Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Na imieniny Maryi

– Wyruszacie do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, aby tam polecać Bogu sprawy własne i innych. Nie zapomnijcie o naszych parafiach, a także o potrzebach Kościoła i świata – powiedział w kazaniu na rozpoczęcie pielgrzymki bp Grzegorz Kaszak.

2023-09-05 14:53

Niedziela sosnowiecka 37/2023, str. I

[ TEMATY ]

Pielgrzymka na Jasną Górę

Ks. Przemysław Lech

Pielgrzymi wchodzący na Jasną Górę

Pielgrzymi wchodzący na Jasną Górę

Na drugi sierpniowy tzw. szczyt pielgrzymkowy na Jasną Górę przed obchodzonym 26 sierpnia odpustem Matki Bożej Częstochowskiej, nazywanym też „polskimi imieninami Maryi”, dotarły tysiące pieszych pielgrzymów. W środę, 23 sierpnia, z Będzina-Syberki wyruszyła tzw. pielgrzymka zagłębiowska stanowiąca drugi człon 32. Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki. Jej hasło „Jesteśmy Kościołem Chrystusa” nawiązywało do obecnego roku duszpasterskiego. Mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymowania w sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie-Syberce odprawił bp Grzegorz Kaszak.

W Targoszycach do pielgrzymów konferencję wygłosił ojciec duchowny pielgrzymki ks. Marcin Słodczyk.

Pierwszego dnia wędrowania trzeba pokonać było prawie 23 kilometry. Drugiego dnia rano pątnicy wyruszyli z Zendka i mieli do przejścia ok. 29 km do Nierady. Ten długi dystans podzielony był na pięć odcinków. W Starczy sprawowana była Eucharystia dla pątników. Ostatni dzień to wejście na Jasną Górę. Jak zwykle barwne i radosne, bo wyrażające wiarę zmierzających do tronu Maryi ze swymi intencjami. Pątników powitał bp Grzegorz Kaszak. A wieczorem sprawowana była Msza św. na zakończenie pielgrzymki i w wigilię uroczystości – wspominał dyrektor pielgrzymki ks. Paweł Tracz.

W tym roku w grupie VII z parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Sosnowcu-Ostrowach Górniczych pielgrzymowali nowożeńcy – Amelia i Oliwier Gołuchowscy. – W czerwcu wzięliśmy ślub. Przez tę pielgrzymkę chcieliśmy podziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej za nasze małżeństwo i powierzyć je opiece Bożej – powiedziała Amelia.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymkowe pamiątki

Niedziela legnicka 31/2022, str. VI-VII

[ TEMATY ]

Pielgrzymka na Jasną Górę

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Wracają kartki pielgrzymkowe – zapowiada ks. Tomasz Metelica główny przewodnik

Wracają kartki pielgrzymkowe – zapowiada ks. Tomasz Metelica główny przewodnik

Pamiątka – termin wieloznaczny, potocznie oznaczający drobny przedmiot przypominający jakąś osobę, jakieś miejsce lub zdarzenie.

W jubileuszowym 30. roku Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę wracają, bądź pojawiają się nowe gadżety pielgrzymkowe. Towarzyszy im hasło: Czekam. To Maryja mówi „Czekam”, patrząc z cudownej Ikony.

CZYTAJ DALEJ

Czyńcie dobrze wszystkim

Niedziela zamojsko-lubaczowska 53/2017, str. VII

[ TEMATY ]

wywiad

Archiwum

Bł. Bernardyna Maria Jabłońska

Bł. Bernardyna Maria Jabłońska

Małgorzata Godzisz: – Co powinniśmy wiedzieć patrząc na historię życia bł. s. Bernardyny Jabłońskiej. Do jakich też faktów z jej życiorysu powracać by poznać ją jeszcze lepiej? Jako wierni diecezji zamojsko-lubaczowskiej powinniśmy ją znać bardzo dobrze.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Bł. ks. Ignacy Kłopotowski prowadzi mnie przez życie

2023-09-22 21:50

[ TEMATY ]

świadectwo

bł. ks. Ignacy Kłopotowski

Bliżej Życia z wiarą

pl.wikipedia.org

Ufam, że bł. ks. Ignacy Kłopotowski opiekuje się mną i prowadzi przez życie.

Tego błogosławionego kapłana poznałam podczas studiów teologicznych. Na zakonnej stancji, kiedy szukałam tematu do pracy magisterskiej, zadawałam sobie pytanie, kim jest osoba, której portret wisi na ścianie mojego pokoju. Kiedy dowiedziałam się o niej więcej, zainspirowała mnie postawą niegasnącego entuzjazmu w służbie Kościołowi Chrystusowemu oraz patriotyzmem. W Domu Zgromadzenia Sióstr Loretanek otrzymałam relikwie ks. Kłopotowskiego I stopnia wraz ze szczególnym błogosławieństwem, by kapłan ten wypraszał mi łaski oraz dopomagał w życiu.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję