Reklama

Niedziela na lato

Niedziela na lato

Biegiem do Maryi

Diecezja bydgoska
W dniach 20-21 sierpnia odbywa się III Akademicka Pielgrzymka Biegowa na Jasną Górę.

Niedziela na lato 34/2022, str. XII

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Karol Porwich/Niedziela

Organizatorem pielgrzymki jest Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”. Każdy jej uczestnik jest zobowiązany pokonać minimum 10 km biegu w czasie nie dłuższym niż 70 min. Wybiera jeden (lub więcej) z trzydziestu dwóch 10-kilometrowych etapów i stawia się na umówionym wcześniej miejscu. Łącznie pielgrzymka sztafetowa przebiegnie 330 km w ciągu 33 godzin. Podczas drogi pielgrzymi przekazują sobie jako „pałeczkę” różaniec. Każdy uczestnik proszony jest o odmówienie dziesiątki Różańca.

Pielgrzymka startuje 20 sierpnia po Mszy św. o godz. 6 z parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy (ul. Bołtucia 5). Do celu dotrze 21 sierpnia ok. godz. 17. Zakończeniem pielgrzymki będą Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej o godz. 20 i Apel Jasnogórski. Więcej informacji na: www.martyria.pl .

2022-08-16 12:29

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dar obecności

Niedziela przemyska 26/2019, str. 4-5

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

pielgrzymka

Ks. Mirosław Wójcik i Janusz Wilusz

Połączone chóry i orkiestry archidiecezji przemyskiej pod batutą ks. dr. Mieczysława Gniadego

Połączone chóry i orkiestry archidiecezji przemyskiej pod batutą ks. dr. Mieczysława Gniadego

Po raz 22. parafia pw. Świętych Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli świętowała rocznicę pobytu Namiestnika Chrystusowego na krośnieńskiej ziemi. Program uroczystości był bardzo bogaty i skierowany został zarówno do tych wiernych, którzy pamiętają te historyczne chwile pobytu Ojca Świętego w naszej parafii, jak też do młodych, którzy urodzili się po tym epokowym wydarzeniu

W piątek 7 czerwca w sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 11 rozpoczęło się Sympozjum Naukowe dla młodzieży, już po raz trzeci, pt. „Godzina świadectwa”. Swoje referaty przedstawili ks. Tadeusz Biały – duszpasterz młodzieży archidiecezji przemyskiej, ks. dr Waldemar Janiga – dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w Przemyślu, poseł na Sejm RP Piotr Babinetz oraz Mariola Rybczak – dyrygentka chóru „Echo” i nauczycielka w Szkole Muzycznej w Krośnie. Szkoda tylko, że mimo rozesłanych zaproszeń do krośnieńskich szkół, przybyło niewiele młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze [Zaproszenie]

2022-11-26 19:59

Karol Porwich/Niedziela

Duszpasterze parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu Nowym Dworze ul. Nowodworska 64, zapraszają na „Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze”. W ramach wydarzenia sprawowana będzie Msza św. roratnia, podczas której wygłoszona zostanie tematyczna homilia. Po Eucharystii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego. Na poszczególne czwartki zostały zaproszone zespoły i diakonie muzyczne, które swoim śpiewem wprowadzą w klimat adwentowy i uwielbieniowy. Wydarzenie odbywa sie pod patronatem Niedzieli Wrocławskiej.

Roraty dla młodzieży i dorosłych* - 4 homilie liturgiczne + Uwielbienie

CZYTAJ DALEJ

Adwent. Czas oczekiwania

2022-11-27 08:19

[ TEMATY ]

adwent

Bożena Sztajner/Niedziela

Adwent to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Dziś w Kościele katolickim przypada początek Adwentu.

Dla chrześcijan Adwent to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Adwent odnosi się zarówno do naszego duchowego przygotowania na przyjście Boga w ludzkim ciele, jak i na Jego ostateczne przyjście w Jezusie na dzień Sądu nad światem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję