Reklama

Chcą korespondować

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

7003. Czytelnik z Podkarpacia

Poszukuję kolekcjonerów znaczków pocztowych i innych materiałów kolekcjonerskich, aby je wymieniać, prowadzić korespondencję i powiększać swoje zbiory z różnych dziedzin, takich jak: monety, kartki pocztowe, gazety, wycinki, widokówki, długopisy i in.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

7004. Czytelnik z Mazowieckiego

Chciałbym korespondować. Jestem kawalerem, l. 48, katolikiem. Jestem bardzo samotny. Bardzo chciałbym tą drogą poznać przyszłą żonę, kobietę z dobrej rodziny, o dobrym sercu. Jestem mało wymagający, pochodzę z dobrej rodziny.

7005. Czytelnik z Lubelskiego

Kawaler, l. 50, katolik, mąż zaufania, pozna pannę. W życiu najważniejsze są wartości chrześcijańskie.

7006. Czytelniczka z Dolnego Śląska

Jestem stałą czytelniczką Niedzieli, mam 77 lat, jestem wdową. Wymienię widokówki oraz przepisy kulinarne, a także wzory robótek na drutach i szydełku. Mam dwa koty oraz kanarka. Lubię wycieczki zagraniczne i po Polsce, czytam książki i chętnie je wymienię.

Aby zamieścić ogłoszenie w rubryce korespondencyjnej, trzeba podać (do wiadomości redakcji) swoje: imię, nazwisko i adres zamieszkania, na który prześlemy listy. W liście skierowanym do wybranej osoby należy podać numer jej anonsu. Listy prosimy przesyłać na adres: Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, ul. 3 Maja 12, 42-217 Częstochowa, z dopiskiem „Chcą korespondować”; lub mailowo: redakcja@niedziela.pl .

Uwaga! Czytelnicy nawiązują kontakty z osobami ogłaszającymi się na własną odpowiedzialność.

2024-05-28 13:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Izrael zrównał z ziemią chrześcijańską wioskę w Libanie

2026-05-11 10:18

[ TEMATY ]

Liban

Izrael

atak Izraela

PAP/EPA/ATEF SAFADI

„Nie pozwolili nam nawet zabrać żadnej pamiątki” - mówi María De León Menéndez, która została wypędzona z własnego domu na południu Libanu. W Yarun mieszkało zaledwie trzynaście chrześcijańskich rodzin, inne nie zdecydowały się wrócić po wojnie sprzed trzech lat. Wioska już nie istnieje, została zrównana z ziemią przez izraelską armię. Zdjęcia satelitarne pokazują morze gruzów, tam, gdzie były domy, kościół, klasztor i katolicka szkoła.

María De León Menéndez z urodzenia jest Gwatemalką, a z wyboru Libanką. W 2009 roku musiała opuścić swój kraj z powodu przemocy gangów. Wraz z rodziną znalazła schronienie w małej społeczności na południu Libanu, zaledwie dwa kilometry od granicy z Izraelem. Po masakrze dokonanej przez Hamas 7 października 2023 roku jej wioska znalazła się na linii ognia między Hezbollahem a armią z Tel Awiwu. Po dwóch dniach terroru pięćdziesiąt rodzin chrześcijańskich i tyle samo muzułmańskich uciekło.
CZYTAJ DALEJ

W Wielkiej Brytanii narasta presja na całkowity zakaz surogacji

2026-05-16 07:52

[ TEMATY ]

surogatka

surogacja

surogatki

Adobe.Stock

Po serii głośnych spraw, które postawiły pytania o granice komercjalizacji rodzicielstwa w Wielkiej Brytanii narasta presja na całkowity zakaz surogacji.

Punktem zapalnym stała się sprawa Barriego Drewitt-Barlowa – jednej z najbardziej rozpoznawalnych twarzy brytyjskiej surogacji. On i jego partner zostali oskarżeni o gwałt i handel ludźmi w celu wykorzystania seksualnego. Przez dekady Brytyjczyk promował surogację jako model zakładania rodziny. Za pośrednictwem surogatek w Stanach Zjednoczonych został ojcem ośmiorga dzieci i prowadził biznes związany z surogacją. Publicznie przyznawał, że wymagał od matek porodów przez cesarskie cięcie, ponieważ nie chciał, by dzieci rodziły się naturalnie.
CZYTAJ DALEJ

Walne Zgromadzenie Europejskiego Stowarzyszenia Romea Strata

2026-05-16 16:16

Maria Fortuna- Sudor

Przez dwa intensywne dni 28 przedstawicieli z 7 krajów, uczestniczących w projekcie, dzieliło się dobrymi praktykami oraz omawiało przyszłe inicjatywy.

We wtorek 12 maja w Krakowie rozpoczęło się Walne Zgromadzenie Europejskiego Stowarzyszenia Romea Strata – strategiczne spotkanie członków międzynarodowej sieci zaangażowanej w rozwój i promocję szlaku kulturowego Romea Strata jako przestrzeni dialogu międzykulturowego oraz wymiany doświadczeń dotyczących zrównoważonego rozwoju terenów przebiegających wzdłuż trasy pielgrzymkowej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję