Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Przejmij modlitewną pałeczkę

W sztafecie sportowej ważna jest konsekwencja i mobilizacja każdego z członków zespołu. Nie da się jej wygrać ani samodzielnie, ani nawet większością – żaden z trybów nie może zawieść.

2024-06-04 12:34

Niedziela sosnowiecka 23/2024, str. V

[ TEMATY ]

modlitwa o powołania

Bożena Sztajner

Ważną częścią modlitwy w intencji powołań jest adoracja Najświętszego Sakramentu

Ważną częścią modlitwy w intencji powołań jest adoracja Najświętszego Sakramentu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W diecezjalnej sztafecie modlitewnej codziennie inna parafia, zgodnie z harmonogramem, „melduje się” w modlitewnej gotowości.

Sztafeta modlitwy

W 2015 r., czyli 9 lat temu, w naszej diecezji rozpoczęła się Sztafeta Modlitwy o Powołania Kapłańskie. Była to odpowiedź na malejącą w diecezji, ale i w całej Polsce, liczbę kandydatów do kapłaństwa, ale także przejęcie się na nowo doskonale znanymi nam słowami Jezusa zapisanymi w Ewangelii św. Łukasza: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 23/2024 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trudne, ale piękne powołanie

Niedziela małopolska 18/2023, str. III

[ TEMATY ]

modlitwa o powołania

Bożena Sztajner/Niedziela

Bez kapłanów nie ma Kościoła – stwierdza Magdalena Kaczanowska.

W dzisiejszym, zlaicyzowanym świecie trudno świadczyć o Chrystusie. Aby iść we właściwym kierunku, ku świętości, potrzeba dobrych, świętych kapłanów, którzy poprowadzą nas przez życiowe labirynty i zawirowania. Wielkimi krokami zbliża się Niedziela Dobrego Pasterza. Niedziela zapytała młodych ludzi, dlaczego powinniśmy modlić się o nowe, święte powołania kapłańskie.

CZYTAJ DALEJ

Mamy obowiązek kochać swoją ojczyznę

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 38-42.

Poniedziałek, 17 czerwca. Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

CZYTAJ DALEJ

Dyktatura rankingów czy skracanie smyczy? Kontrole kuratoryjne kontra szkoły z misją.

2024-06-18 10:50

[ TEMATY ]

felieton

korepetycje z oświaty

Red.

Andrzej Sosnowski

Andrzej Sosnowski

MEN właśnie opublikowało Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025. To standardowa procedura. Każdy rok szkolny ma swoje priorytety edukacyjne, które wcześniej ogłasza minister edukacji. Zwykle ich określenie wiąże się z przekazywaniem dodatkowych pieniędzy na programy, które mają wzmacniać wybrane przez ministra zagadnienia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zapowiedź kontroli nauczycieli ze szkół uzyskujących najniższe wyniki z egzaminu ósmoklasisty. Blady strach spadł na szkoły z terenów słabszych społeczno- ekonomicznie oraz na szkoły katolickie, które niejednokrotnie prowadzą zajęcia z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Przysłowia są mądrością narodu...

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję