Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Ona wszystko rozumie

W pierwszą środę września przed tron Matki Bożej Pocieszenia do czeladzkiej świątyni św. Stanisława Biskupa Męczennika przybyli chorzy z diecezji sosnowieckiej.

Niedziela sosnowiecka 38/2022, str. I

[ TEMATY ]

Czeladź

Matka Boża Pocieszenia

Ks. Przemysław Lech

Mszy św. przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. Andrzej Nackowski

Mszy św. przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. Andrzej Nackowski

Pielgrzymce przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu ks. Andrzej Nackowski. Towarzyszył mu dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Przemysław Szot oraz duszpasterze i kapelani szpitali.

Diecezjalna Pielgrzymka Chorych rozpoczęła się konferencją poświęconą Bożemu Miłosierdziu, wygłoszoną przez wicedyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Łukasza Gładkiego.

– Tak naprawdę dopiero tam, gdzie znajduje się kres ludzkich możliwości, zaczyna działać Boże Miłosierdzie i otwieramy się na Boga. Miłosierdzie powstaje, żyje, objawia się i karmi gdzieś pomiędzy przebaczeniem a czułością, która nas bierze w ramiona. Chrystus w wizerunku Jezusa Miłosiernego idzie, żeby cię odnaleźć. I będzie cię szukał do ostatniej chwili, żeby cię obdarzyć swoim przebaczeniem, swoim miłosierdziem – powiedział ks. Gładki.

Reklama

– Przychodzimy do tej Matki Bożej Pocieszenia, która jest obecna w znaku cudownego obrazu, przed którym wyproszono wiele łask i cudów. Chcemy dziś zawierzyć nasze cierpienie – przekonywał proboszcz parafii ks. kan. Jarosław Wolski.

W kazaniu ks. Andrzej Nackowski nawiązał do Ewangelii o Matce Bolesnej stojącej pod krzyżem Chrystusa. – Zachęcam was, abyście w tych najtrudniejszych i najciemniejszych chwilach, w chorobie i cierpieniu, przypatrzyli się Jezusowi Ukrzyżowanemu. I usłyszeli Jego słowa: „Oto Matka Twoja!”. Pozwólcie, aby On w te mroczne chwile wpuścił światło, by tam narodziło się coś nowego. Aby nie wychodzić z założenia, że „ja się już poddaję, nic się już w moim życiu nie wydarzy…”. Nie! Jeszcze czeka wiele piękna i wiele wspaniałości, tylko trzeba przyjąć to światło, które przynosi Chrystus i Jego samego – powiedział ks. Nackowski.

Po Eucharystii udzielono błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Wśród pielgrzymów była obecna, licząca ponad 100 lat, honorowa pani prezydent diecezjalnej Sodalicji Mariańskiej Anna Zarębska. W przygotowanie pielgrzymki zaangażowana była działająca przy parafii Sodalicja Mariańska oraz Rycerze Kolumba, którzy przygotowali dla pielgrzymów poczęstunek.

2022-09-13 14:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sosnowieckie Margaretki

[ TEMATY ]

apostolat

Czeladź

Niepokalanów

Dąbrowa Górnicza

odpust porcjunkuli

TZ

Awers sztandaru Apostolatu Margaretka w diecezji sosnowiekciej

Awers sztandaru Apostolatu Margaretka w diecezji sosnowiekciej

Pan Jezus zachęcał: Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo (Mt 9, 37-38). Modlitwa o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego to szczególnie ważna sprawa w ostatnim czasie w całym Kościele Katolickim. Także i kapłani pracujący na różnych płaszczyznach i głoszących Królestwo Niebieskie potrzebują modlitwy. Istnieje wiele wspólnot modlących się za kapłanów, a jedną z nich jest Apostolat „Margaretka”. Od roku przy sanktuarium św. Jana Marii Vianney’a w Czeladzi działa Centrum Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”. Zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski w każdej diecezji powołany został asystent kościelny, którym w naszej diecezji sosnowieckiej jest ks. Tomasz Zmarzły. Opiekunem krajowym Apostolatu „Margaretka” jest ks. Bogusław Nagel.                                                             

CZYTAJ DALEJ

Psychiatra: depresja będzie wkrótce najpoważniejszym problemem społecznym

2022-12-05 08:23

[ TEMATY ]

depresja

Adobe.Stock

Ocenia się, że najpoważniejszym problemem społecznym na świecie będzie niebawem depresja – powiedział PAP psychiatra Jacek Koprowicz, kierownik Przychodni Zdrowia Psychicznego w Centralnym Szpitalu MSWiA w Warszawie.

Psychiatra podkreślił, że depresja bez wątpienie jest już poważną chorobą cywilizacyjną. „Jest to jeden z głównych czynników inwalidyzujących społeczeństwo, nie tylko w Polsce, ale na całym globie” – podkreślił Koprowicz.

CZYTAJ DALEJ

Austria: Nagroda Capax Dei dla Katolickiego Uniwersytetu, którego pragnął Jan Paweł II

2022-12-05 12:52

[ TEMATY ]

nagroda

Joanna Łukaszuk-Ritter

Podczas uroczystości, która odbyła się 3 grudnia br. w auli Uniwersytetu Katolickiego ITI w Trumau w Dolnej Austrii, Wielki Kanclerz tej uczelni, arcybiskup Wiednia kardynał Christoph Schönborn, odebrał nagrodę specjalną za działalność ewangelizacyjną uniwersytetu – Capax Dei Award – ufundowaną przez Międzynarodowy Festiwal Filmów Katolickich „Mirabile Dictu”.

Corocznie oprócz wyróżnień festiwalowych przewodnicząca Festiwalu Filmowego „Mirabile Dictu”, Liana Marabini, przyznaje nagrodę specjalną za działalność ewangelizacyjną, dedykowaną instytucji lub osobie, która swoją postawą, działaniem czy słowem przyczynia się do poprawy świata, a żyjąc Ewangelią rozpowszechnia jej przesłanie i tym samym daje jej świadectwo. W tym roku wybrana została katolicka instytucja oświatowa w Austrii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję