Reklama

W wolnej chwili

Skandynawska Gra o tron

Burzliwe czasy wikingów przedstawia Tore Skeie w książce, która stała się norweskim bestsellerem.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tore Skeie jest jednym z najbardziej cenionych norweskich historyków, specjalizuje się w średniowiecznych dziejach Norwegii. Wiele jego książek znalazło się na liście bestsellerowych publikacji, zdobywając prestiżowe nagrody. Jego Era Wilka – wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Rebis – przenosi czytelnika do burzliwego okresu wikingów, kiedy to wodzowie zmieniali sojusze, a pokaźne ilości złota przechodziły z rąk do rąk w trakcie brutalnych walk. Okres ten był przepełniony bezwzględnością, przyniósł wielu ludziom śmierć i zgliszcza, a nielicznym sławę i bogactwo. Era Wilka jest przewodnikiem po tych niespokojnych czasach. To opowieść o politycznych intrygach i bezwzględnych konfliktach.

Książką będą zafascynowani nie tylko miłośnicy historii. Autor prowadzi narrację niczym autor thrillerów trzymających w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Napisaną przystępnym i pełnym pasji językiem Erę Wilka można przyrównać do Gry o tron, z tą różnicą, że opisywane w niej wydarzenia są mocno osadzone w historii, która zatrzęsła posadami ówczesnego świata. Knut Wielki, Ethelred II Bezradny i Olaf II Haraldsson są głównymi bohaterami tej opowieści, a stawką w grze są ich głowy i korony. Trudne początki Knuta na politycznej arenie nie wieszczyły tego, że stworzy imperium Morza Północnego, zasiadając na tronach Anglii, Danii i Norwegii i podporządkowując sobie inne ziemie. Droga do władzy tego wnuka Mieszka I była pasjonująca i krwawa. Era Wilka, która przybliża nam czasy Knuta Wielkiego, jest opowieścią o odwadze, uporze i bezwzględności. To opowieść także o tym, jak zmieniał się świat i tworzył nowy porządek społeczny w krajach Północy, do których dotarli chrześcijańscy misjonarze.

Era Wilka. Wikingowie, Anglosasi i imperium Morza Północnego
Tore Skeie
Wydawnictwo: Rebis
Książka do nabycia:
ksiegarnia.niedziela.pl
tel. 34 324 36 45
ksiegarnia@niedziela.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-05-27 14:43

Oceń: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od ciemności do światła! „Potęga nawrócenia” prof. Wojciecha Roszkowskiego – 81 poruszających historii nawróceń z całego świata!

[ TEMATY ]

książka

prof. Wojciech Roszkowski

Materiał prasowy

Od ciemności do światła! „Potęga nawrócenia” prof. Wojciecha Roszkowskiego – 81 poruszających historii nawróceń z całego świata!

Czy potrafisz sobie wyobrazić, że nawet najgłębsze rany duszy mogą się zabliźnić, a mroki przeszłości – ustąpić miejsca światłu? Czy wierzysz, że każdy z nas, bez względu na popełnione błędy, zasługuje na drugą szansę? „Potęga nawrócenia” – najnowsza, wstrząsająca książka prof. Wojciecha Roszkowskiego, wybitnego pisarza i naukowca, to lektura, która porusza do głębi, opowiadając o niezwykłych losach ludzi, którzy odważyli się zacząć wszystko od nowa. To podróż przez serca tych, którzy potknęli się czy upadli, ale powstali i podjęli decyzję o zmianie.
CZYTAJ DALEJ

Matka z Jasnej Góry w najbiedniejszych zakątkach świata

2026-03-14 09:00

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

Archiwum autora

Kult Matki Bożej Częstochowskiej od wieków inspiruje ludzi do służby najbardziej potrzebującym. Święci i błogosławieni, zawierzając swoje życie Jasnogórskiej Pani, podejmowali dzieła miłosierdzia w Polsce i w najdalszych zakątkach świata. Ich świadectwo pokazuje, że prawdziwa miłość bliźniego rodzi się z modlitwy i prowadzi do konkretnej pomocy ubogim, chorym i opuszczonym.

Miłość służebna zmienia ludzkie serca i rzeczywistość. „Służyć to znaczy królować” – przypominał Św. Brat Albert Adam Chmielowski. Założyciel albertynów ogłosił, że fundatorką zgromadzenia jest Matka Boża Częstochowska. Albertyni od lat niosą pomoc najuboższym i bezdomnym.
CZYTAJ DALEJ

Kraków/ 14 osób ewakuowanych po zawaleniu się dachu w opuszczonej kamienicy

2026-03-14 21:45

[ TEMATY ]

zawalenie

Adobe Stock

14 mieszkańców budynków przy ul. Grzegórzeckiej zostało w sobotę wieczorem ewakuowanych po tym, jak w pobliskiej kamienicy zawalił się dach. Według wstępnych ustaleń, nikt nie ucierpiał.

Jak poinformował rzecznik prasowy małopolskiej straży pożarnej Hubert Ciepły, dach pustostanu zawalił się około godz. 18.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję