TEMATY ]

Skoczów

Monika Jaworska

Wspólny śpiew na zakończenie jasełek

Wspólny śpiew na zakończenie jasełek

W roku jubileuszowym 30-lecia istnienia „Misyjna Jutrzenka” dedykowała przedstawienie mieszkańcom Kolumbii.

Występy w sali MCK Pod Pegazem w Skoczowie w oryginalny sposób pokazały tajemnicę Bożego Wcielenia. – Scenariusz, którego autorką jest Joanna Walczyk, skupiał w tym roku większą uwagę na Maryi i jej życiu w całości poświęconemu Bogu. Nie zabrakło scen z trzema mędrcami oraz z mściwym królem Herodem. Całość dopełniły śpiewy dzieci – mówi „Niedzieli” animator Paweł Moskała. Aktorzy przedstawili zwyczaje świąteczne mieszkańców Kolumbii, których wspierali finansowo podczas akcji Kolędnicy Misyjni. – Scenariusz pisałam od listopada, a początkiem grudnia rozpoczęliśmy próby. Dowiedziałam się, że 7 grudnia, w wigilię Niepokalanego Poczęcia NMP, kolumbijskie miasta i miasteczka obchodzą noc świeczek, którą rozpoczynają Boże Narodzenie. Wykorzystałam ten motyw w początkowej części jasełek – mówi Joanna Walczyk. W końcowej scenie kolumbijskie dzieci składają Nowonarodzonemu dary jak kawa, zioła, szmaragdy i owoce.
CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Maryja przypomina, jak nie utracić wiary

2025-10-11 11:46

[ TEMATY ]

peregrynacja

Bielawa

Strażniczka Wiary

ks. Stanisław Chomiak

o. Piotr Wiśniewski

ks. Mirosław Benedyk

Msza święta pod przewodnictwem ks. prał. Stanisława Chomiaka, dziekana dekanatu bielawskiego, była centralnym punktem peregrynacji figury Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bielawie.

Msza święta pod przewodnictwem ks. prał. Stanisława Chomiaka, dziekana dekanatu bielawskiego, była centralnym punktem peregrynacji figury Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bielawie.

W diecezji świdnickiej trwa peregrynacja w parafiach dziekańskich cudownej figury Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej z Barda. To odpowiedź na pragnienia wiernych, zwłaszcza chorych i starszych, którzy nie mogą już pielgrzymować do bardzkiego sanktuarium, dlatego sama Matka Boża nawiedza ich wspólnoty.

11 października figura zawitała do dekanatu Bielawa, gdzie licznie zgromadzeni wierni przyjęli Maryję z wiarą i wdzięcznością. Modlitwie towarzyszyła konferencja o. Piotra Wiśniewskiego, redemptorysty i kustosza sanktuarium w Bardzie. – Wielu ludzi dziś mówi: „Nie wierzę, nie chodzę do kościoła”. Czasem to protest wobec hipokryzji, ale często też ucieczka przed wymaganiami, jakie stawia wiara – zauważył kaznodzieja, podkreślając, że prawdziwe nawrócenie zaczyna się od osobistego spotkania z Bogiem.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV do możnych świata: miejcie odwagę rozbrojenia!

2025-10-11 19:30

[ TEMATY ]

modlitwa o pokój

Papież Leon XIV

apel do możnych świata

Vatican Media

Papież Leon XIV podczas modlitwy o pokój

Papież Leon XIV podczas modlitwy o pokój

Trzeba rozbroić rękę, a jeszcze wcześniej serce. Pokój jest nieuzbrojony i rozbrajający – powiedział Leon XIV podczas modlitwy różańcowej w intencji pokoju, która wpisuje się w obchody Jubileuszu Duchowości Maryjnej. W tym czasie na Placu św. Piotra była oryginalna figura Matki Bożej z Fatimy - informuje Vatican News.

Maryja wzywa: Zróbcie wszystko, cokolwiek Jezus wam powie
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję