Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Rodzina daje początek wszystkiemu

Co naprawdę cenisz w rodzinie? Takie pytanie stawiają młodym organizatorzy literacko-religijnego konkursu o rodzinie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Organizatorzy Diecezjalnego Literacko-Religijnego Konkursu o Rodzinie, czyli Liceum im. Mikołaja Kopernika w Żywcu przy wsparciu parafii konkatedralnej oraz Domowego Kościoła naszej diecezji. To wydarzenie, które ma na celu zachęcenie młodzieży do refleksji nad wartością rodziny w życiu każdego człowieka i doceniania relacji rodzinnych w codzienności. Uczestnicy mają za zadanie napisać pracę literacką, ukazującą pozytywne aspekty życia rodzinnego.Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych, którzy uczą się na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. Regulamin konkursu znajduje się na stronach internetowych I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu.Uczniowie mogą wysłać swoje prace literackie w formie elektronicznej lub papierowej, zgodnie z instrukcjami, które zostały zamieszczone na stronie organizatorów konkursu. Termin nadsyłania prac upływa 31 marca. Poprzednia edycja konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży; blisko 50 uczniów przysłało swoje prace. – Cieszymy się, że tak wiele osób zaangażowało się w tę inicjatywę, a same wypowiedzi literackie były pełne wrażliwości i przemyśleń. Widzimy, że młodzież docenia wartość rodziny i potrafi pięknie wyrazić swoje myśli na ten temat. W swoich pracach udowodniła, że rodzina jest fundamentem wszystkiego, co w życiu ważne – podkreślają organizatorzy. Organizatorzy podają przykład ubiegłorocznej uczestniczki Pauliny Hulbój, która napisała: „Rodzina daje początek wszystkiemu… Pięknie to Bóg wymyślił – taki niepozorny mały dmuchawiec – z wielością ziaren. Początek wszystkiego”. /PB

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-03-04 13:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prymas Polski do rodzin wielodzietnych: potrzeba świadectwa waszej miłości

[ TEMATY ]

rodzina

prymas Polski

abp Wojciech Polak

Bernadeta Kruszyk

Chcemy pochylić się nad naszym chrześcijańskim dziedzictwem – mówi abp Wojciech Polak, prymas Polski

Chcemy pochylić się nad naszym chrześcijańskim dziedzictwem – mówi abp Wojciech Polak, prymas Polski

„Przejdźmy od opinii innych o dużych rodzinach do waszego osobistego świadectwa. Co stanowi waszą siłę? Solidarność, jedność, zaufanie, wsparcie. Czy to wszystko jest możliwe bez miłości?” – pytał abp Wojciech Polak podczas Mszy św. sprawowanej z okazji kończącego się w Gnieźnie IV Zjazdu Dużych Rodzin.

Spotkanie rozpoczęło się 17 czerwca i zgromadziło przeszło tysiąc uczestników z całej Polski. Gniezno wybrano nieprzypadkowo. W roku 1050-lecia Chrztu Polski rodziny „Trzy plus” chciały świętować u źródeł chrzcielnych naszej Ojczyzny. Do jubileuszu nawiązywało także zjazdowe hasło „Chrzest. Rodzina. Polskę zaczyna”.
CZYTAJ DALEJ

Abp Kupny: MEN nie uwzględnił opinii i postulatów przedstawianych w spotkaniach

2025-04-08 20:16

[ TEMATY ]

KEP

korpus dyplomatyczny

BP KEP

ABP JÓZEF KUPNY

ABP JÓZEF KUPNY

Kwestie nauczania religii w szkołach publicznych, Fundusz Kościelny, sprawy duszpasterskie Kościoła w Polsce - były głównymi tematami spotkania przedstawicieli Konferencji Episkopatu Polski z korpusem dyplomatycznym, które odbyło się 8 kwietnia br. w Sekretariacie KEP w Warszawie. Temat spotkania brzmiał: „Struktura, wyzwania i relacje Kościoła katolickiego w Polsce z władzami cywilnymi”.

Zgromadzonych na sali plenarnej gości powitał rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ. Przypomniał, że pomimo wojen i historycznych zawirowań Polska nigdy nie utraciła swojej tożsamości narodowej, a to, co zawsze jednoczyło naród polski, to wiara w jedynego Boga.
CZYTAJ DALEJ

Rada przy Delegacie KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży będzie spotykać się częściej

2025-04-08 18:36

[ TEMATY ]

ochrona dzieci i młodzieży

BP KEP

Spotkanie Rady przy Delegacie KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży (Warszawa, 8.04.2025 r.)

Spotkanie Rady przy Delegacie KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży (Warszawa, 8.04.2025 r.)

Aktualne i planowane działania Centrum Ochrony Dziecka i Fundacji Świętego Józefa, szkolenie całego systemu i podsumowanie Dnia modlitwy i solidarności to tematy posiedzenia Rady przy Delegacie KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży. Spotkanie pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka odbyło się 8 kwietnia w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Podczas spotkania podjęto decyzję, że Rada będzie odtąd spotykać się częściej. Wiosenne i jesienne spotkanie - jak dotychczas stacjonarnie, a pomiędzy będą odbywa się spotkania online. Częstsze spotkania pozwolą na sprawniejszą wymianę informacji i bieżące reagowanie na pojawiające się wyzwania i potrzeby, co zwiększy efektywność działań Rady.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję