Reklama

Kubica w Ferrari

Robert Kubica w sezonie 2024 ponownie wystartuje w długodystansowych mistrzostwach świata (WEC). Polak zasiądzie za kierownicą hypercare ferrari włoskiego zespołu AF Corse. Połączy starty w WEC z występami w European Le Mans Series. – Siedem wyścigów w sezonie 2023 to dla mnie było za mało. Jeśli tak czuję w wieku 38 lat, to znaczy, że wciąż mam pasję do tego sportu – podkreślił Robert Kubica.

Niedziela Ogólnopolska 51/2023, str. 52-53

Artur Stelmasiak/Niedziela, ORLEN

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Robert Kubica przez kolejne 3 lata będzie kontynuować współpracę z ORLENEM jako jeden z głównych ambasadorów marki koncernu. – Sponsoring sportu to jeden z filarów strategii budowania silnej i globalnie rozpoznawalnej marki. Od kilku lat stawiamy na kluczowy projekt związany z obecnością w Formule 1, dzięki czemu docieramy do setek milionów kibiców na całym świecie. Konsekwentnie wspieramy też najlepszego polskiego kierowcę wyścigowego, jedynego polskiego zawodnika w historii F1 – Roberta Kubicę. Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu umowy sponsoringowej z Robertem o kolejne 3 lata. Wesprzemy go w walce o kolejne trofea najbardziej prestiżowych serii wyścigowych. Jednocześnie będziemy dalej efektywnie wykorzystywać tę współpracę na polu marketingowym i komunikacyjnym – wyjaśnił Daniel Obajtek, prezes Zarządu ORLEN.

Start w wyścigu Le Mans

Dla Roberta Kubicy przyszły rok będzie kolejnym w długodystansowych mistrzostwach świata. Polak w swoim drugim pełnym sezonie, 2023, wywalczył z ekipą ORLEN Teamu WRT tytuł mistrzowski w klasie LMP2.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W przyszłym roku polski kierowca będzie walczył o triumf w klasie Hypercar, królewskiej kategorii najszybszych samochodów, której zwycięzcy zostają oficjalnie mistrzami świata endurance. Polak dołączy do zespołu AF Corse współpracującego z Ferrari i wsiądzie za kierownicę modelu 499P – jednego z trzech w stawce WEC 2024. Włoska ekipa w sezonie 2023 wygrała wyścig 24h Le Mans.

Reklama

W ciągu 5 lat współpracy z ORLENEM Kubica odnosił sukcesy w prestiżowych seriach wyścigowych. W tym czasie wrócił do ścigania się w Formule 1, najpierw w zespole Williamsa, a następnie Alfa Romeo Racing Team ORLEN. W 2021 r. w barwach belgijskiego zespołu ORLEN Team WRT triumfował w European Le Mans Series w kategorii LMP2. Rok później, z kolegami z włoskiej Premy, stanął na drugim stopniu podium legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Sukces ten powtórzył w tym roku, a znakomity sezon zwieńczył mistrzowskim tytułem w długodystansowych mistrzostwach świata (WEC) – ponownie w barwach belgijskiego zespołu ORLEN Team WRT. Teraz kierowca z Krakowa spełni marzenie o występach w samochodzie spod szyldu Ferrari. Z ekipą AF Corse Kubica będzie rywalizować w klasie Hypercar. – Mam nadzieję, że Polacy będą dumni z moich startów na arenie międzynarodowej w kolejnych sezonach – powiedział Kubica w czasie spotkania z dziennikarzami.

Polityka sponsoringu

Współpraca Roberta Kubicy z ORLENEM jest świetnym przykładem tego, jak długofalowa i przemyślana polityka sponsoringowa może korespondować z realizacją celów biznesowych i wizerunkowych. Kubica jest kluczowym ambasadorem marki. Regularnie uczestniczy w kampaniach marketingowych wspierających obszar detaliczny. W ostatnich latach promował ORLEN Paczkę, paliwa VERVA i program lojalnościowy VITAY. Wybór najlepszego polskiego kierowcy wyścigowego w historii do roli ambasadora marek sygnowanych nazwą i logo największej polskiej firmy wywodzącej się z branży paliwowej, a więc mocno kojarzonej z motorsportem, przemawia do klientów koncernu.

Według badania pracowni ARC Rynek i Opinia, aż 55% Polaków pozytywnie postrzega zaangażowanie ORLENU w sponsorowanie kierowcy. Niemal co piąty badany wskazuje, że dzięki współpracy z Kubicą chętniej korzysta ze stacji paliw koncernu. Kubica cieszy się wielką sympatią Polaków, ale gwarantuje też zagraniczną ekspozycję marki koncernu i wzmacnia jej rozpoznawalność. Łączna szacowana wartość zwrotu mediowego i pozamediowego, którą ORLEN osiągnie dzięki współpracy z kierowcą na rynkach polskim i zagranicznych, wyniesie w 2023 r. ok. 68,5 mln zł.

Jednym z ważniejszych aspektów sportowej kariery Roberta Kubicy jest fakt, że inspiruje on następne pokolenie młodych zawodników. Kierowca ORLEN Teamu od lat jest wzorem do naśladowania dla młodych, utalentowanych kierowców, którzy czerpią z jego wiedzy i doświadczenia, a najlepszym tego przykładem jest Kacper Sztuka, który w tym roku stanął na najwyższym stopniu podium we włoskiej Formule 4.

2023-12-12 09:19

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Józefina Bakhita – święta patronka ofiar handlu ludźmi

flickr.com

W kalendarzu liturgicznym przypada 8 lutego wspomnienie św. Józefiny Bakhity, sudańskiej zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Córek Miłości Służebnic Ubogich (kanosjanek). Tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat walki z handlem ludźmi.

„Bakhitą” (po arabsku: szczęśliwą) nazwali cynicznie czteroletnią Sudankę łowcy niewolników, którzy uprowadzili ją z jej kraju. Żyjąca w latach 1868-1947 dziewczyna była sprzedawana coraz to innym właścicielom niewolników, znosiła wiele upokorzeń i cierpień fizycznych i psychicznych. Jako ostatni kupił wówczas 16-latkę włoski konsul Callisto Legnani i podarował ją swemu przyjacielowi Augusto Michieliemu. W ten sposób Bakhita dostała się do Włoch, gdzie powierzono jej opiekę nad córką Micheligo – Mimminą.
CZYTAJ DALEJ

Komunikat Biskupa Sosnowieckiego ws. I części raportu Komisji WiN

2026-02-08 09:18

[ TEMATY ]

diecezja sosnowiecka

diecezja.sosnowiec.pl

Publikujemy komunikat Biskupa Sosnowieckiego z dnia 8 lutego 2026 r. w sprawie zakończenia pierwszego etapu prac Komisji „Wyjaśnienie i Naprawa” spraw wrażliwych Diecezji Sosnowieckiej.

diecezja.sosnowiec.pl
CZYTAJ DALEJ

Zmarł aktor Edward Linde-Lubaszenko

2026-02-08 19:33

[ TEMATY ]

Edward Linde‑Lubaszenko

radom24.pl/tvrepublika.pl

W niedzielę zmarł wybitny aktor i pedagog Edward Linde-Lubaszenko – poinformowała PAP rodzina aktora. Linde-Lubaszenko od 1973 r. związany był z Teatrem Starym w Krakowie, zagrał w ponad 70 filmach, ponad 110 przedstawieniach teatralnych i ponad 80 spektaklach Teatru Telewizji.

Linde-Lubaszenko był wieloletnim wykładowcą Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, gdzie pełnił między innymi funkcję dziekana Wydziału Aktorskiego. W roku 1991 z rąk prezydenta Lecha Wałęsy odebrał nominację profesorską. W roku 2024 został odznaczony Złotym Krzyżem Gloria Artis. (PAP)
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję