Reklama

Niedziela plus

Kalisz

Czas na muzykę

Spotkanie jest kolejną odsłoną cyklu warsztatów, które muzycy prowadzą na terenie całego kraju.

Niedziela Plus 9/2023, str. VI

[ TEMATY ]

Kalisz

bernardyni.pl

"Stabat Mater" w Kalwarii Zebrzydowskiej

Stabat Mater w Kalwarii Zebrzydowskiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Diecezji Kaliskiej oraz Chór Bazyliki Kaliskiej zapraszają serdecznie do wzięcia udziału w Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w dniach: 17, 18 i 19 marca 2023 r. w Technikum im. św. Józefa w Kaliszu. Podobnie jak w ubiegłym roku warsztaty poprowadzą uznani kompozytorzy muzyki liturgicznej: Paweł Bębenek i Piotr Pałka.

W ten wyjątkowy czas Wielkiego Postu, przed świętem patrona diecezji kaliskiej – św. Józefa, uczestnicy będą rozwijać umiejętności wokalne, a tegorocznym tematem warsztatów jest fragment pieśni ku czci św. Józefa: „Z nami chwałę, niebo całe”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Warsztaty rozpoczną się w piątek 17 marca o godz. 16 od Mszy św. w kaplicy kaliskiego Wyższego Seminarium Duchownego. W sobotę 18 marca po całym dniu treningu przewidziano udział uczestników o godz. 18.30 we Mszy św. w katedrze św. Mikołaja Biskupa. Zwieńczeniem warsztatów będzie Eucharystia w bazylice św. Józefa w niedzielę 19 marca o godz. 12.30.

Otwartość na drugiego człowieka, niesamowita charyzma kompozytorów oraz ich głęboka duchowość przekładają się na bardzo przystępną, a jednocześnie profesjonalną formę rozwijania i doskonalenia umiejętności wykonania śpiewu liturgicznego. Warsztaty skierowane są zarówno do osób rozpoczynających przygodę ze śpiewem, jak i do bardziej zaawansowanych wykonawców muzyki sakralnej: chórów parafialnych, organistów, członków schol oraz katechetów. Forma warsztatów połączonych z modlitwą eucharystyczną daje również możliwość przeżycia głębokich duchowych rekolekcji w oparciu o rozwój pasji do muzyki i śpiewu. Szczegóły znajdują się na plakacie oraz na stronie Technikum im. św. Józefa: www.technikum.kalisz.pl .

Wszelkie pytania można kierować na adres: warsztaty.kalisz@gmail.com .

Serwis informacyjny na podstawie materiałów organizatorów oprac. IC

2023-02-21 13:36

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uroczystości Bożego Ciała - zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi

[ TEMATY ]

Częstochowa

Płock

Boże Ciało

Kielce

Kalisz

Karol Porwich/Niedziela

Bez głównej procesji eucharystycznej ulicami miasta lub tylko wokół kościoła, za to przy zachowaniu aktualnych obostrzeń sanitarnych wewnątrz i na zewnątrz świątyń - tak będą organizowane w czwartek 3 czerwca tegoroczne uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała).

Poszczególne kurie diecezjalne informują o tym w wydawanych komunikatach dla duchowieństwa i wiernych świeckich.
CZYTAJ DALEJ

USA: w Wielkanoc wzrost liczby konwertytów na wiarę katolicką

2025-04-26 15:52

[ TEMATY ]

USA

Wielkanoc

konwertyci

wiara katolicka

Adobe Stock

Diecezja Cleveland, w stanie Ohio, w której zanotowano ok. 50 proc. wzrost liczby konwertytów na wiarę katolicką w okresie wielkanocnym, nie jest czymś wyjątkowym. Zdaniem katolickich mediów jest ona częścią tego, co dzieje się obecnie w wielu diecezjach w Stanach Zjednoczonych. Według katolickiej platformy „National Catholic Register" jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, jaka będzie całkowita liczba nawróconych na Kościół katolicki w całym kraju w 2025 roku, ponieważ wiele diecezji nie podaje oficjalnych danych aż do końca roku. Wiosną tego roku skontaktowano się ze wszystkimi 175 diecezjami terytorialnymi obrządku łacińskiego w kraju i otrzymano porównywalne dane od około 50 z nich. Według platformy liczby pokazują, że znaczny wzrost liczby konwertytów jest powszechnym zjawiskiem.

„Jak to się dzieje? Krótką odpowiedzią dla wielu jest Duch Święty. Ale inny czynnik, na który też powołują się diecezje, to narodowe odrodzenie eucharystyczne. Wzbudziło ono większe zainteresowanie wiarą. Częścią naszych lokalnych inicjatyw odnowy eucharystycznej było umieszczanie dużych billboardów w widocznych miejscach w naszych głównych skupiskach ludności, zapraszających ludzi do przyjścia do naszych parafii” - powiedział biskup Michael Sis, ordynariusz diecezji San Angelo w Teksasie.
CZYTAJ DALEJ

Cud papieża Franciszka w bazylice Świętego Piotra

2025-04-27 07:14

[ TEMATY ]

śmierć Franciszka

PAP/EPA/CIRO FUSCO

"Cud Franciszka"- tak włoski dziennik "Il Messaggero" w niedzielę nazywa spotkanie prezydentów: USA Donalda Trumpa i Wołodymyra Zełenskiego w bazylice Świętego Piotra przed pogrzebem zmarłego papieża. Prasa pisze o sile homilii kardynała Giovanniego Battisty Re, który przywołał apele Franciszka, by budować "mosty, a nie mury".

We włoskiej prasie dominują komentarze, iż pogrzeb papieża Franciszka był wydarzeniem historycznym także dlatego, że w ogłoszonym przez niego Roku Świętym dedykowanym nadziei papież dał jej promyk na pokój na Ukrainie i większą zgodę wśród światowych przywódców, którzy zgromadzili się nad jego trumną.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję