Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Ładzin

Podwójne święto

Dzieło z sanktuarium Chrystusa Króla w Świnoujściu, w związku z remontem światyni, znalazło miejsce w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 39/2022, str. II

[ TEMATY ]

tryptyk

Archiwum parafii

Poświęcenia dokonał bp Henryk Wejman

Poświęcenia dokonał bp Henryk Wejman

Stało się tak za sprawą proboszcza ks. Adama Krzykały, przy wielkiej życzliwości ks. kan. Bogusława Gurgula. To wydarzenie wpisuje się w proces rewitalizacji ładzińskiej świątyni. W części środkowej tryptyku jest ukrzyżowany Chrystus w asyście Matki Bożej i św. Jana. Obok nich stoją św. Jadwiga Królowa i św. Otton z Bambergu, patron naszej archidiecezji, który chrystianizował Pomorze Zachodnie. Na lewym skrzydle ołtarza znajduje się sąd Piłata oraz biczowanie Pana Jezusa, natomiast na prawym scena zmartwychwstania Chrystusa i spotkanie z Matką w czasie drogi krzyżowej.

Uroczystości poświęcenia tryptyku umieszczonego przez parafian w prezbiterium ładzińskiej świątyni przewodniczył bp Henryk Wejman. Do modlitwy włączył się ks. kan. Leszek Konieczny, dziekan dekanatu Wolin, poczet sztandarowy OSP w Ładzinie, goście oraz licznie zgromadzeni parafianie. Po homilii wygłoszonej przez biskupa nastąpił moment poświęcenia tryptyku, a na zakończenie Eucharystii w ramach dziękczynienia za tegoroczne zbiory, została poświęcona korona żniwna.

Niech ten tryptyk będzie dla wszystkich parafian w Ładzinie i gości pomocą we wzrastaniu w miłości Bożej, bo jak mawiał św. Ignacy Loyola: „Ku roznieceniu ognia miłości Bożej, nie ma stosowniejszego drzewa nad drzewo krzyża świętego”.

2022-09-21 08:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tryptyk Świętych Dziewic powróci

Niedziela legnicka 7/2017, str. 6

[ TEMATY ]

tryptyk

Ks. Wojciech Skowron SDB

W parafii w Osieku (dekanat Lubin-Wschód) od stycznia 2016 r. realizowana jest niecodzienna inwestycja. Parafianie, zachęceni przez Biskupa legnickiego i swojego Księdza Proboszcza, postanowili wyposażenie parafialnej świątyni uzupełnić o jeden niezwykle ważny element, związany historycznie z początkami funkcjonowania kościoła w Osieku (XV wiek). Tym elementem jest Tryptyk Świętych Dziewic.

CZYTAJ DALEJ

Św. Andrzej Apostoł

[ TEMATY ]

św. Andrzej

TER

Św. Andrzej, patron kościoła

Św. Andrzej, patron kościoła

Andrzej był rybakiem, bratem św. Piotra, pochodził z Betsaidy nad Jeziorem Galilejskim. Razem z bratem i jego rodziną mieszkał w Kafarnaum. Jezusa i Jego naukę poznał dzięki Janowi Chrzcicielowi, którego był uczniem.

Stał się Pierwszym Powołanym, jednym z dwunastu Apostołów; poszedł za Jezusem zaraz po Jego chrzcie w Jordanie i namówił do tego również Piotra.

CZYTAJ DALEJ

Polska z awansem do fazy pucharowej MŚ

2022-11-30 21:59

[ TEMATY ]

Polska

Polska

Argentyna

mundial

Katar

PAP/EPA/Georgi Licovski

Grupa C: Polska - Argentyna 0:2 w 67. min.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję