Reklama

Aspekty

Zielona Góra

Tu się rozmawia

W Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które prowadzi diecezjalna Caritas, powstał klub dyskusyjny „Dzień dobry”.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 18/2024, str. III

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Materiały Caritas

Pierwsze spotkanie klubu dyskusyjnego „Dzień dobry”

Pierwsze spotkanie klubu dyskusyjnego „Dzień dobry”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jest to miejsce cotygodniowych spotkań dla osób pochodzących z różnych krajów. Mają tu okazję do rozmowy w języku polskim, utrwalania wiedzy i rozwijania umiejętności komunikacyjnych. W spotkaniach bierze udział nauczyciel, który pomaga korygować błędy i motywuje do dalszej pracy. Dzięki przyjaznej atmosferze klub dyskusyjny jest nie tylko przestrzenią do nauki, ale i do wymiany pomysłów i budowania więzi oraz umiejętności społecznych.

Klub powstał jako odpowiedź na potrzeby uczestników kursów języka polskiego prowadzonych przez CPMiU. Osoby, które ukończyły naukę, potrzebowały nowych okazji do konwersacji, by nie utracić nabytych umiejętności. W drugiej połowie kwietnia kurs języka ukończyły kolejne 24 osoby.

Chętni do wzięcia udziału w spotkaniach klubu lub kursach językowych mogą zapisywać się telefonicznie (600 987 748) lub mailowo (migranci.zgora@caritas.pl). Z oferty CPMiU korzystać mogą wszyscy cudzoziemcy mieszkający na terenie województwa lubuskiego. Udział w spotkaniach i zajęciach jest bezpłatny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-04-26 18:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fascynuje mnie życie

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 4/2024, str. IV

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Archiwum Tomka Daikslera

Z o. Jackiem Wróblem SJ, który stworzył Drogę Ikony i prowadzi warsztaty z ikonopisania

Z o. Jackiem Wróblem SJ, który stworzył Drogę Ikony i prowadzi warsztaty
z ikonopisania

Wydawało mi się, że jestem osobą wierzącą, ale moja wiara polegała tylko na tym, że chodziłem w niedzielę do kościoła. W ogóle jej nie zgłębiałem. Rekolekcje ignacjańskie odmieniły moje życie – mówi Tomek Daiksler.

Zielonogórzanin to człowiek, którego fascynuje życie. Pisze ikony, maluje obrazy, fotografuje, uczy się języków i gry na pianinie, ćwiczy kalistenikę, a przy tym znajduje czas, by pomagać innym. Pod koniec 2022 r. powrócił z Anglii, gdzie przez 6 lat opiekował się niepełnosprawnym mężczyzną. W tym czasie powrócił do wiary i przeżył niezwykłe rekolekcje, a to doświadczenie znacząco zmieniło jego życie.
CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie Wojciecha Jędrzejewskiego

2025-10-08 10:00

[ TEMATY ]

oświadczenie

Fot. Dominikanie Łódź/red

„Odejście z zakonu i ze stanu duchownego jest moją osobistą decyzją” – czytamy w oświadczeniu Wojciecha Jędrzejewskiego opublikowanym na portalu wiez.pl

Znany rekolekcjonista i duszpasterz młodzieży, o. Wojciech Jędrzejewski OP, po ponad 30 latach posługi zdecydował się zrezygnować ze stanu kapłańskiego. Dominikanie potwierdzili w oficjalnym komunikacie, że zakonnik złożył prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego i wystąpienie z zakonu.
CZYTAJ DALEJ

Przyjechali z Mazur, by przez noc czuwać z Maryją

2025-10-10 19:59

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

Mazury

#Pielgrzymka

BPJG

Przyjechali na Jasną Górę z północnej Polski, by tu przez całą noc czuwać przy Maryi. Maturzyści z diecezji ełckiej, blisko 400 osób. To szansa do pokazania młodym, że wiara nie ogranicza, a jest propozycją życia pełniejszego.

- Modlimy się za maturzystów z naszej diecezji, aby wchodząc w dorosłość, nie zapomnieli o swoich najważniejszych wartościach oraz prawidłowo wybrali swoją życiową drogę – mówili katecheci oraz księża, którzy biorą udział w pielgrzymce.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję