Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Zagrali dla wszystkich mam

Od 12 lat Caritas Diecezji Sosnowieckiej w sposób wyjątkowy docenia mamy, organizując z okazji ich święta koncert.

2024-05-28 13:53

Niedziela sosnowiecka 22/2024, str. I

[ TEMATY ]

Będzin

Piotr Lorenc/Niedziela

Gwiazdą wieczoru był Paweł Domagała

Gwiazdą wieczoru był Paweł Domagała

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczny koncert „Gramy dla Mamy” odbył się 20 maja w będzińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Arena. Gwiazdą wieczoru był Paweł Domagała – aktor, wokalista, producent muzyczny. Koncert poprowadził, jak zwykle, ks. Paweł Sobierajski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli bp sosnowiecki Artur Ważny oraz Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Wśród ponad 2 tysięcy gości koncertu byli m.in. wspomniany już Łukasz Komoniewski; Sebastian Szaleniec, starosta będziński; Artur Tomasik, prezes GTL Katowice Airport; Joanna Pająk, dyrektor oddziału Totalizatora Sportowego w Katowicach; przedstawiciele parlamentu RP oraz darczyńcy i przyjaciele Caritas. Ale najważniejsze były oczywiście mamy, którym koncert był dedykowany! Jak w każdym tak dużym wydarzeniu, organizowanym przez Caritas, nie mogło zabraknąć wolontariuszy ze szkolnych kół i parafialnych zespołów Caritas.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Środki zebrane podczas koncertu przeznaczone zostaną na funkcjonowanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu, niezwykłego miejsce na ziemi, gdzie leczą się poranione ludzkie losy i serca, gdzie dzieje się tak wiele dobra.

Reklama

Ksiądz Przemysław Szot, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej, podziękował partnerowi koncertu – Totalizatorowi Sportowemu, właścicielowi marki Lotto oraz darczyńcy – Górnośląskiemu Towarzystwu Lotniczemu S.A. – Międzynarodowy Port Lotniczy w Katowicach im. Wojciecha Korfantego. Koncert dofinansowany był również przez Powiat Będziński ze środków na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Gwiazda wieczoru, Paweł Domagała, gra w filmie i teatrze, koncertuje, wydaje płyty, pisze piosenki i monologi kabaretowe, podkłada głos w filmach animowanych. Nie rozstaje się z gitarą, stara się równocześnie być radykalnie pokorny i radykalnie pewny siebie. Można go kojarzyć z takimi filmami jak 80 milionów, Planeta Singli czy Wkręceni. W ostatnim czasie znany jest również ze spektakularnych dokonań muzycznych. Na swoim koncie ma już cztery albumy studyjne – wydany w 2016 r. Opowiem Ci o mnie; dwa lata później album 1984; w roku 2020 – album Wracaj; a ostatnio – czwarty album Narnia. Jego kariera nabrała rozpędu, gdy singiel promujący drugą płytę Weź, nie pytaj stał się hitem radiowym, czego dowodem jest przyznana mu statuetka Przeboju Roku 2018 RMF FM oraz ponad 155 milionów odsłon na YouTube. 18 listopada 2022 r. miał premierę jego czwarty album zatytułowany Narnia. Płyta promowana jest przez najnowszy singiel oraz teledysk: Po co ten krzyk. Obecnie trwają prace nad piątym już albumem artysty zatytułowanym Hotelowe piosenki. Płyta ukaże się wiosną 2025 r., a pierwsza piosenka z tej płyty – Za późno jest już publikowana w sieci i cieszy się uznaniem fanów.

– Wszystkim dziękujemy za wspólne świętowanie i zapraszamy za rok, a mogę już zdradzić, że gwiazdą wieczoru będzie Sanah – powiedział na zakończenie koncertu ks. Szot. I jeszcze jedno, każda z mam po koncercie otrzymała od Caritas pluszową maskotkę.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Dorotka” zaprasza

Niedziela sosnowiecka 31/2020, str. VII

[ TEMATY ]

Kościół

Będzin

Marian Bałaban

Kościół na Dorotce z lotu ptaka

Kościół na Dorotce z lotu ptaka

W miesiącu sierpniu Góra św. Doroty w Będzinie-Grodźcu przeżywa wyjątkową uroczystość odpustową. Tradycją tego miejsca jest, że na doroczny odpust przybywają tu wierni nie tylko z parafii, ale i z pobliskich okolic.

W niewielkiej świątyni z XVII wieku znajduje się otoczony czcią wizerunek Matki Bożej Dobrej Przemiany. Z nim wiąże się niezwykła historia zapisana w kronice parafialnej przez ks. proboszcza Juliana Sumę. Dotyczy ona uzdrowienia z choroby dziecka Marcina Kotuły, robotnika z Kamienia, wsi położonej na Górnym Śląsku. Jak czytamy w archiwalnym zapisie: „Kiedy wszelkie rachuby i nadzieje ludzkie zawiodły, pobożny ów robotnik całą nadzieję złożył w ręce Matki Bożej. Biedny ojciec wśród ciszy nocnej klęcząc przy konającym swym dziecięciu błagał o pomoc Matkę Najświętszą Uzdrowienie Chorych. Wskutek nadmiernego wyczerpania zasnął i wtedy we śnie ukazała mu się Matka Boża, która powiedziała: Serce moje jest zawsze pełne litości dla nieszczęśliwych mieszkańców tej ziemi, których prześladuje srogi los. Wstań! Dziecię twe powróci do zdrowia... Z wdzięczności za to kup w Piekarach obraz mój z pierścieniem na palcu, jaki we śnie widziałeś i w dniu Przemienienia Pańskiego zanieś go do kościółka św. Doroty w Grodźcu”. Uszczęśliwiony spełnił życzenie Maryi i 6 sierpnia 1865 r. w uroczystej procesji zaniósł wizerunek i umieścił go w kościele św. Doroty. Od tamtego wydarzenia minęło już wiele lat, jednak historia ta opowiadana przez mieszkańców wciąż ciekawi, a miejsce przyciąga szczególnie tych, którzy szukają szczęścia w przemianie swego życia na lepsze z Bogiem.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek: Benedykt zrezygnował ze względu na swą uczciwość

2024-06-17 13:20

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

papież Franciszek

PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

„Benedykt zrezygnował ze względu na swą uczciwość” - powiedział Franciszek w rozmowie z Javierem Martínezem-Brocalem, watykanistą hiszpańskiego dziennika ABC. Rzymski dziennik La Repubblica opublikował dziś fragment książki „Il successore. I miei ricordi di Benedetto XVI” (Następca. Moje wspomnienia o Benedykcie XVI), wydanej przez Marsilio i dostępnej od dziś we włoskich księgarniach. Jest ona owocem trzech rozmów między argentyńskim papieżem a autorem, które miały miejsce między lipcem 2023 a styczniem 2024 roku.

Franciszek powołuje się na rozmowę ze swoim poprzednikiem. „Pewnego razu rozmawialiśmy i pojawiło się to pytanie. Czuł, że jego siły go zawodzą, a to był problem, ponieważ w lipcu 2013 r. miał udać się do Rio de Janeiro na Światowe Dni Młodzieży. Jego rezygnacja była gestem szczerości. Nie był w ogóle przywiązany do władzy” - wyznał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Rola kobiet w Kościele w centrum obrad Rady Kardynałów

2024-06-18 19:28

[ TEMATY ]

kobieta

Stolica Apostolska

Adobe Stock

Kwestia roli kobiet w Kościele stanowiła główny temat prac obradującej w dniach 17 i 18 czerwca w Domu Świętej Marty w Watykanie Rady Kardynałów. Wraz z papieżem obecni byli kardynałowie wchodzący w jej skład oraz sekretarz Rady - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

17 czerwca pogłębiono refleksję nad rolą kobiet w Kościele, począwszy od wypowiedzi trzech kobiet. Poranek rozpoczął się wprowadzeniem siostry Lindy Pocher, po którym nastąpiły wystąpienia Valentiny Rotondi, profesor Uniwersytetu Nauk Stosowanych i Sztuki Południowej Szwajcarii (Scuola universitaria professionale della Svizzera italiana) w Lugano i badaczki na Wydziale Socjologii i Nuffield College Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz w centrum NeuroMI Uniwersytetu Bicocca w Mediolanie, a także Donaty Horak, profesor prawa kanonicznego w Studium Teologicznym Alberoni w Piacenzy, stowarzyszonym z Papieskim Uniwersytetem Angelicum.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję