Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Ona wszystko rozumie

W pierwszą środę września przed tron Matki Bożej Pocieszenia do czeladzkiej świątyni św. Stanisława Biskupa Męczennika przybyli chorzy z diecezji sosnowieckiej.

2022-09-13 14:05

Niedziela sosnowiecka 38/2022, str. I

[ TEMATY ]

Czeladź

Matka Boża Pocieszenia

Ks. Przemysław Lech

Mszy św. przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. Andrzej Nackowski

Mszy św. przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. Andrzej Nackowski

Pielgrzymce przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu ks. Andrzej Nackowski. Towarzyszył mu dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Przemysław Szot oraz duszpasterze i kapelani szpitali.

Diecezjalna Pielgrzymka Chorych rozpoczęła się konferencją poświęconą Bożemu Miłosierdziu, wygłoszoną przez wicedyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Łukasza Gładkiego.

– Tak naprawdę dopiero tam, gdzie znajduje się kres ludzkich możliwości, zaczyna działać Boże Miłosierdzie i otwieramy się na Boga. Miłosierdzie powstaje, żyje, objawia się i karmi gdzieś pomiędzy przebaczeniem a czułością, która nas bierze w ramiona. Chrystus w wizerunku Jezusa Miłosiernego idzie, żeby cię odnaleźć. I będzie cię szukał do ostatniej chwili, żeby cię obdarzyć swoim przebaczeniem, swoim miłosierdziem – powiedział ks. Gładki.

Reklama

– Przychodzimy do tej Matki Bożej Pocieszenia, która jest obecna w znaku cudownego obrazu, przed którym wyproszono wiele łask i cudów. Chcemy dziś zawierzyć nasze cierpienie – przekonywał proboszcz parafii ks. kan. Jarosław Wolski.

W kazaniu ks. Andrzej Nackowski nawiązał do Ewangelii o Matce Bolesnej stojącej pod krzyżem Chrystusa. – Zachęcam was, abyście w tych najtrudniejszych i najciemniejszych chwilach, w chorobie i cierpieniu, przypatrzyli się Jezusowi Ukrzyżowanemu. I usłyszeli Jego słowa: „Oto Matka Twoja!”. Pozwólcie, aby On w te mroczne chwile wpuścił światło, by tam narodziło się coś nowego. Aby nie wychodzić z założenia, że „ja się już poddaję, nic się już w moim życiu nie wydarzy…”. Nie! Jeszcze czeka wiele piękna i wiele wspaniałości, tylko trzeba przyjąć to światło, które przynosi Chrystus i Jego samego – powiedział ks. Nackowski.

Po Eucharystii udzielono błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Wśród pielgrzymów była obecna, licząca ponad 100 lat, honorowa pani prezydent diecezjalnej Sodalicji Mariańskiej Anna Zarębska. W przygotowanie pielgrzymki zaangażowana była działająca przy parafii Sodalicja Mariańska oraz Rycerze Kolumba, którzy przygotowali dla pielgrzymów poczęstunek.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Matka Boża Pocieszenia w kościele w Konradowie #2

[ TEMATY ]

Matka Boża Pocieszenia

Konradowo

Karolina Krasowska

Obraz Matki Bożej Pocieszenia w kościele św. Jakuba Apostoła w Konradowie

Obraz Matki Bożej Pocieszenia w kościele św. Jakuba Apostoła w Konradowie

Druga i zarazem ostatnia część artykułu poświęconego historii wizerunku Matki Bożej Pocieszenia z kościoła św. Jakuba Apostoła w Konradowie. W tej części dowiecie się jak opisywał wizerunek ks. Bolesław Dratwa, proboszcz parafii w latach 70. Przeczytacie także na temat uroczystej intronizacji w kościele parafialnym, której dokonano przeszło 40 lat temu.

Matka z Dzieciątkiem

CZYTAJ DALEJ

Biskup Piotrowski zapowiedział diakonat stały w swojej diecezji

2022-09-29 08:57

[ TEMATY ]

diakonat

diakonat stały

archidiecezja.pl

Chcemy podjąć w naszej diecezji przygotowania do rozpoczęcia formacji mężczyzn do diakonatu stałego zarówno żonatych, jak i tych, którzy chcą pozostawać w bezżenności, a doświadczają łaski powołania do diakonatu – zapowiada biskup kielecki Jan Piotrowski w komunikacie wystosowanym do wiernych.

Biskup przypomina w nim znaczenie charyzmatów w Kościele, w którym „Chrystus działa przez ludzi”.

CZYTAJ DALEJ

Obudźmy miłość do Pana Boga

2022-09-30 18:00

Paweł Trawka

Spotkanie opiekunów Szkolnych Kół Caritas

Spotkanie opiekunów Szkolnych Kół Caritas

W kościele pw. św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim odbyło się spotkanie opiekunów Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Spotkali się głównie nauczyciele różnych przedmiotów, którzy angażują młodzież w wolontariat szkolny, robiąc różnego rodzaju projekty i akcje. – To dzisiejsze spotkanie ma być dla nich i umocnieniem i daniem bardzo konkretnych narzędzi do wspierania i budowania wolontariatu w szkole. Omawialiśmy akcje organizowane przez wrocławską Caritas, takie jak „Nasza paka”, ale też różnego rodzaju akcje ogólnopolskie, m.in. zbiórki żywności czy nowe programy „Szkoła szkole” (zbiórka środków finansowych na rzecz edukacji w wyniszczonej wojną Syrii), „Rodzina rodzinie” (dla rodzin na Ukrainie) – mówi Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas. Na spotkaniu przedstawiono programy telewizyjne dotyczące tego, jak Caritas działa w okresie wojny na Ukrainie. Zaproponowano stworzenie lekcji wychowawczych, katechez i spotkań dla wolontariuszy, mających na celu ukazanie pracy Caritas na rzecz uchodźców, ubogich i potrzebujących. – Tych różnych pomysłów jest wiele, bo i dróg zaangażowania jest bardzo dużo. To również programy związane z ekologią, np. pomysł na „podzielnik”, czyli szafę przeznaczoną do składania rzeczy, które jeszcze komuś mogą się przydać – podkreśla Paweł Trawka. Na spotkaniu zaproszono również opiekunów i członków kół na pielgrzymkę do Trzebnicy, do grobu św. Jadwigi, patronki Caritas, która odbędzie się 8 października.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję