Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecińska Fatima

To urokliwe miejsce fascynuje głębią wydarzeń duchowych, których kanwą jest orędzie fatimskie i misja Dzieci Fatimskich. Odnajdziemy tutaj ten sam klimat modlitwy, co w portugalskiej Fatimie.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 36/2022, str. I

[ TEMATY ]

Sanktuarium Dzieci Fatimskich

Archiwum Sanktuarium Dzieci Fatimskich

Błogosławieństwo podczas trzeciej pielgrzymki

Błogosławieństwo podczas trzeciej pielgrzymki

Obecny rok w posłudze Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie przeżywany jest jako jubileuszowy. Wiąże się to z 50-leciem diecezji szczecińsko-kamieńskiej, 30-leciem metropolii i 5-leciem konsekracji. Kustosz, ks. kan. Marek Maciążek zaprasza wszystkich w sobotę 10 września na IV Pielgrzymkę Dzieci – z przesłaniem biskupa Coimbry Virgílio do Nascimento Antunes, która rozpocznie się o godz. 11. Natomiast w niedzielę 11 września na uroczyste dziękczynienia za mijające pięć lat od konsekracji sanktuarium: od godz. 12 – modlitwa dziękczynna, a o 13 – Jubileuszowa Msza św. pod przewodniczył biskup z Coimbry z udziałem abp. Andrzeja Dzięgi i bp. Henryka Wejmana.

W dniach od 2 do 10 września br. będzie trwała nowenna postno-modlitewna o ratunek dla rodzin. Wieczorna Eucharystia każdego dnia będzie sprawowana w intencji podanej w nowennie. O godz. 19.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Wobec Chrystusa Eucharystycznego będzie odmawiana Koronka do Najdroższej Krwi Pana Jezusa, Różaniec św., ale też będzie czas na indywidualną modlitwę i zawierzenie siebie i swojej rodziny Bogu miłosierdzia. Każdy dzień nowenny będzie kończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Każdy dzień niesie z sobą konkretną intencję: 2 września – modlitwa i post w intencji rodzin; 3 września – w intencji dzieci; 4 września – w intencji młodzieży; 5 września – w intencji chorych i samotnych; 6 września – w intencji żyjących w związkach niesakramentalnych i partnerskich o uregulowanie życia z Panem Bogiem; 7 września – w intencji zmarłych z naszych rodzin, szczególnie tych, którzy najbardziej potrzebują Bożego miłosierdzia; 8 września – w intencji wrogów i nieprzyjaciół Kościoła; 9 września – w intencji tych, którzy nie czują potrzeby uczestniczenia we Mszy św. i sakramentach św. spowiedzi i Komunii św. oraz 10 września – w intencji zatwardziałych grzeszników i tych, którzy nie wierzą w Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Kustosz zachęca parafian i wszystkich chętnych do podjęcia jednodniowego ścisłego postu w intencji świętości rodzin, a także do odmawiania codziennego Różańca. Siostra Łucja dos Santos powiedziała: „Najświętsza Maryja Dziewica w czasach, w których żyjemy, nadała tej modlitwie szczególną wartość. Niezależnie od tego, z jakimi problemami się borykamy: stałymi bądź tymczasowymi, czy dotyczą życia publicznego czy prywatnego, każdy z nich może rozwiązać Różaniec. Nie ma trudności, która nie zostałaby wyjaśniona przez tę modlitwę”.

2022-08-30 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rok Jubileuszowy

Niedziela szczecińsko-kamieńska 1/2022, str. I

[ TEMATY ]

nowenna

Sanktuarium Dzieci Fatimskich

Archiwum prywatne

Ksiądz kustosz zaprasza na comiesięczną modlitwę do sanktuarium

Ksiądz kustosz zaprasza na comiesięczną modlitwę do sanktuarium

W sanktuarium Dzieci Fatimskich trwają przygotowania do jubileuszowej nowenny, która potrwa od stycznia do września 2022 r.

Konsekracja pierwszego w świecie sanktuarium Dzieci Fatimskich z wierną repliką Kaplicy Fatimskiej na os. Kasztanowym przy parafii św. Tomasza Apostoła, miała miejsce 9 września 2017 r. Takie sanktuarium jest tylko jeszcze niedaleko Rio de Janeiro. Ksiądz kustosz kan. Marek Maciążek ciągle odczytuje nowe wyzwania związane orędziem fatimskim, które jak mówił św. Jan Paweł II: „jest dziś jeszcze bardziej aktualne i bardziej naglące niż kiedykolwiek”.

CZYTAJ DALEJ

Na dyskotekę w Adwencie?

Niedziela warszawska 49/2005

Graziako/Niedziela

„Koleżanka zaprosiła mnie na osiemnastkę do modnego klubu. Impreza odbędzie się w Adwencie. Wiem, że będą tańce przy głośnej muzyce. Bardzo chciałabym pójść, ale nie wiem, czy mogę. W końcu Kościół nakazuje w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
Martyna z Piastowa

CZYTAJ DALEJ

Papież do włoskiej młodzieży: bądźcie „poetami pokoju”

2022-11-28 15:17

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

Ojciec Święty przyjął na audiencji studentów i nauczycieli biorących udział we włoskim projekcie edukacyjnym formującym do pokoju i troski o drugiego człowieka. Jego zwieńczeniem będzie marsz z Perugii do Asyżu, na którym młodzi przedstawią wypracowane przez siebie propozycje pokojowe. Papież postawił im za wzór Jana XXIII, i jego wciąż aktualną encyklikę nt. pokoju, oraz Martina Luthera Kinga. „Bądźcie poetami pokoju” – apelował Franciszek.

Nawiązując do Asyżu, gdzie młodzi spotkają się w przyszłym roku, Papież przypomniał, że związany z tym miastem św. Franciszek wciąż inspiruje i nadal pozostaje symbolem pokoju, braterstwa i miłości do bliźnich. Wskazał, że dzisiejszy świat pilnie potrzebuje wzięcia troski za drugiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję