Reklama

Chcą korespondować

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

6793. Czytelnik z Krakowa

50-letni kawaler, praktykujący katolik, obecnie na okresowej rencie, pozna bratnią duszę (35-45 l.) z Krakowa, osobę wierzącą i praktykującą, w celu bliższej znajomości, a być może i czegoś więcej...

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

6794. Magdalena z Małopolski

Poznam pana lat 65+, katolika, spokojnego i cierpliwego, patriotę, uczciwego i niezależnego, domatora, który lubi podróże oraz działkę, o różnych zainteresowaniach, aby wspierać się w życiu i dzielić dobre i złe chwile. Proszę o podanie nr. tel., co ułatwi kontakt.

6795. Czytelnik z Łódzkiego

Jestem 42-letnim kawalerem, wierzącym i trochę nieśmiałym. Mieszkam na wsi, prowadzę gospodarstwo rolne. Pragnę poznać osobę o pogodnym usposobieniu, pozytywnie nastawioną do życia.

6796. Czytelnik z Mazowsza

Jestem kawalerem (46 l.), bardzo samotnym, chciałbym znaleźć żonę o dobrym sercu i z dobrej rodziny.

Aby zamieścić ogłoszenie w rubryce korespondencyjnej, trzeba podać (do wiadomości redakcji) swoje: imię, nazwisko i adres zamieszkania, na który prześlemy listy. W liście skierowanym do wybranej osoby należy podać numer jej anonsu. W dalszej wymianie nie pośredniczymy. Listy prosimy przesyłać na adres: Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa, z dopiskiem „Chcą korespondować”; lub mailowo: redakcja@niedziela.pl .

Uwaga! Czytelnicy nawiązują kontakty z osobami ogłaszającymi się na własną odpowiedzialność.

2022-11-29 13:33

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lekarka, matka, święta

Niedziela Ogólnopolska 17/2022, str. 20-21

[ TEMATY ]

św. Joanna Beretta Molla

Ewa Mika, Św. Joanna Beretta Molla /Archiwum parafii św. Antoniego w Toruniu

Joanna, spodziewając się kolejnego dziecka, stanęła wobec sytuacji ekstremalnej, w której wybór był zero-jedynkowy: albo jej życie, albo życie dziecka. Nie zawahała się przy podejmowaniu tej trudnej decyzji.

Minęło 100 lat od narodzin i 60 lat od śmierci św. Joanny Beretty Molli. Życie i śmierć tej włoskiej żony, matki czworga dzieci, rzuca wyjątkowo jasne światło na współczesne spory, w których prawo nienarodzonego dziecka do życia ściera się z „prawem” kobiet do aborcji.
CZYTAJ DALEJ

Światowe media informują: Melchicki duchowny odnalazł nienaruszoną Hostię po 47 dniach w zniszczonym kościele w Libanie

2026-04-27 09:09

[ TEMATY ]

Liban

Hostia

Zdjęcie księdza Mariosa Khairallaha

W wiosce Tbenine w południowym Libanie, w kościele św. Jerzego odkryto coś, co niektórzy nazywają cudem

W wiosce Tbenine w południowym Libanie, w kościele św. Jerzego odkryto coś, co niektórzy nazywają cudem

Duchowny Marios Khairallah powrócił do kościoła św. Jerzego w Tibnin po zawieszeniu broni i znalazł konsekrowaną Hostię dokładnie tam, gdzie zostawił ją kilka tygodni wcześniej, bez żadnych oznak pogorszenia - informują portale hiszpańskojęzyczne infocatolica.com oraz aciprensa.com.

W wiosce Tibnin, w ogarniętym wojną południowym Libanie, zniszczony kościół był miejscem tego, co jego proboszcz bez wątpienia nazywa znakiem niezniszczalnej obecności Chrystusa. Melchicki ksiądz greckokatolicki Marios Khairallah, powrócił do kościoła św. Jerzego 17 kwietnia – po wejściu w życie rozejmu – i zastał tam odkrycie, które zaparło dech w piersiach całej społeczności: Chleb Eucharystyczny, który zostawił w kościele kilka tygodni wcześniej, pozostał nienaruszony, bez śladu zepsucia, po 47 dniach przymusowego opuszczenia.
CZYTAJ DALEJ

Wielkanocny koncert oratoryjny

2026-04-28 09:26

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Koncert oratoryjny „Jubilate Deo” w wykonaniu Akademickiego Chóru PŁ oraz Chóru i Orkiestry Samorządowej Szkoły Muzycznej II st. w Skierniewicach

Koncert oratoryjny „Jubilate Deo” w wykonaniu Akademickiego Chóru PŁ oraz Chóru i Orkiestry Samorządowej Szkoły Muzycznej II st. w Skierniewicach

W kościele Zesłania Ducha Świętego na Placu Wolności w Łodzi odbył się niezwykły koncert oratoryjny „Jubilate Deo” w wykonaniu Akademickiego Chóru PŁ oraz Chóru i Orkiestry Samorządowej Szkoły Muzycznej II st. w Skierniewicach wraz z solistami.

Okazją do niezwykłego koncertu, podczas którego ponad stu wykonawców zaprezentowało utwory Mozarta oraz współczesne kompozycje oratoryjne, był przypadający w tym roku jubileusz 75-lecia Akademickiego Chóru Politechniki Łódzkiej oraz 20-lecie Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Skierniewicach. Witając wykonawców, jak i licznie zebraną publiczność, która wypełniła całą świątynie, ks. Paweł Lisowski, proboszcz, życzył dobrego odbioru koncertu i zauważenia talentu wielu młodych wykonawców, którzy wystąpili z bogatym repertuarem. 
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję